בעקבות הריאיון הבלעדי שהעניק אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו לחדשות 12, אפשר להתווכח אם זה לגיטימי שנאשם יטלפן ויאחל חג שמח לעד תביעה מרכזי נגדו, או ש"חג שמח" הוא בעצם מסר מרכך שכוונתו "אל תפליל אותי בבית המשפט". אפשר להתווכח אם יש משמעות לשאלה האם הנאשם והעד שוחחו פעמיים או שלוש. אפשר להתווכח אם זה לגיטימי שעורך דין של חשוד שהופך לעד ייצג באותו משפט את הנאשם, גם אם בסעיפי אישום אחרים. אפשר לתהות מדוע אחד מעשירי עולם מטלפן לעד מרכזי ומבקש ממנו שישחרר את פרקליטו לטובת הנאשם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אפשר להתווכח אם המכונית ועליה הרמקולים שהופעלו בסמוך לביתו של עד מדינה נועדו להטריד אותו או שמא מדובר ב"מכונית ברסלב שהשמיעה שירים בקול רם". אפשר לתהות האם לגיטימי, ערב פתיחת משפט, לשנות את הערך בוויקיפדיה של עד התביעה המרכזי באופן שיהפוך את העד לנאשם המרכזי. אפשר להתווכח אם שר יכול להשתמש בחסינות שלו כדי לחשוף פרטים אישיים, אסורים בפרסום, בעניינו של עד מדינה כדי לחשוף תרגיל חקירה בעייתי של המשטרה.

אפשר להתפלפל בכל השאלות האלה - ואפשר גם לראות לרגע את התמונה הכללית. מתנהלת כאן מערכה כדי לפורר, להפחיד ולהרתיע את עדי התביעה, בהם עדי המדינה נגד נתניהו.

ארנון מילצ'ן, עד המפתח בתיק 1000, מסר לחוקרים שמי שהיה פרקליטו, בועז בן צור, והיום פרקליטו של נתניהו, אמר לו שנתניהו מתגעגע אליו והפציר בו לטלפן אליו. עד המדינה שלמה פילבר סיפר לחוקרים שמטרידים אותו במקום מגוריו, ליד ביתו. המטרידים, כך חושדת המשטרה, הם יועציו הקרובים של נתניהו. עד המדינה ניר חפץ, התלונן שמנסים לפרק לו את המשפחה בחשיפת פרטים עליהם והוצא צו איסור פרסום. ה"מפרק" היה אז שר המשפטים. עד המפתח בתיק 4000, שחשף את הפרשה החמורה הזאת שבה מואשמים נתניהו ובני הזוג אלוביץ בקבלת שוחד ובמתן שוחד בהתאמה, התלונן כי מנסים לחסל אותו ולפגוע בו מוראלית ע"י שינויים מגמתיים בעמוד שלו בוויקיפדיה.

בין אם אתם אוהבים את נתניהו ובין שלא, בין אם אתם מצביעים בעבור נתניהו ובין שלא, בין אם אתם אנשי ימין ובין אם אתם אנשי שמאל - כולכם צריכים לדאוג שזאת המערכה שמתנהלת כאן כנגד עדים רגע לפני שהם עולים לדוכן. אותי – זה ממש מפחיד.