דמנציה? "תבוא ותגלה": שלושה חודשים עברו מאז האמירה הגזענית של שלמה גרוניך בפסטיבל עין גב, אבל הישראלים כנראה לא ממהרים לסלוח לו - אפילו אחרי שמשפחתו טענה כי הוא סובל מדמנציה. אתמול, פורסמה בעמוד הפייסבוק של הזמר בן ה-70 הודעה על מופע פסנתר שיתקיים בקיבוץ חצור והפוסט התמלא בביקורות ותגובות קשות.

"עברה הדמנציה? או שהיא טובה רק כאשר אתה גזען?", "אתה מעליב את חולי הדמנציה. אבי היקר והאהוב ז"ל לקה בה. הוא לא הפך לגזען. אבל גם לא זכר מילות שירים... אז המקרה שלך מיוחד", היו בין הביקורות, אבל התגובה שמשכה את תשומת ליבו של המוזיקאי הייתה זו שתהתה בקול רם: "הוא לא סובל מדמנציה?!", אליה גרוניך הגיב "תבוא ותגלה".

 

@gilmishali7 . #שלמהגרוניך בפסטיבל עין גב: ״אתם אשכנזים, כזה קהל אני רוצה. אין פה אפילו צ'חצ'ח אחד״ #fyp #foru #viral #פוריו ♬ צליל מקורי - Gil Mishali גיל משעלי

גרונך טוען בשיחה עם mako מוזיקה שהוא לא מודע כל כך לתגובות ברשתות כי לא הוא מנהל את עמוד הפייסבוק שלו: "אני לא מגיב. חברים או מיכל (אשתו לשעבר) מנהלים לי את העמוד. אני לא כל כך נכנס לפייסבוק. אני לא מלקט מידע שכזה".

יש סיכוי שתבליח שיר מזרחי? 
"לא, אני שר את השירים שאני מלחין, אבל יש תגובה לתגובה - באמצעות שיר. זה כבר היה בכמה מופעי סלון. מוצלחים ביותר".

כזכור, רגע לאחר ההופעה והאמירת ה"צ'חצ'חים", גרוניך התנצל בפני מי שנפגע בשיחה איתנו:" אני ממש מצטער שנפלטה לי אמירה גרועה זו, זה היה טיפשי מצידי ואי אפשר לחשוד בי עם היסטורית שיתופי הפעולה שלי בגזענות. אני מתנצל".

יום לאחר מכן משפחתו כבר חשפה שהוא סובל מדמנציה, ואשתו לשעבר מיכל סיפרה: "הוא לא זכר אחר כך מה הוא אמר, הוא מאובחן עם דמנציה. קשה לי להגיד את זה עד עכשיו. חשבנו שיהיה בסדר. רציתי להגיד את זה אתמול, אבל שלמה התבייש בזה".