הנשיא פרס עם ילדי יד מרדכי, הבוקר (צילום: מארק ניימן\לע"מ)
התלמידים לנשיא: "תביא שלום", הבוקר | צילום: מארק ניימן\לע"מ

נשיא המדינה שמעון פרס הגיע הבוקר לחגוג עם התלמידים בבית הספר 'נופים' ביד מרדכי, שלא הספיקו לחגוג את פורים ולהתחפש בגלל הרקטות הרבות שנורו לדרום. הילדים מצאו הזדמנות חגיגית לעשות כן עם הגיעו של הנשיא וכם ביקשו ממנו בקשה אחת - שלום. תלמידת כיתה ב' פנתה לפרס ואמרה לו: "אני רוצה שלום עם עזה - אנחנו רוצים שהצבע האדום יהיה רק צבע הכלניות האדמוניות, אני מבקשת שתביא את השקט והשלום". פרס מצדו השיב לתלמידים: "אתם אמיצים ואני גאה בכם מאוד - אין הרבה ילדים בישראל ובעולם שמתמודדים עם איומי טילים ושומרים על מצב רוח טוב".

הנשיא התייחס גם לרגיעה היחסית בדרום ואמר כי "יש הסכמה שאם יהיה שקט אזי הוא יהיה תקף לשני הצדדים". עוד הדגיש כי יש הסכמות אך אין הסכם כתוב בין ישראל לפלסטינים. "המצרים שיחקו כאן חיובי, אך צריך לזכור שברצועת עזה סבלו מאבדות לא מבוטלות, אחרת לא היו מדברים שם על רגיעה - אנחנו התחלנו את הסבב הזה וגם מי שנפגע בתחילה היה בעיצומו של תכנון פעולה", סיכם פרס.

פרס: "האזרחים עברו שבוע קשה" (צילום: מארק ניימן\לע"מ)
פרס: "האזרחים עברו שבוע קשה" | צילום: מארק ניימן\לע"מ

פרס התייחס לסבלם של תושבי הדרום. "מיליון אזרחים עברו שבוע קשה ועמדו בו בכבוד, למרות שנפלו למעלה מ-250 רקטות, המדינה עמדה כאיש אחד". הנשיא סיכם ואמר כי "עזה עייפה וחמאס מציע לתושבים רק עוני ובדידות ואנו רוצים שהם יהיו כמו בני אדם אחרים בעולם - הירי מוביל לשום מקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

9 רקטות מאז הפסקת האש

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה