"קפץ לתוך האש ולא חזר": אלעד ריבן בן ה-16 נספה ביום חמישי באסון השריפה בצפון, והיום זוהתה גופתו. החברים ובני המשפחה מתקשים להאמין. בסרטון האחרון שלו הוא נראה יחד עם חבריו בתרגיל כיבוי אש. אף אחד לא האמין שהתרגיל יהפוך למציאות, שממנה הוא כבר לא יחזור.

"אלעד היה ילד טוב לב ותמיד רצה לעזור לכל מי שהייתה לו בעיה", סיפר לחדשות 2 חברו בר אשכנזי. במסגרת פרויקט "מחויבות אישית" בבית הספר הריאלי לחיפה בו למד, הוא התנדב למכבי האש. "הוא תמיד ידע ששם הוא רוצה להתנדב", סיפר חברו.

"אלעד קיבל טלפון בשיעור וביקש לצאת. הוא לא הפסיד את השיעור, כי הוא פשוט היה 'ילד כזה' ובהפסקה יצא כדי לעזור לכבאים. לא דאגנו, זה הרי אלעד וידענו שהוא יהיה בסדר", סיפר חברו בר על בוקר יום חמישי. "עברו שעות רבות ולא שמענו ממנו. התחילו דיווחים על הרוגים ופצועים ולא ידענו מה לעשות", סיפר בר על השעות הקשות.

בן יחיד להוריו

"הבנתי שמשהו מאוד לא בסדר כשהתקשרו מבית הספר וכינסו את כולם ברחבה הראשית", סיפר בר. "המחנכת אמרה לי שיש חשש כבד לחייו וכשכולם הגיעו לבית הספר הם בכו והיו בשוק" הוסיף בר. "מנהל בית הספר רון כיתרי הסביר לנו שאלעד כבר לא יחזור", סיפר בר על הרגע בו שמע את הנורא מכל.

"הוא עשה מעשה גבורה, קפץ אל תוך האש כדי לנסות ולהציל אנשים וקשה להבין את כל זה", סיפר בר על חברו אלעד ריבן. "הוא בן יחיד וכשביקרתי אצל הוריו היום בבוקר זה היה קשה מאוד", סיכם בר.

אלעד בסרטון: "מוכן לכל פעולה"

במסגרת פעילותו ההתנדבותית בתחנת מבאי האש שבכרמל השתתף אלעד באימונים רבין. את האימון האחרון החליטו חבריו לצלם. "אנחנו באימון קיץ לקראת העונה הכי עמוסה בשנה", אומרים אלעד וחבריו בסרטון. הם נראים נחושים מאוד לצד הכבאים הותיקים ומשתמשים במיומנות בציוד הכיבוי.

"אנחנו אולי מחויבים לעשות רק 60 שעות, אבל ממשיכי כמה שיותר ונהנים מכל רגע", אומרים אלעד וחבריו המתנדבים.

צפו במפת התפשטות האש - מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש