צילום ועריכה: טל טנצר, סאונד: אבירם סלע

חברי להקת ג'ירפות הגיעו לאולפן של סלוצקי ודומינגז ברדיו תל אביב לקראת מופע ההשקה לאלבומם החדש "צריך לסגור הכל".שיתקיים הערב (חמישי) במועדון בארבי בתל אביב. "אנחנו הולכים להפתיע בהופעה הזו", אומר הסולן גלעד כהנא. "לא יהיו אורחים, לא יהיו גימיקים, לא יהיו זונות, לא יהיו בעלי חיים מאולפים שמאוד מפחידים בטבע וכשהם מאולפים הם נורא מסכנים. לא יהיה אוהל ענק של קרקס. יהיה המון קהל, בעיקר נשים צעירות ויפות בגילאי 26 עד 34, ואנחנו צריכים גברים מוצלחים שיגעו לנצל את זה. יש לנו רתיעה, הסתייגות ודחייה מהופעות מיוחדות אנחנו אוהבים הופות רגילות ואז הן מיוחדות".

אחת המגמות הבולטות באלבום החדש של ג'ירפות היא שירים שנוצרו בעקבות המחאה החברתית של קיץ 2011, כמו "דפני דפני" על דפני ליף ממנהיגות המחאה, "קיץ 2", "אין בעצם זמן" ושיר הנושא של האלבום "צריך לסגור הכל", אותו ביצעו בתוכנית.

בהתאמה הגיעו חברי הלהקה לאולפן עם האג'נדה הפוליטית שלהם, ודיברו עליה בחופשיות. "שירים כמו 'קיץ 2' נוצרו כי מאוד רצינו שקיץ המחאה החברתית ההוא יחזור", אומר כהנא. "אומנם זה כשל, אבל אני עדיין מחכה ל'קיץ '. זו איזושהי ערגה למשהו שהיה ברור שלא יחזור. גם דיברנו בינינו שאין מצב שהקיץ הזה יחזור, אבל אני חושב שבחורף שאחרי המחאה זה הרגיש לי ש'וואו, זה חייב לחזור', כי זה עוד לא הגיע למיצוי. 'יש עתיד' 19 מנדטים זה לא המיצוי של קיץ 1".

"בעינינו יאיר לפיד הוא ביבי 2 ואמרתי את זה לפני גלעד", אומר חבר הלהקה יאיר קז. כדי להדגים טוב יותר למה הם מתכוונים חיקה כהנא את טומי לפיד ז"ל, אביו של יאיר לפיד: "באנו לקדם אלבום, לדבר על האלבום שלי ושל יאיר, יש לנו כמה דואטים". "אתה לא באמת חקיין כמו שיאיר לא מוזיקאי", סיכמו סלוצקי ודומינגז את הפרק הזה בשיחה.

על הבחירות האחרונות אומר כהנא בגילוי לב: "אני הצבעתי ל'ארץ חדשה', ו-30 אלף מוני מסתובבים ברחובות וקצת מבואים, אבל אני לא מתחרט על זה. כיוון שאני לא באמת מאמין שיש מישהו שמתאים להנהיג, אש שלפחות יהיה מישהו שיעשה בלגן לאלה שלא מתאימים".