באגף המודיעין והמבצעים של משטרת המחוז הדרומי במשטרה דרוכים ומתוחים לקראת הרגע בו שניים מראשי ארגוני הפשיעה הגדולים בישראל, בני שלמה ואויבו המר שלום דומרני, ישתחררו מהכלא בחודשים הקרובים.

גורמי המודיעין באגף סופרים את הימים והדקות לקראת מה שהם מכנים "תחילתה של מלחמת העולמות", ובינתיים נראה שהם "מסתפקים בפרומואים" שכוללים נסיונות חיסול הדדיים של החיילים של דומרני ושלמה; זריקת רימונים; הנחת מטענים; ולא מעט רעש וצלצולים לקראת רגע האמת שצפוי להגיע בעוד כחודשיים וחצי.

"בשבועות האחרונים אנחנו מרגישים את המתח העולה בין שני הארגונים שבא לידי ביטוי בזריקות רימונים באשקלון ואשדוד, התחמשות באמצעי לחימה רבים כולל מטענים, אקדחים, רובים, לבנות חבלה ובקבוקי תבערה. הכל קורה כמובן לקראת השחרור של דומרני ושלמה, וכל ארגון מנסה להתחזק בשטח", מספר קצין משטרה מהדרום. "הבעיה היא שמאז שדומרני נכנס לכלא הוא נחלש יחסית, ולקראת שחרורו הוא מנסה להשתלט חזרה על העסקים שנלקחו ממנו ובגלל הזה השטח מתחיל לבעבע ולצערי החיסולים הם רק עניין של זמן".

דומרני (46) מרצה כזכור עונש מאסר של שש וחצי שנים בפרשת "הבלוק החוסם", פרשה ממנה יצא עם עונש קל יחסית למרות ההאשמות הכבדות שהיו כלפיו ועד מדינה שהפעילה נגדו המשטרה, והוא צפוי להשתחרר מהכלא באמצע אוגוסט השנה. ממול עומד בני שלמה (41), מי שריצה בעבר כמה עונשי מאסר קצרים בגין עבירות של סחיטה ואיומים, ומהמאסר האחרון שבו הורשע בגין תקיפת בעל עסק וסחיטה (ונידון ל-21 חודשי מאסר בפועל) הוא אמור להשתחרר בעוד כחודשיים בדיוק.

בני שלמה (צילום: חדשות 12)
משתחרר ביוני הקרוב. בני שלמה | צילום: חדשות 12

"תהיו מוכנים להרבה דם ברחובות", מזהיר עבריין המכיר היטב את שני הארגונים. "אף אחד לא מבין מה באמת הולך להיות פה, כי בין שלום לבני יש הרבה דם רע. נכון שהיו נסיונות לסולחה והפסקת אש - אבל מאז זה רק נהיה יותר גרוע וכשהם ישתחררו יתחיל הבאלגן ומכוניות יתפוצצו כאן בכבישים".

המרחק בין המבצר שהקים דומרני במושב עוצם לבין האחוזה של שלמה במושב חלץ הוא 13 ק"מ בלבד, עשר דקות נסיעה שמפרידות בין מי שעד לפני כעשור היו חברים בלב ובנפש; דומרני היה הבוס ושלמה היה יד ימינו, אבל בשלב מסוים החליט שלמה לפרוש כנפיים מהקן של דומרני לטובת הקמת ארגון מתחרה בראשותו, ויד ימינו בארגון החדש הפך להיות אחיו הגדול שלום.

דומרני, שהרגיש נבגד, ניסה באמצעות חייליו לחסל את שלמה כמה פעמים אך ללא הצלחה, עד שהאחרון רכש לעצמו רכב ממוגן ובמקביל שלח את אנשיו לנקום בדומרני. באחד המקרים העבריין שנשלח למשימה מטעמו של שלמה ירה באדם חף פשע עקב טעות בזיהוי, ובמקרה אחר שלמה ואנשיו תכננו לירות טיל לאו לעבר ביתו של דומרני אבל ברגע האחרון התכנית נגנזה ודומרני ניצל.

וזה לא נגמר שם: על פי החשד, עבריינים המקורבים לדומרני וחיילים השייכים לארגון של בני משפחת לביא דאגו לשכור רוצח שכיר שחיסל מטווח אפס לפני כחמש וחצי שנים את שלום שלמה, אחיו של בני, בכניסה לביתו במושב תלמים. החיסול הקטלני של אחיו האהוב והיקר היה חציית קו אדום מבחינתו של שלמה שסימן את דומרני כיעד מספר אחת לחיסול במטרה לנקום את רצח אחיו. "ברגע ששלום דומרני ישתחרר מהכלא הייתי מציע לו לא לצאת מהבית", טוען עבריין לשעבר ששירת את שני הארגונים. "בני ירדוף אותו עד שידאג שיחוסל".

שלום שלמה, ארכיון (צילום: חדשות 2)
שלום שלמה, אחיו של בני, שחוסל על פי החשד על ידי אנשיו של דומרני | צילום: חדשות 2

מיכאל מור (צילום: Flash90)
חברו החדש של דומרני: העבריין מיכאל מור | צילום: Flash90

בינתיים, בזמן שהיה בכלא, דומרני איבד אחיזה גדולה בטריטוריית הפשע שלו בדרום ובשפלה והסתכסך עם בכירי משפחת לביא שעד לפני כמה שנים נחשבו לחבריו הקרובים, והוא מצא לעצמו בעל ברית חדש - ראש ארגון הפשע מיכאל מור - זאת בזמן שעל פי החשד שלמה התחזק ממול בכמה "שחקני רכש" מארגונו של יריבו המר של מור, שמוליק הרוש.

"אחרי שעמוס ואופיר לביא הסתכסכו עם דומרני וניתקו מגע' הוא היה חייב למצוא בעל ברית חזק כמו מור שעמו הוא נפגש בכלא 'השרון' בזמן שהם היו כלואים באגף ההפרדה. במאזן האימה בין הצדדים שלמה הרבה יותר חזק בשטח וזה מלחיץ מאוד את דומרני", מנתח קצין מודיעין לשעבר במשטרה את המציאות החדשה לקרת שחרורם של השניים. "צריך לקחת גם בחשבון שהאחים לביא השתלטו על חלקים משטחי המחיה של דומרני והכול הפך להיות נפיץ מאוד".

ביחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש עוקבים בדאגה אחרי המלחמה שפרצה בין שני הארגונים, ולאחרונה, כנראה כחלק מההיערכות לקראתם שחרורם של דומרני ושלמה, נעצרו 15 חשודים משני הארגונים עם אמצעי לחימה רבים וכמה חיסולים סוכלו.

"אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בין שני הארגונים ושחקני הרכש שלהם. ביצענו מעצרים רבים וההערכה היא שהשטח הולך לבעור אחרי שדומרני ושלמה ישתחררו או כבר כמה ימים לפני כן", מעריך קצין משטרה בכיר, "בינתיים הם מצטיידים באמצעי לחימה רבים מכל הסוגים ונערכים לרגע הנכון מבחינתם. אני מקווה שנצליח למנוע פגיעה בחפים מפשע, כי הפעם זו צפויה להיות מלחמה על כל הקופה".