שבוע לאחר שנספה באסון דליקת הענק סמוך לבית אורן, נמצא באורח פלא ארנקו של הכבאי המתנדב אלעד ריבן ז"ל, בן ה-16. הארנק נמצא שלם, סמוך לאוטובוס שהסיע את צוערי השב"ס שנהרגו באסון.

בארנק נמצאו תעודת הזהות של אלעד, כסף וכרטיסיית האוטובוס - כך דווח ברשת ב'. לאחר שנמצא הארנק, הוא הובא לבית הוריו על ידי מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, ניצב שמעון קורן.

אלעד, בן 16 במותו, הובא למנוחות ביום ראשון בנשר. בהלווייתו השתתפו אלפים מחבריו לספסל הלימודים ואישי ציבור רבים. נשיא המדינה שמעון פרס נשא דברים לזכרו: "אלעד, חבריך קראו לך נער עם נשמה יתירה, היום אני יכול להגיד- אתה הנשמה היתירה של עמנו. נפלת ללא מדים אבל כחייל אמיץ ונועז. פניך יחרתו כפני גיבור במלוא מובן המילה", ספד הנשיא.

גם שר החינוך גדעון סער ספד לאלעד ז"ל, והגדיר אותו כגיבור. "אלעד חי חיים קצרים, אבל כל העם יזכה להכיר את שמו ויזכור אותו. כל מי שזכה להכירו, להיות חברו, להיות בן כיתתו - זכה במשהו מאוד מיוחד. סיפור גבורתו יהיה שנים רבות מקור להשראה שעליו יחונכו בישראל. נישבע לזכור את הגבורה של אלעד, את אהבת האדם שבו, את המופת שהציב - ומי יתן שנהיה ראויים לזכרו, לקורבנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

42 הרוגים באסון הכרמל

האש בערה 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

 

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

 

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"

השריפה בכרמל: החיות נמלטו מהאש

ארדואן שוחח עם נתניהו: "תנחומיי"

תיעוד מבפנים: בית אורן נחרב

כבאי לרה"מ: פעלנו עם רכב כיבוי בן 18 שנה

 

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

 

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

בעלה של טופז: "היא הייתה האור של חיי"

ערן ביקש לצלם את מסיבת החנוכה