נבחרת

עונה 7

כוכב נולד

תכניות קשת
תכניות קשת

מיי פיינגולד זכתה במקום השלישי

היא עברה בטיל באודישן הראשון, חטפה ביקורת בדואט והייתה הרוקיסטית של הנבחרת. בתום עונה מותחת במיוחד מיי זכתה במקום השלישי

mako | פורסם 22/06/09 21:47:13

דרכה עד כאן

הקליפ הסלולרי לביצוע המצטיין של מיי
אהבתם את הביצוע המצטיין של השבוע? קבלו את הקליפ הסלולרי. להורדת הקליפ למכשיר הסלולרי שלחו את המילה מיי למספר 5454
הקליפ הסלולרי לביצוע המצטיין של מיי
לסולו הראשון שלה בתוכנית מיי בחרה את השיר "עלה ברוח" שחידש גבי שושן. "מיי ממיסה אותי" אמרה דנה לאחר הביצוע, למרות שחשבה שהיא יכולה יותר. מרגול לא אמרה ממש את מה שעל ליבה רק בגלל שהיא בשידור ישיר, וצדי הצליח לבחור 5 מילים: "מיוחדת, מרגשת, אחרת, שולטת". הביצוע גם זכה בתואר "הביצוע המצטיין של השבוע" ואף קיבל קליפ סלולארי.
הסולו השני של מיי הקפיץ את הקהל עם "בוגי איתי הלילה" והמחמאות לא איחרו להגיע. מרגול זיכתה אותה בתואר "פנטסטית", דנה אמרה שהיא "מוצר מוגמר", שיש רק להעמידה על הבמה ולהקליט לה תקליט. המאסטרו אף הוא חושב שמיי היא זמרת שיודעת לקרוץ לקהל וגל אמר שהוא באופן כללי בעדה.
במבחן הדואטים הראשון מיי פיינגולד הרוקיסטית בחרה בדניאל תבורי הרגיש כבן זוג לדואט. הם ביצעו בבלדה "אחינועם" והשופטים שוב היו חלוקים בדעתם. אמנם היכולות הווקליות של תבורי ושל מיי הרשימו, אך
גל הרס את החגיגה כשטען שנראה כי השניים לא ממש מבינים את מה שהם שרים. בעקבות הדואט מיי מצאה את עצמה בסולו  לשיר "נגעה בשמיים" ועברה בהצלחה לערב הצדעה לאהוד מנור. היא בחרה בשיר של להקת "שוקולד מנטה מסטיק" "אמור שלום" והפכה אותו לביצוע רוקיסטי, כמו שרק מיי יודעת לעשות. הביצוע כבש את מרגול, שזיכתה את מיי בכינוי: "חיה רעה מהנשיונל ג'אוגרפיק", אך שאר השופטים היו אחידים בתגובותיהם. אמנם מיי היא זמרת מצויינת, אך האינטרפרטציה הייתה אגרסיבית מדי.

במבחן הדואטים השני מיי התחברה לרוני דלומי לדואט נשי ובועט. השתיים שרו את השיר "פאם פאטל" ויצרו שילוב מעניין. דנה חשבה שהביצוע היה טוב מאד וציינה כמה הוא תפור טוב על מיי והוציא מרוני דברים מעניינים, צדי חשב שמיי הייתה משגעת ורוני עשתה מאמץ שיש להעריך והמאסטרו סיכם ואמר: הדואט הכי טוב של הערב. 

הביצוע של מיי בספיישל שנות השמונים הפיל את צביקה על הרצפה תרתי משמע. מיי עלתה לבמה עם השיר "סדר יום" והפגיזה. צדי אמר שהביצוע היה מושלם, המאסטרו ציין שהיא בין הטובות העונה, אבל עליה להקפיד על רמה גבוהה. דנה אמרה שהיא זמרת מחוננת ומוכשרת, גל אהב את הבחירה ואת הביצוע ומרגול סיכמה ואמרה: "זו הייתה  התנגשות הטיטאניק בקרח". בסוף הערב מיי זכתה בתואר הביצוע המצטיין של הערב והיא שוב תזכה להפקת קלים סלולרי מדליק.

הקליפ הסלולרי של מיי לשיר "סדר יום"
אהבתם את הביצוע המצטיין של השבוע? קבלו את הקליפ הסלולרי. להורדת הקליפ "סדר יום" בביצועה של מיי שלחו את המילה סדר למספר 5454
הקליפ הסלולרי של מיי לשיר "סדר יום"

במבחן הדואטים השלישי מיי חברה לחובי ויחד הם הפתיעו עם ביצוע לשירו של רמי פורטיס "רד רד מעל מסך הטלוויזיה שלי". הסיכון השתלם להם והשופטים שיבחו. המאסטרו מחא כפיים בעמידה ודנה אמרה שהם מוכנים לחרוש יחד את העולם. מרגול טענה שהם חיות טרף שלא ויתרו על אף תו ואף טון. אפילו גל אהב ואמר שהם עשו אחלה אינטררטציה ושהם יכולים להתמודד על התואר "דואט העונה" עם הביצוע. גם צדי חיזק ואמר שזה היה מצויין.

בספיישל עידן רייכל מיי בחרה בשיר "שאריות של החיים" דנה אמרה למיי שהיא יכולה ברגע זה ממש לכבוש את כל העולם. מרגול שיבחה את מיי ראשית על הראסטות איתן הופיעה. בנוסף, היא טענה שהיא "ממזרה" ושהביצוע שלה היה מעולה. גל פחות אהב את סיום השיר וצדי סיכם ואמר שמיי היא פשוט מהממת. הביצוע הוכר כביצוע המצטיין, כך שמיי, שזוכה בתואר זה כבר בפעם השלישית שוב תקבל קליפ סלולרי.

בערב שהוקדש לתחרות האירוויזיון מיי הפתיעה עם בחירת השיר שלה והלכה על שיר שאמנם שמענו רק בקדם אירוויזיון, אך הוא נחרט בזכרוננו: "תמיד אישה" של פנינה רוזנבלום. כמובן, שמיי נתנה אינטרפרטציה שלה לשיר וכך קיבלנו ביצוע רוקיסטי המשלב בתוכו את השיר creep של להקת רדיוהד. המאסטרו שיבח את מיי על הביצוע הזה בפרט ועל הביצועים בכלל. דנה שיבחה את הביצוע, אך פחות אהבה את האינטרפרטציה. מרגול אמרה שמיי היא ההוכחה שלא מוכרחים להיות דוגמנית כדי להיות אישה, כי מיי היא אישה וחצי. גל טען שזה היה ביצוע "ככי-ככה" וצדי סיכם שזה היה אחלה ביצוע.

בספיישל גידי גוב מיי בחרה את "אין עוד יום". המאסטרו אמר שהוא לא יכול לשפוט אותה, כי הביצוע שלה מושלם. גם דנה החמיאה למיי ולביצוע. מרגול החמיאה למיי, למנעד הקולי שלה וסיכמה: "ככה שרים שיר בגמר". גל הוסיף ואמר שמיי שומרת על רמה מאוד גבוהה והיא צריכה להיות בגמר. צדי הצטרף ואמר : "ווה ווה וואו. ככל שאת עושה פחות זה יותר".

לספיישל "היהודים" הגיעה מיי עם עיבוד משלה לשיר שבחרה "אלה". דנה אמרה שמיי היא זמרת קטלנית. מרגול אמרה שזה בדיוק הביצוע שהיא אוהבת. גל אמר שהתוצאה הייתה יותר בסגנון של "בכפיים", למרות שהיא ניסתה לברוח מהסגנון המקורי של היהודים. צדי אמר שהוא אהב את התיאטרליות של מיי. המאסטרו זקף לזכותה של מיי שהיא כבר לא רק מנסה סתם לעלות שלב, אלא ממש חושבת על ההופעה שלה. הביצוע של מיי זכה שוב בתואר "הביצוע המצטיין", כך שתוכלו בקרוב לראות את הקליפ הסלולרי הרביעי שלה.

במבחן הדואטים הרביעי מיי התחברה לרוני דלומי ולראם כהן. בדואט הראשון מיי חברה לרוני, שבחרו לשיר את "ודוד יפה עיניים" והקפיצו את האולפן. דנה החמיאה על הכוריאוגרפיה של הבנות וגם על היכולות הווקליות. מרגול טענה שזה היה ביצוע חינני ולא מעבר לזה. גל הזכיר שהקירבה לגמר מצריכה מחשבה על כל ביצוע וזה היה ביצוע שמזכיר קלאב הוטל. צדי טען שמהשיר הזה הבנות הוציאו את המקסימום. המאסטרו חיזק את צדי ושיבח את רוני. בדואט השני מיי בחרה לשיר עם ראם כהן. הם בחרו בשיר "הלילה לבד" לביצוע המשותף. המאסטרו טען שהבחירה של השיר הקשתה על הביצוע. דנה הצטרפה לדעתו של המאסטרו על אף היכולות הקוליות של שני הזמרים. גם מרגול הסכימה ואמרה שזה לא היה ביצוע מרתק. גל חיזק את עמיתיו לשולחן והופתע מבחירות השירים. צדי דווקא כן נהנה מהדואט בעיקר בזכות ראם.

בספיישל אביב גפן, מי שהכי מתחברת לאביב, בחרה בתור השיר הקצבי שלה את "מקסיקו". צדי אהב את בחירת השיר ואמר שמיי תמיד מרתקת. דנה טענה שמיי היא זמרת מMTV. מרגול אף היא התרגשה מהביצוע וגל בכלל היה תחת השפעה של צניחתה של מיי אל תוך הקהל. השיר השני של מיי היה "סוף העולם". צדי נשאר בלי אוויר מהביצוע. המאסטרו אף הוא שיבח את מיי וטען שכיוצר זה כבוד גדול שהיא שרה את השיר של היוצר. דנה אמרה שזה ביצוע זוכה לא רק של כוכב נולד, אלא זוכה אמי. מרגול וגל הסכימו עם עמיתיהם לשולחן. בסוף הערב מיי זכתה שוב בתואר הביצוע המצטיין.

בחצי הגמר מיי שרה שני סולואים. לביצוע הקצבי מיי בחרה לשיר את שירו של שלום חנוך "בגלגול הזה". דנה טענה שמיי הזכירה לה חיית טרף מוזיקלית שרק מחפשת לבלוע את הקהל. גם מרגול שיבחה את מיי על הבחירה שלה. גל אמר שמיי שומרת בתחרות על רמה מאוד גבוהה וגם הביצוע הזה היה מצויין. צדי סיכם במשפט: "זמרת ענקית". גם המאסטרו הוסיף מחמאות למיי כמו שאר השופטים. לביצוע המלודי מיי בחרה לשיר את השיר "הללויה" של לאונרד כהן בגרסתו העברית של השיר. דנה טענה שהבחירה של השיר הייתה לא אמיצה לערב זה והביצוע היה "קצת מלאה", כפי שלחשה מרגול לדנה בזמן השיר. גם מרגול טענה שזה היה פחות טוב. גל חלק על דעתן של מרגול ודנה וכך גם צדי. צדי אף אמר שזה היה הביצוע הכי טוב של מיי, שריגש אותו מאוד. המאסטרו הצטרף לדעתן של מרגול ודנה וטען שלא היה משהו מיוחד בביצוע. מיי הגיבה לשופטים ואמרה: "היה לי לכבוד לשיר את השיר הזה בכוכב נולד". בסוף הערב אתם הצבעתם והחלטתם שמיי תהיה חלק משלישיית הגמר.

כל מה שרציתם לדעת על מיי

מיי נהנית באמבטיה
כמעט זמרת אופרה
מיי נולדה לפני 26 שנה בראשון לציון. שם היא גם סיימה את בית הספר התיכון. את הקריירה המוזיקלית שלה היא התחילה בטקסי בית ספר, המשיכה בלהקות נוער עירוניות, למדה שלוש שנות פיתוח קול ואף התנסתה בלימודי אופרה קלאסית. בקורות חייה תוכלו למצוא שירה בהרכבי רוק בבארים, מועדוני לילה ואף במות בכל הארץ, כולל בהופעה "עבודה עברית" עם ההרכב שלה "דיזיאק" ואף עבדה עם אושיות מוזיקה כמו ניר פרידמן, אדם הורוביץ ועוד רבים מאוד ממיטב אמני ארצנו. חוץ מלשיר מיי גם כותבת, מלחינה, רוקדת, מעצבת אופנה ואף יודעת לצלם, בקיצור אשת אשכולות אמיתית. היא מספרת שאחותה הקטנה זה הדבר הכי יקר בחייה, אך בעולם הזמר הישראלי היא מאוד אוהבת את עמיר בניון. 

המוטו בחיים?
לך בעקבות החלום שלך

המילים שהכי מתארות אותך:
1. הומור
2. שקט נפשי
3. חוצפה
הדברים הכי אהובים עליך:
1. המשפחה שלי
2. החברים שלי
3. כל דבר שמעיף לי את האדרנלין לשמיים
הדברים שאת ממש לא סובלת:
1. שקרים
2. אי צדק
3. אנשים חופרים
מה מפחיד אותך בהשתתפות בתכנית?
מפחדת שהכל יצא מפרופורציה. וכבר מכינה את עצמי ואת כולם סביבי למשהו שיראה יותר גדול ממה שהוא באמת במציאות.
אם תזכי , מה תעשי מייד אחרי הזכייה?
אסגור 3,000,000 הופעות, אשחרר את האלבום שלי, קליפים ועבודה, עבודה ועבודה.

איזה שיר את זוכרת שההורים שלך היו שרים לך בילדותך?
אמא הייתה שרה לי את שיר ליקינטון ואבא היה מקשיב ועד היום בטירוף לגבעטרון

מיי פיינגולד
הולכת בעקבות החלום שלה
צילום: רונן אקרמן
האם את מנגנת על כלי כלשהו?
אני מנגנת על העכבר של המחשב. אקורדים, עיבודים והפקות, הכל דרך מידים וסינטים ממוחשבים. יש לי הרבה ידע בתכנות עריכת מוסיקה.
מהו המאכל הכי אהוב עליך?
חומוס
האם את יודעת לבשל?
כן. למשל, עוף עם אורז וירקות, פסטות, קציצות וכל דבר שלא דורש תואר.
איזו תוכנית טלוויזיה את הכי אוהבת?
כל מה שהוא ריאלטי.
איזה סרט את הכי אוהבת?
"זמר החתונות" של אדם סנדלר

 

עקבו אחרי מיי פיינגולד בטוויטר

הצטרפו לעמוד הרשמי של מעריצי מיי פיינגולד בפייסבוק

מה אומרים הטוקבקים על מיי פיינגולד?

נבחרת כוכב נולד: אור קולנברג | אושרי אלמוריש | איה זהבי פייגלין | אלחי רפואה | אמור עמוסי | דניאל ברזילאי | דניאל תבורי | ולדי בלייברג | חובי סטאר | ירדן ג'רפי | עידו ג'רפי | לירן דנינו | מורן מזוז | מזל פיקדו | מיי פיינגולד | עדי כהן | עומר אדם | פאולה ולשטיין | ראם כהן | רוני דלומי | שגיא אוסי | תומר ישעיהו

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן