בשבוע שעבר החל משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000, בו הוא מואשם בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים. ערב פתיחת שלב ההוכחות במשפט, נראה שגורמים עלומים מנסים לפגוע בתדמיתו של אחד העדים המרכזיים בתיק: מנכ"ל אתר "וואלה!" לשעבר, אילן ישועה. ערך הוויקיפדיה שלו שונה לאחרונה, וכעת עולה ממנו תמונה לפיה ישועה הוא עבריין מרכזי בתיק, שניסה לשבש הליכי חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישועה הוא אחד הגורמים הראשונים שיעידו בשלב ההוכחות במשפט. עד תחילת החודש שעבר, עמוד הוויקיפדיה שלו תיאר את מעורבותו בתיק 4,000 בהתאם לפרטי כתב האישום. כך למשל, נכתב כי "על פי עדותו של ישועה, ביקש ממנו שאול אלוביץ' לפטר את עורך וואלה! בעקבות פניית בני הזוג נתניהו".

בנוסף, נכתב בדף שישועה "סיפק למשטרה הקלטות של שיחות שבהן אלוביץ' לוחץ עליו להעניק סיקור מפרגן לראש הממשלה ולמשפחתו".

אולם, מי שייכנס כעת לערך על ישועה, יגלה תמונה שונה לחלוטין, ממנה עולה כי מדובר בעבריין מרכזי מאוד בתיק. לדוגמה, נכתב כי "בדצמבר 2016 ישועה חשד שמתנהלת נגדו חקירה סמויה, ובעקבות כך הוא נפגש באופן בהול עם בני הזוג אלוביץ' בביתם על מנת להעלים ראיות ולתאם גרסאות".

ערך הוויקיפדיה של ישועה לפני השינוי:

יתרה מזאת, נכתב כי בהקלטות שאותן סיפק ישועה למשטרה, "הוא נשמע מדובב את אלוביץ', מקלל ומנבל פיו על עורכי "וואלה!". במקביל לחקירת ישועה, נחקר במשטרה גם ינון מגל, שטען שהופעלו עליו לחצים מצידו של ישועה להורדת והכנסת ידיעות בנושא נתניהו".

עוד נכתב, שלמרות חלקו המרכזי בפרשה, ישועה לא נחקר ולא נעצר ורכושו לא חולט. הוא לא נדרש לפרוש מתפקידו ב"וואלה!", הוא אינו נחשב עד מדינה ומוגדר "סוכן לא פורמלי", קרי עד מרכזי.

מקורביו של ישועה לא נותרו אדישים לשינויים, ופנו לאחרונה לפרקליטות בטענה שמדובר בהטרדת עד, ובניסיון לפגוע בישועה: "מנסים להרוס אותו, הפכו אותו לעבריין המרכזי בתיק 4000 ולא לעד מפתח שחשף שחיתות".

גורם משפטי שמעורה בפרטים מסר ל-N12: "ערב פתיחת שלב ההוכחות במשפט מנסים גורמים בעלי עניין לפגוע ולערער את עד התביעה המרכזי בתיק החמור ביותר, תיק 4000"‎.