מיי פיינגולד השקה 3
נציגת ישראל לאירוויזיון 2014. מיי פיינגולד | צילום: עודד קרני

עכשיו זה סופי ורשמי: מיי פיינגולד היא הזמרת שתייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון ה-59, ותנסה שתתקיים במאי השנה בקופנהגן שבדנמרק, כך הוכרז הערב (מוצ"ש) על ידי רשות השידור. פיינגולד נבחרה על ידי ועדת האירוויזיון של רשות השידור, והסכימה לחתום על החוזה התקנוני שהציגו בפניה אנשי הרשות, לאחר שקיבלה את אישור חברת התקליטים שלה "הליקון". היא תיסע במאי לקונפנהגן כדי להתחרות בנציגי 35 מדינות אחרות. פיינגולד תנסה להעפיל לגמר האירוויזיון משלב חצי הגמר השני מבין שניים שיערך ב-8 במאי. אם תצליח להתברג בין 10 המקומות הראשונים היא תעפיל לגמר שיערך במוצאי שבת 10 במאי.

כך ייבחר השיר שתשיר מיי פיינגולד באירוויזיון

את השיר שתשיר מיי פיינגולד באירוויזיון יבחר הקהל. תהליך הבחירה צפוי להימשך כחודש ימים, ויעבוד כך: רשות השידור תוציא בתחילת השבוע הקרוב "קול קורא" לציבור להגיש שירים שיהיו מועמדים לביצוע. לציבור יהיו שבועיים עד שלושה לשלוח את השירים לרשות השידור. מיי פיינגולד, מנהליה ואנשי הרשות יאזינו לשירים שיגיש להם הציבור, ולשירים שפיינגולד תביא איתה בעצמה. מתוך הרשימה יבחרו שלושה עד ארבעה שירים (אחד לפחות יהיה שיר ששלח הציבור). מיי פיינגולד תקליט את השירים האלה ואף יצולמו להם קליפים. השירים והקליפים ישודרו ויוקרנו בתחנות הרדיו של רשות השידור - רשת ג' ו-88FM, בערוץ הראשון ויחשפו באינטרנט לפרק זמן קבוע מראש, שיימשך כשבוע. מתוך 3-4 השירים-קליפים שיוקרנו ויושמעו - יבחר הקהל את השיר הזוכה, באמצעות מנגנון הצבעה שטרם נחשף, ככל הנראה באמצעות סמסים

כך נבחרה מיי פיינגולד

הבחירה בפיינגולד התקיימה ביום חמישי האחרון (9.1) בהצבעה דמוקרטית וחשאית בין חברי הועדה, ששמות חבריה נחשפו לראשונה כאן ב- mako. נציג מטעם הועדה בישר על כך לזמרת כבר ביום חמישי. הועדה בראשות השופטת בדימוס הגברת ברכה אופיר תום, כללה את: יצחק זוננשיין – מפיק וראש המשלחת לאירוויזיון, אודי בצלאל – עוזר לראש המשלחת לאירוויזיון, במאי ותחקירן בערוץ הראשון. משה מורד – מנהל 88 , טלי כץ – עורכת מגזין המוסיקה של הערוץ הראשון "רעש מקומי", טל ארגמן – עורכת מוסיקלית ומגישה ב 88 FM , ליאון קיכלר –סגן נשיא עמותת חובבי האירוויזיון, לירון בן שמעון – מוסיקאית ומפיקה ברשת ג' ועופר שפריר – במאי מופעים ואירוויזיון.

אין תמונה
מיי פיינגולד שרה "שאריות של החיים" ב"כוכב נולד

בפני חברי הועדה הוצגו שמות שישה עשר אמנים שהביעו את הסכמתם להשתתף בתחרות האירויזיון. לאחר שהוצגו בפני חברי הוועדה כל שישה עשר האמנים והופעתם הבימתית, בהצגת קטעי וידאו מהופעות חיות ומקליפים, דרגו חברי הוועדה את בחירתם על גבי טופס ובו: אמן ראשון שמקבל 12 נקודות, און שני 10 נקודות, אמן שלישי 8 נקודות (כמו ניקוד האירוויזיון). שלושת האמנים שזכו בניקוד הגבוה ביותר לייצוג ישראל באירוויזיון, בהתאם לניקוד חברי הוועדה הן הזמרות: מיי פיינגולד, מאיה בוסקילה ואלה דורון.

מיי פיינגולד - מגמר "כוכב נולד" לאירוויזיון

מיי פיינגולד, בת 31 בדצמבר האחרון, נולדה בראשון לציון בשם מיטל סלונימסקי. היא החלה את הקריירה כסולנית בלהקות "אדום" ו"דיזיאק", איתה הופיעה בפסטיבל ערד והוציאה את השיר "spank".

מיי פיינגולד
יצאה לקריירת סולו. מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

פיינגולד נחשפה לקהל הרחב בשנת 2009, אז השתתפה בתוכנית "כוכב נולד", והתבלטה בה בקולה החזק, האופי הרוקיסטי והשיער הג'ינג'י. היא העפילה עד גמר העונה השביעית של "כוכב נולד", בו הגיעה שלישית אחרי ולדי בלייברג ורוני דלומי, עם ביצוע לשיר "תחזור תחזור" של להקת "משינה" ושיר מקורי משלה. אם אכן תיסע לאירוויזיון תהיה מיי פיינגולד בוגרת "כוכב נולד" הרביעית שעושה זאת, אחרי שירי מיימון, הראל סקעת ובועז מעודה.

בהמשך הוציאה מיי פיינגולד את אלבום הבכורה "סודה פופ", בו נכלל השיר "מה נשתנה", ובו חשפה את סיפור האונס שעברה. בשנתיים האחרונות הוציאה פיינגולד עוד מספר שירים כמו "להתראות מחר" ו"תמונות", מתוך אלבום שני, עליו היא עובדת עם אבנר חודורוב מלהקת "משינה".

הלילה הבלתי נשכח: חימום ל"רוקסט" בדרך לחדר הלידה

פיינגולד וחודורוב משתפים פעולה בשנים האחרונות גם בהרכב ההופעות "לימוזינה אקספרס", שפיינגולד היא הסולנית שלו. חודורוב מוביל את ההרכב עם חברו ל"משינה" מייקל בנסון. לשיאם על הבמה הגיעו "לימוזינה אקספרס" במופע החימום ללהקת "רוקסט" בגני התערוכה באוקטובר 2011. פיינגולד הופיעה אז כשהיא בחודש התשיעי להריונה, וכשעה אחרי ההופעה הובהלה לבית החולים כדי ללדת את בתה הבכורה אמילי, לאב המאושר ליאור נורדמן. לאחרונה שחררו "לימוזינה אקספרס" את השיר "תרימו ת'ידיים" עם פישי הגדול.

במקביל מיי פיינגולד היא גם שחקנית תאטרון ה"קאמרי" ומשחקת ושרה במחזות הזמר "לילה לא שקט", בו בלטה עם הביצוע ל"הוא לא יודע מה עובר עלי" של שלמה ארצי, ובימים אלה ב "קזבלן". היא אף התארחה בהופעות של שלמה ארצי, בין היתר באמפי שוני.

לימוזינה ופישי – תרימו תידיים
מיי פיינגולד עם אבנר חודורוב ומייקל בנסון מ"לימוזינה אקספרס" | תמונת AVI: ליאור נורדמן
מיי פיינגולד
מיי פיינגולד ובן זוגה ליאור נורדמן | צילום: צ'ינו פפראצי