זהו, זה נגמר. למקרה שלא עקבתם, נקצר: עדן גולן במקום החמישי, במקום הראשון נמו עם "דה קוד". פער עצום בין קולות השופטים - שהעניקו 52 נקודות לישראל - לבין הקהל שהעניק לנו 323 נקודות. ישראל היא, למעשה, במקום השני בהצבעות הקהל, ומעלינו רק קרואטיה.

02:06 עדן גולן בהתייחסות ראשונה אחרי התחרות: "אני כל כך שמחה ואנחנו הגענו למקום מטורף, וזה שאנחנו בכלל פה זה הניצחון שלנו. אין לי מילים. זו זכות אדירה לייצג את המדינה".

02:02 ושימו לב לכל המדינות שאיימו בימים האחרונים לפרוש או התנכלו לנו: אסטוניה שטענו שיפרשו הגיעו למקום 20. אולי אלכסנדר הבריטי שחתם על עצומות נגדנו נמצא במקום ה-18. פינלנד והאיומים שלהם, ובלי התחתונים שלהם - במקןם 19. אירלנד - מתחתינו. פאטוצ'.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

01:52 אנחנו מתעניינים, בעיקר, כמוכם - בעדן גולן. אבל כרגע המתמודד.ת השוויצרי.ת בביצוע נוסף אז נספר לכם קצת על שוויץ: זו הזכייה השלישית לשוויץ באירוויזיון, אחרי סלין דיון ב-1988 ולפניה כל הדרך אחורה לאירוויזיון 1956, האירוויזיון הראשון, שם זכתה שוויץ. 

01:46 עדן התחילה בטבלאות במקום לא ריאלי וסיימה במקום החמישי והמאוד מאוד מכובד - מכובד עוד יותר בהתחשב בכל מה שעברנו בשנה הזאת, בכל קריאות החרם והזעם והפרובוקציה. מ-ר-ג-ש. ונדגיש - אנחנו מקום שני בהצבעות הקהל. לא יעזרו קולות השופטים - הקהל העולמי מת על ישראל.

01:44 זהו - שוויץ ניצחה. ישראל במקום החמישי. 

01:43 המתח בשיאו - שוויץ, או קרואטיה, אחת מהן תנצח.

01:42 יש מצב שבייבי לזניה הקרואטי מנצח, עם סך כולל של 547 נקודות. בינתיים הם במקום הראשון המובהק. נחכה לראות מה עם שוויץ וצרפת.

01:41 הנה מגיעה אירלנד- ועם קולות הקהל היא נמצאת, על בטוח, מתחת לישראל. איזה לילה מטריף. אוקראינה מקבלים גם 307 נקודות וכרגע נמצאים מעלינו, במקום הראשון בטבלה.

01:39 צעקות באולם - וישראל מקבלת מהקהל 323 נקודות. 375 בסך הכל וכרגע אנחנו במקום הראשון. כנראה שלא נישאר שם - אבל וואו, איזה כיף לקבל כל כך הרבה אהבה מהקהל.

01:38 אפס נקודות קהל לבריטניה! הנה אנחנו.

01:37 הניקוד ממשיך ועוד רגע אנחנו. אין הפתעות ענק בינתיים.

01:35 עוברים לנקודות מהקהל - הנה הרגעים המכריעים. אסטוניה ופינלנד עולים מהתחתית. נורווגיה מקבלים 4 נקודות מהקהל. אאוץ'.

מתחילים עם ניקוד הצופים מהבית!

01:32 אוקיי, עד כאן קולות השופטים - ולפני הקולות של המצביעים בבית, הטופ פייב הם: שוויץ במקום הראשון, צרפת במקום השני, קרואטיה במקום השלישי, איטליה רביעי ואוקראינה חמישי. אנחנו כרגע במקום ה-12, אבל מקווים שהקהל יפרגן.

01:31 הנה הקולות המקומיים - שוודיה, שמעניקים 0 נקודות לישראל ודוז פואה לשוויץ בפעם המיליון ואחת.

01:30 סרביה מעניקים דוז פואה לקרואטיה.

01:29 עוד דוז לשוויץ באדיבות ליטא.

01:28 קפריסין מפרגנים לנו ב-8 נקודות, אהלן חבר'ה, מתים עליכם, לא טסים ליוון יותר - עושים חופשה בפאפוס כפרה עליכם. את הדוז שלהם הם נותנים לקרואטיה - דוז פואה ראשון לבייבי לזניה.

01:27 פולין מעניקים 12 נקודות לשוויץ. כמה עוד? עד מתי?

01:27 הנה "אהובינו" אירלנד. את 12 הנקודות שלהם הם מעניקים לנרניה. לא, סליחה, מודיעים לנו באוזניה - גם הם נתנו 12 נקודות לשוויץ.

01:26 לטביה מעניקים לנו 3457654 נקודות. סתם, שתי נקודות. את הדוז שלהם הם שומרים לשוויץ כמו כולם. די, עייפתם.

01:25 איסלנד מחמיאים למנחה השוודית (לא יעזור לכם) ומעניקים עוד דוז פואה לצרפת. הם במקום השני מתחת ל, כמובן, שוויץ.

01:24 בלגיה מפרגנים לישראל ב-5 נקודות - אולי זו הקהילה היהודית באנטוורפן? הצרפתים מקבלים מהבלגים דוז פואה. דוז פואה שלישי בצרפת בסך הכל.

01:23 פורטוגל מוסרים: "אנחנו רוצים שכולם יחפשו אהבה ושלום, אל תשכחו את זה". אוקיי... בכל מקרה, דוז פואה לשוויץ. הבנו - השופטים שרופים על שוויץ.

01:22 הנציג הפיני (במקום קארייה), מעניק את 12 הנקודות הפיניות לשוויץ.

01:21 תריסר הנקודות של איטליה הולכות לשוויץ. ככה זה בהרי האלפים.

01:20 הנציג האוסטרי בילבל את המוח על שוויון ואחדות ועל "אנשים חסרי לב" - וכמובן אף נקודה לישראל. סו פאר יש לנו 33 נקודות. לפחות עברנו לחלק השמאלי של הטבלה.

01:18 הנה הולנד - ושימו לב: הולנד לא לקחו חלק בחלוקת הנקודות, את הנקודות הקריא מרטין אסטרדאל המפקח על התחרות. קולות בוז אדירים באולם, והמתמודד. השוויצרי.ת שמר.ה על פרצוף רציני למרות עוד דוז פואה.

01:15 לילה טוב יוון, אנחנו שורצים אצלכם כל קיץ ולא פירגנתם אפילו בנקודה אחת? סבבה. בקיץ הקרוב אנחנו סוגרים הכל כלול באילת, על הראש שלכם.

01:13 שלוש נקודות ממולדובה, שמעניקים 12 נקודות לאוקראינה. ברית מזרח אירופאית אמיצה? בהחלט. בינתיים יש לנו 25 נקודות. אגב, מחוץ למתחם האירוויזיון ממשיכות ההפגנות - ויש נוכחות משטרה משמעותית.

01:12 בינתיים 22 נקודות לישראל סו פאר. הנה שוויץ, לפחות הם לא יתנו דוז פואה לשוויץ לשם שינוי. אבל גם לא לישראל - דוז פואה למרינה סאטי מיוון, היפהפיה הנרדמת.

01:11 היי גיאורגיה! כמה נקודות תעניקו לנו? 3? תודה באמת. בואו נתקדם. עוד דוז פואה לשוויץ, חנקתם.

01:10 סלובניה מעניקים דוז פואה שני ברצף לסלימאן הצרפתי עם "מון אמור".

01:09 שלום ארמניה. להתראות ארמניה. דוז פואה לצרפת. שום נקודות לישראל מהם.

01:08 הנה גרמניה, לא דוז פואה לישראל אבל 8 נקודות לישראל. אנחנו כרגע במקום ה-19, אבל מזכירים - ההצבעה עדיין בתחילתה.

01:07 השופטים הנורווגים נתנו לנו 8 נקודות! ולשוויץ, כמובן, 12 נקודות.

01:06 הנה ספרד, הנה עוד 12 נקודות לשוויץ.

01:05 כרגע אנחנו עדיין במקום הלפני אחרון, והדוז פואה ממשיך להיערם עבור שוויץ. אנחנו אופטימיים בכל זאת. אגב, 3 הנקודות שקיבלנו עד עכשיו - ממלטה.

01:04 הנה אוסטרליה, עוד מדינה לא אירופאית בעליל, כמונו. אבל את ה-12 נקודות שלהם הם נותנים לאירלנד.

01:03 מאיה אלקולומברה הישראלית מעניקה את 12 הנקודות הישראליות, עם קריאות בוז ברקע, ל... לוקסמבורג. הכל נשאר במשפחה, כמו שאומרים. טלי, מפרגנים לך.

01:02 הנה צ'כיה. אריק איינשטיין כתב פעם שיר יפה על פראג, אבל זה לא עזר לנו - את הדוז פואה שלהם הם מעניקים לאוקראינה.

01:01 אלבניה מעניקה דוז פואה מהשופטים לצפון קוריאה. סתם, גם הם לשוויץ. נזכיר שמדובר רק בנקודות מהשופטים.

01:01 עוד דוז פואה לפורטוגל.

01:00 מלטה, עם נציג אהה... צבעוני במיוחד, שמעניק את 12 נקודות השופטים לשוויץ. אמרנו כבר שוויץ? שוויץ. 3 נקודות לישראל בינתיים.

00:59 סן מרינו ושופטיה מעניקים 12 נקודות לשוויץ. מקורי!

00:58 והדוז פואה של אזרבייג'ן הולכות ל...שוויץ. זה מתחיל לחזור על עצמו.

00:56 הנה חברים שלנו מלוקסמבורג, שכזכור מיוצגת על ידי טלי גולרגנט הישראלית. הדוז פואה שלהם הולך לשוויץ, ועדיין שום דבר לישראל. אנחנו בונים על הנקודות מהקהל, אבל הכל עוד פתוח.

00:55 והנה בריטניה - 12 נקודות לפורטוגל, עדיין אף נקודה לישראל.

00:54 ראשונים, אוקראינה - אוקראינה מעניקה דוז פואה, 12 דקות, לשוויץ, נמו עם The Code. לישראל - כלום.

00:53 השידור עבר למפקח על התחרות - וקריאות בוז רמות נשמעו באולם. אאוץ'.

00:51 זהו, ההצבעה נסגרה. מכאן נשאר להחזיק אצבעות ולהתפלל.

00:40 לפי דיווח של עיתון ה"סאן", לורין איימה שאם ישראל תזכה - היא לא תעניק את הפרס לעדן גולן. בינתיים הביצוע שלה על במת הגמר ל"פוראבר" עובר בלי דרמות.

00:30 את אבבא לא הצליחו לאחד לאירוויזיון הזה, אפילו שמדובר ב-50 שנה ל"ווטרלו". אז הביאו הולוגרמות של אבבא וביצוע של כמה מכוכבי העבר של התחרות לשיר שהביא לשוודים את הניצחון ב-1974.

00:20 בזמן שכולם מצביעים, האירים נצפו ב"גרין רום" עם אבטיח. מחווה לדגל פלסטין - או סתם אהבה תמימה לפרי קיצי, מתוק, ומרענן? תחליטו אתם.

יולנדה, המתמודדת הפורטוגלית (צילום: EBU)
יולנדה, המתמודדת הפורטוגלית | צילום: EBU

00:05 ההצבעה נפתחת!

00:10 סוף סוף הגענו לשיר האחרון, אוסטריה. זוכרים שהיא הבטיחה לקבל את עדן בחיבוק ואהבה? אז היא קיימה. בוא נחזיר לה אהבה ונצביע לה. גם השיר מגניב, אז למה לא?

00:07 השיר הצרפתי של סלימאן בניחוח של פעם. שירת האקפלה ללא מיקרופון בחזרות היה מושלם אבל אתמול בחזרת השופטים החשובה הוא לא עמד במשימה וזייף, זה בטח יעלה לו בכמה קולות. זכרונות מהראל סקעת.

00:02 גאורגיה חוזרת לגמר לראשונה מאז 2016. האמת, לא שיר מיוחד, אבל היא אוהבת אותנו אז בואו נאהב אותה בחזרה.

23:59 הנה המועמד המוביל לזכייה, בייבי לזניה הקרואטי עם "רים טים טאגי דים". קרואטיה קורעת את אתרי ההימורים עם 49% סיכויים לזכיה כשישראל במקום השני עם 20%. מספרים שהאולם בזאגרב כבר משוריין ואם תנסו להזמין מלון בעיר למאי 2025 תגלו שהמחירים כבר קפצו ב-400 אחוז מאפריל. אנחנו עוד מקווים לנס ובעיקר מחכים לראות את הפרצופים של כולם פה כשעדן תזכה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:50 רייבן מסלובניה היא עוד עוכרת ישראל, שכמעט התפוצצה כשהבינה באמצע ראיון שהיא מדברת עם כתב ישראלי. היא מביאה עוד מופע עירום מיותר וצווחני.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:47 הנה אחד המועמדים לניצחון, נמו מביא ביצוע קולי מושלם ובימוי מיוחד, יחד עם האג'נדה הא-בינארית הוא מלהיב את כולם. כרגע מדורג שלישי בהימורים. ציריך 2025? לא מופרך.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:44 סיליה הקפריסאית היא חברה אמיתית. תמכה בעדן ובישראל בגלוי כל השבוע בלי שום פחד. כן, ראינו כבר הופעות מהסגנון הזה בלי סוף אבל יאללה, בקטע עקרוני - מפרגנים לה חזרה באהבה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:39 המסיבה הארמנית מרימה את כל הקהל באצטדיון מאלמו. פולקלור אתני משובח כמו שהאירוויזיון צריך להיות.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:36 כל הזמן דאגנו לפרובוקציות מהכיוון של אירלנד ודווקא יולנדה מפורטוגל עולה עם ציפורניים צבועות ככאפייה. העיתונאים הישראלים שוב התאחדו בהגשת שאילתא לאיגוד השידור האירופי. את הביצוע סיימה במילים "Peace will prevail" - השלום ינצח.

עדן גולן בוכה אחרי הגמר (צילום: כאן 11)
עדן גולן בוכה אחרי הגמר | צילום: כאן 11

23:31 כמו שהפתגם אומר, אין טוב יותר מגבר עירום עם סנדלים וגרביים להחזיר את האנרגיות אחרי השיממון הסרבי. וכמה שזה רע ככה זה מגניב. אחלה פינלנד, בסוף שיחקתם אותה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:28 נומי נומי סרבייתי. סרביה מביאה את השיר המרדים של הערב. למה הוא לא נשאר בחצי הגמר? אין לנו מושג. מקווה שלא נרדמתם שם בבית כי יש עוד דברים טובים בדרך.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:22 אנג'לינה האיטלקיה והמלווים שלה החליטו להחליף את הבגדים שלבשו בהופעה בחצי הגמר וזה נראה הרבה יותר טוב במקום התחרה ששלטה קודם. עדיין זה נראה קצת מבולגן עם כל הפרחים מסביב. בכל מקרה - אחד השירים הכי טובים ומרימים השנה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:20 חטיבת הצווחנים מנורווגיה דווקא הביאו שיר רוק משובח ביותר ושאפו על השפה הנורווגית, צריך הרבה אומץ לזה. מקווים שאתם זוכרים שהם מאלה שמחרימים את כל מה שקשור לישראל.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:10 אולי אלכסנדר מביא לבמה הופעה פרובוקטיבית של מסיבת סקס גאה, האמת, הוא עושה את כל מה שהקהילה הגאה מנסה להוכיח שנים שהיא לא רק. עזבו את איגוד השידור האירופי, מפתיע דווקא שה-BBC השמרני אישר את זה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:07 ניכר שמרינה סאטי דווקא עירנית מאוד היום, אחרי שהיא ישנה יפה שלשום במסיבת העיתונאים בזמן שעדן דיברה. אנחנו הימרנו עליו מחוץ לגמר, זה מתיש וזה מבויים ברמה של מסיבת סיום כיתה ח' אבל תשמעו, מסביב כאן באולם העיתונאים אוהבים את זה.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

23:04 עוד הלם שעלה לגמר זה דונס מלטביה שהיה בהימורים מקום אחרון בחצי הגמר שלשום ואיכשהו הגיע אלינו. מה שכן, זה השיר היחיד השנה שיש לו זכות קיום מחוץ לאירוויזיון. שיר נפלא, אבל הוא לא ממש חבר אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:58 הנה במבי ת'אג, המתמודד.ת האירי.ת שלא מת.ה עלינו בלשון המעטה. יש טעם להכביר עדיין במילים? אם אתם בקטע של כישוף ומאגיה שחורה, ופחות בקטע של ישראל, כנראה שתאהבו את זה. בסוף הביצוע צעק.ה: "האהבה תמיד תגבור על השנאה". מה שכן, אי אפשר להתעלם - הופעה מבריקה. ייכנס לטופ 10.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:54 כמה רגש. אחרי שהחזיקה את עצמה כל התחרות, עדן גולן מתפרקת בבכי אחרי ביצוע גמר מושלם. אין עליה. "וואו לא מאמינה שזה נגמר"

עדן גולן דגל ישראל (צילום: EBU)
עדן גולן דגל ישראל | צילום: EBU

22:53 אסטוניה איימו לעזוב בעקבות הפרישה של המתמודד ההולנדי - אבל הנה הם כאן, "5 מינוסט" ו"פולופ". 

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:49 הדיסקו הספרדי של נבולוסה מדליק ממש. זה נכון שבהימורים זה מקום אחרון אבל אנחנו מאמינים שיש לזה דווקא קהל. האמת, היא אמנם הזמרת הכי מבוגרת שמופיעה הערב אבל עושה יופי בית ספר לכולם. ככה זה כשיש ניסיון.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:42 אוקיי, חזרנו לזמרים הלא-ישראלים של הערב. סילבסטר מליטא מעיף את הגג בארנה וידורג יפה יפה בטבלה. חבל שהחברה הכי טובה שלו פה זו במבי מאירלנד. אף אחד לא מושלם.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:39 מה נגיד? עוד ביצוע נהדר ומרגש של עדן. למישהו היה ספק? היא באה מוכנה, וגם מול תערובת של בוז ומחיאות כפיים, כמו בכל ביצוע - היא נשארה מקצועית וגם בגבוהים לא התבלבלה. באולם העיתונאים נרשמה יציאה של עשרות עיתונאים מהאולם בתחילת השיר, והם חזרו בסופו.

22:34 הדופק עולה, ואיתו גם עדן גולן עולה לבמה, אחרי שהולנד הודחה. יואב צפיר, ראש המשלחת, מקדיש את השיר לחיילים ולחטופים. עדן התחילה את הביצוע וזכתה, כמו בכל הביצועים עד עתה, בתערובת רמה של בוז ומחיאות כפיים. 

22:32 קבלו את הישראלית הראשונה לערב זה - טלי גולרגנט, הנציגה של לוקסמבורג, עם השיר המרים והקליט Fighter. נזכיר שאחריה הישראלית הראשית לערב זה - עדן גולן שלנו! אבל נתמקד רגע בטלי - שיר פופ מקסים בסגנון שנות האלפיים, אולי היא לא תביא תוצאה גבוהה אבל בהחלט גאווה להגיע לגמר.

22:26 ממשיכים לגרמניה ואייזאק, שתומך בישראל.נזכיר שהוא שלח בתחילת השבוע דרכנו מסר מאוד מחבק לעדן. הוא נותן ביצוע קולי מצויין אחרי שהתרגש מאוד בחצי הגמר. הלוואי שישבור את המנחוס שיש לגרמניה עם המקום האחרון בשנים האחרונות. יאללה תצביעו לו!

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:24 ממשיכים עם אוקראינה. השיר של אליונה אליונה וג'רי הייל מככב בחלק העליון של טבלת ההימורים ולכן יש כעס באוקראינה על שיבוצם בשיר מספר 2 - שמעולם לא זכה באירוויזיון, והגיע למקום השני רק פעם אחת וגם זה ב-1965. נראה אם הצמד האוקראיני יהפוך את הגורל.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:20 והנה השיר של שוודיה, עם ליין סינת'יסייזר שמועתק באופן מחשיד מהרכב הדאנס האגדי פיית'לס. מרקוס ומרטינוס נותנים ביצוע מצוין ושגרתי, אולי שגרתי מדי. מצד אחד זה לא שיר שוודי טיפוסי אבל מצד שני הם בכלל נורווגים. לא יתברג בטופ.

View this post on Instagram

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

22:16 זהו - הקווים נפתחו וההצבעה נפתחה מ-ע-כ-שי-ו. מוזמנים להצביע, מזכירים שלא תוכלו להצביע לישראל - אבל אתם יכולים לעודד את הקרובים והחברים בחו"ל. אגב, הנה המדינות שכדאי לא להצביע להן.

22:08 מצעד הדגלים התקדם, סו פאר, ללא הפתעות ופרובוקציות - וגם עדן, כמובן, עלתה עם דגל ישראל. נוכחות גדולה של דגלי ישראל באולם, אגב. נראה בהמשך אם נופתע על ידי דגלי פלסטין. ברקע הושמעו כמה מהלהיטים השוודיים הגדולים של כל הזמנים: "ביוטיפול לייף" של להקת אייס אוף בייס, מגוון שירים של להקת אבבא, ו"אי פולואו ריברס" של ליקה לי.

22:03 איגוד השידור ההולנדי הודיע: בעקבות ההדחה של המתמודד ההולנדי, לא נחלק את הנקודות שלנו הערב.

21:00 מחוץ לאולם במאלמו: מחאות של פעילים פרו-פלסטינים.

דגל פלסטין (צילום: ליאון קיכלר, מאלמו)
דגל פלסטין | צילום: ליאון קיכלר, מאלמו

20:54 לא ציפינו לתמיכה הולנדית באירוויזיון הזה - אבל קיבלנו אותה. לא מיוסט קליין, המתמודד שהודח - אלא מראש ממשלת הולנד לשעבר, חירט וילדרס, שהקדיש לעדן ציוץ בטוויטר.

20:15 האווירה מחוץ למתחם האירוויזיון שמחה וחגיגית, אבל גם מאוד מתוחה. מעריצים מרחבי העולם הגיעו עם דגלי המדינות אותן הם מעודדים, וגם עם דגלי פלסטין.

19:40 האישה שלנו בארה"ב עם האישה שלנו במאלמו: גל גדות לא שכחה לברך את עדן גולן, רגע לפני הערב הגורלי - ודיברה איתה בשיחת וידיאו. "רציתי להתקשר ולהגיד לך שזה מדהים שבגיל הצעיר שלך את עומדת חזקה ואיתנה ואף אחד לא מזיז אותך. את לא מבינה איזה עוצמות יש לך. את צריכה כל כך להיות גאה בעצמך, תני לשונאים לשנוא, הדרך הכי טובה להילחם בהם זה באהבה, תאהבי תאהבי תאהבי ותצאי לבמה בדיוק כמו אתמול". "ברור, נראה להם מה זה", השיבה לה גולן.

המתמודדת האירית, אבטיח (צילום: EBU)
המתמודדת האירית, אבטיח | צילום: EBU

הרגע הגורלי של ישראל

אחרי חודשים מורטי עצבים - זה קורה. הערב, בשעה 22:00, יתחיל גמר האירוויזיון - וזמן קצר לאחר מכן עדן גולן תעלה שוב על הבמה מול אלפי צופים במאלמו ומיליוני צופים ברחבי העולם, ותביא המון כבוד לישראל עם "הוריקן", בתחרות הכי קשה ולא שגרתית שהייתה לישראל בכל 68 שנות האירוויזיון. עדן תהיה החמישית שתעלה על הבמה, לאחר שיוסט קליין, המתמודד ההולנדי, הודח מהתחרות לאחר עימות בינו ובין צלמת במתחם האירוויזיון. למרות שתעלה חמישית - המספר שלה עדיין יישאר 6. ממש לפני עדן תופיע עוד ישראלית - טלי גולרגנט, שמייצגת את לוקסמבורג.

נזכיר שישראלים לא יכולים להצביע לישראל - כפי שאף מדינה לא יכולה להצביע לעצמה בתחרות. אז אם יש לכם קרובי משפחה בחו"ל, זה הזמן להגיד להם להצביע 6. ההצבעה תיפתח מיד עם תחילת התחרות בשעה 22:00 בשעון ישראל, ותסתיים כ-25 עד 40 דקות אחרי השיר האחרון. במדינות שלא משתתפות בתחרות (כמו ארה"ב, למשל) - ההצבעה כבר פתוחה ממש עכשיו. 

בפוסט שפרסמה באינסטגרם סיכמה עדן את תחושותיה בימים האחרונים, רגע לפני שהיא הולכת לתת את כולה עם "הוריקן": "‎הערב אני הולכת לעמוד על הבמה עם תחושת גאווה ענקית. גאה בשיר שלנו ובעבודה הקשה שהשקענו לאורך הדרך. אני מרגישה את האהבה והתמיכה שלכם מקילומטרים! שום דבר או אף אחד לא יכול לשבור אותי. הערב אני חולקת את הקול שלנו ומתכוונת לתת את הביצוע הטוב ביותר שאני יכולה . אני אוהבת את המדינה שלי ואת האנשים בה - אני אוהבת אתכם!". נכון לכתיבת שורות אלו, עדן גולן נמצאת במקום השני והבלתי ייאמן בטבלאות ההימורים - כשמעליה רק המועמד הקרואטי, בייבי לזניה, עם השיר Rim Tim Tagi Dim, שמוביל את הטבלה כבר תקופה ארוכה.

View this post on Instagram

A post shared by EDEN GOLAN (@golaneden)

אנחנו נהיה כאן לאורך כל הערב - עם השירים, ההופעות, הפרובוקציות והמחאות (אם יהיו) - וכזכור, אם יש משהו שלא חסר באירוויזיון 2024, זה פרובוקציות ותקריות מפתיעות. כאמור, מתמודד הודח לראשונה בתולדות התחרות, המתמודדת האירית דרשה שישראל תסולק בגלל ההערות של המגישים ב"כאן 11", המתמודד הצרפתי עצר את החזרה שלו היום כדי לשאת נאום על הרצון לשלום ברחבי העולם, המתמודדים האסטונים איימו שיפרשו - וזה רק קצה הקרחון. מה יביא איתו הערב הזה? נצטרך לחכות ולראות - אבל כל מה שיקרה ידווח לכם, ממש פה.