מתיחות שיא בין סנגור רה"מ לפרקליטות: ימים ספורים בלבד לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע הבא – מתיחות שיא. הפרקליטות ועורך דינו של נתניהו, בעז בן צור, החליפו מהלומות במהלך היום (חמישי). הרמזים החומרים שהופנו כלפי הסנגור היו באשר לניגוד עניינים, ויצירת קשר פסול עם לקוחותיו מהעבר, ארנון מילצ'ן והדס קליין, שניהם עדי מפתח נגד נתניהו בתיק 1,000. בן צור מיהר להשיב וכתב שאין בהתנהגותו כל פגם, אך נדמה שההתנגשות הזו צפויה להימשך, וללוות את המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרקע הוא שעו"ד בן צור ייצג את מילצ'ן וקליין בעבר בתיק 1,000. בהמשך, עבר לייצג את ראש הממשלה בתיק 4,000. במכתבה, הפרקליטות תקפה  את סנגורו של נתניהו במילים חריפות במיוחד: "ציינת כי הנך משוחח לעיתים עם מילצ'ן, אך אין בכוונתך לבוא בדברים עם עדי התביעה, מילצ'ן וקליין, בכל נושא הנוגע לתיק שנדון. לאחרונה הובא לידיעתנו על ידי מילצן וקליין כי פנית אליהם באופן שאינו עולה בקנה אחד עם הצהרתך, ואף הצעת למילצ'ן להתקשר לנאשם (נתניהו)".

הקרע בין מילצ'ן לבן צור (צילום: החדשות)
עו"ד בעז בן צור, סנגורו של נתניהו | צילום: החדשות

המכתב הגיע בעקבות החשד של הפרקליטות שחל פסול במהלכיו של בן צור, והיא אף שלחה את ראש צוות החקירה לשוחח עם מילצ'ן וקליין כדי להבין מהם את שאירע. בעדותה הטלפונית, אמרה קליין: "ארנון (מילצ'ן) הוסיף כי עו"ד בן צור אמר לו במהלך שיחתם כי 'הוא' מתגעגע אליו מאוד, הם חברים והוא יכול להתקשר אליו". היא אף הוסיפה שמילצ'ן אמר שבמילה 'הוא' – הכוונה לנתניהו.

גם מילצ'ן אמר בעדותו כמה דברים מטרידים באשר לעו"ד בן צור. לדבריו, עו"ד בן צור אמר לו: "אנחנו ממהרים לאט", ומכך מילצ'ן הסיק שהכוונה לכך שסנגורו של נתניהו מנסה למשוך זמן ככל האפשר בהתנהלות המשפט. עוד הוסיף מילצ'ן כי במהלך שיחתו עם בן צור הוא אמר לו: "אתה יכול להרים טלפון לביבי, אבל לא לדבר איתו על התיקים. יש לו פינה חמה בלב אלייך". מילצ'ן השיב שזה לא בוער כרגע לקיים שיחה כזו.

עדת המפתח בתיק 1000 ,הדס קליין (צילום: חדשות)
הדס קליין, עדת המפתח בתיק 1,000 | צילום: חדשות

בן צור זעם, מיהר להשיב וכתב שאין בהתנהגותו כל פגם: "אני רואה בחומרה רבה את מכתבכם. התנהלותכם הנשקפת מהמכתב חמורה עד מאוד, נסיונכם לדלות מידע על הייצוג בתיקים, בדרך עקיפה ותוך הפעלת כוח שלטוני, הוא התערבות ופגיעה בוטה במתחם הייצוג. חובת הזהירות חלה עליכם".

בתגובה למכתבו של בן צור וליצירת הקשר שלו עם מילצ'ן, שיגר הערב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסמך חריף, שבו תקף: "דוחה בכל תוקף את הטענות החסרות כל שחר על כך שפרקליטות המדינה מנסה חלילה 'לדלות' מידע על הייצוג בתיקים, או לפגוע במתחם הייצוג". הוא הוסיף: "טענתך אינה מבוססת, מוטב כי תחזור בך מהדברים".

אביחי מנדלבליט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מנדלבליט הדגיש: "נמשיך לפעול ללא מורא מול האיומים במכתבך. למרבה הצער זה אינו האיום הראשון המופנה כלפי התביעה. עליך לנהוג בזהירות שעה שאתה כסנגור בא במגע עם עדי תביעה מרכזיים".