סעיף החשדות נגד אריה שיף, החשוד בביצוע ירי לעבר אדם שניסה לפרוץ לרכבו, שונה מהמתה בקלות דעת לחשד לרצח. החלטה זו התקבלה ככל הנראה על רקע ראיה חדשה, שבה מוצג סרטון המתעד את השתלשלות האירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי החשד, אריה שיף בן ה-70, הבחין בחשוד שניסה לפרוץ את דלת רכבו, נטל נשק שהיה ברשותו - וביצע לעברו ירי מכוון שפצע אותו באורח אנוש, וגרם בסופו של דבר למותו. הפורץ, בן ה-34, הובהל לבית החולים סורוקה שבבאר שבע מחוסר הכרה וסובל מפצעי ירי, ולאחר ניסיונות החייאה ממושכים, נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

"היחידה החוקרת נשענה בעיקר על גרסת החשוד, אך היום יש ראיה חדשה מהזירה שתשנה את פני הדברים", אמר נציג המשטרה על הראיה במהלך דיון בעניינו של שיף. "החשוד מכיר את נהלי הפתיחה באש, ובחר לתפעלו למרות שלא נשקפה סכנה לחייו".

עו״ד אהרון רוזה שמייצג את משפחת המנוח מסר: ״משפחת המנוח שמעה בסיפוק את הנחיית הפרקליטות למשטרה להחמיר את סעיף העבירה לרצח שהעונש בצידו הוא מאסר עולם. ההחמרה מתאימה לנסיבות האירוע כפי שתוארו בפניהם, כדי שייעשה מעט יותר צדק כלפי 10 קטינים. בניו של המנוח אבדו את אביהם בגיל צעיר מאוד באירוע שאסור היה לו לקרות״.

עורך, דין, אהרון, רוזה
עו״ד אהרון רוזה, מייצג משפחתו של המנוח שנורה בערד

כזכור, שיף העיד כי הוא מכה על חטא וסיפר: "אמרתי קדיש לעילוי נשמתו, אני את העונש שלי כבר קיבלתי – אצטרך לחיות עם זה כל החיים". גם אשתו יצאה להגנתו וטענה בפני N12: "לא מגיע לבעלי לעבור את זה, הוא אדם שיודע רק לתת. הוא נותן ברוחב לב לכל אדם, אפילו כאלה שהוא לא מכיר".

"אני דואגת, זה אדם שעבר את גיל 70", הדגישה אשתו של שיף. "הוא לא בריא במאה אחוז, נוטל כדורים ללב וללחץ הדם. כל זאת, בנוסף לקורונה מדאיג אותי מאוד".