צוותי החילוץ וההצלה שהוזעקו הלילה (ב') לשכונת גילה בירושלים הזדעזעו ממראה הבניין בו התרחש הפיצוץ שהביא למותם של שלושה בני משפחה אחת. "זה היה מראה נוראי, ממש כמו זירת פיגוע", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה אירוע פשוט איום ונורא", סיפר קמב"ץ זק"א מאיר אקר, שהגיע עם אנשיו לזירה. "מההדף של הפיצוץ נהרגו שני בני הזוג, ולאחר מכן מצאנו יחד עם שאר כוחות החילוץ את התינוק כשהוא במצב אנוש. הרבה זמן לא ראינו זירה במצב כזה. התקרות פשוט נפלו והקירות התפוררו לחלוטין. חלקים שלמים מהמבנה עפו למרחקים ארוכים בהמשך הרחוב.

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר, סיפר לחדשות 2 Online את מה שראו החובשים שהגיעו מיד לבניין: "הפיצוץ אירע בקומה השלישית מתוך ארבע בבניין מדורג, מבנה חזק של אבן ובטון, ולמרות זאת היה הרס נרחב ומשמעותי בקומה של הפיצוץ".

הוא הסביר כי "בקומה השלישית, משתי דירות חילצנו בחיים ארבעה נפגעים בדרגות פציעה בינוני וקל. מהדירה השלישית לצערנו מצאנו את בני זוג ללא רוח חיים. התינוק שלהם, בן שנתיים, פונה לבית החולים תוך כדי מאמצי החייאה".

זירת האירוע, לפני כשבועיים (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
"אירוע טראגי וקשה", ירושלים, הלילה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

גם דוד קריספל, כונן "איחד הצלה" שהוזעק למקום, לא יכל להתעלם מעוצמת הפיצוץ וההרס שנגרם. "בזירת האירוע מצאנו הרס רב", תיאר. "חלק גדול מהבניין קרס, היה חשש לקריסה של הבניין כולו. יחד עם כוחות הביטחון הנוספים טיפלנו ב-15 נפגעים חלקם במצב קשה וחלקם פונו תוך כדי החייאה לבתי החולים. על אף השנים הרבות בהם אני עוסק בתחום לא ראיתי מראות כאלו קשים".

הורים ובנם התינוק נהרגו בפיצוץ גז - הסיקור המלא:

גרסת הטכנאי: "הוזעקתי לדירה אחרת"

גיבור היום: הנכד חילץ את סבתו מפיצוץ הגז

משפחה נמחקה - דירות נחרבו

חשד: הפיצוץ נגרם מרשלנות

המשפחה נמחקה: הורים ותינוקם נהרגו בפיצוץ שנגרם מדליפת גז בבניין מגורים בירושלים; עוד 8 נפצעו