הקולנוע הישראלי הוציא לאורך השנים כמה וכמה יצירות מופת שיישארו איתנו לנצח, חלקם אף זכו להכרה בינלאומית, לתשבחות ולפרסים. אבל סקס היה ונותר אחד המאפיינים הבולטים והמשמעותיים על המסך הגדול שלנו, כשלאורך 63 שנים זכינו לאינספור רגעים סקסיים, שובבים ומפתים, שהפכו את המשתתפים בהם לכוכבי ענק. מתוך המבחר המשובח הזה בחרנו עבורכם את הסרטים כחול לבן הכי סקסיים שנוצרו אי פעם. זאת ההזדמנות שלכם להציץ, להיזכר וליהנות.

1979: דיזנגוף 99

דיזנגוף 99 הוא ככל הנראה הסרט הכי נועז ופורץ דרך של שנות ה-70. עם שני גברים ובחורה צעירה שגרים באותה דירה, חילופי זוגות וסצנת סקס לוהטת במיוחד, הוא הפך גם אחד הסקסיים שבהם. אותה סצנה בלתי נשכחת היא משולש אהבה בהשתתפות כוכבי התקופה: גידי גוב, ענת עצמון וגלי עטרי, וקרוב לודאי הרגע הכי ארוטי שנוצר בקולנוע הישראלי עד היום.

הבמאי, אבי נשר, ביסס את הסרט על חייו שלו בתקופה בה היה חי בדירה עם יצחק צחייק (עורך הסרט) ודיטה אביוב (היועצת האומנותית). הסרט, שזכה להצלחה בקופות וגם אצל המבקרים, הפך במשך השנים לקאלט היסטורי עם רוח הנעורים, המתירנות המינית והמרדנות התל אביבית שאפיינו אותו.

2002: פיתוי

אם היינו צריכים להמליץ לכם על סרט ישראלי איכותי, "פיתוי" כנראה לא היה הבחירה הראשונה שלנו. אנחנו די בטוחים שלא היינו מציעים אותו גם כאופציה השנייה או שלישית. אבל למרות הכול צריך לתת לסרט הזה הכבוד על הניסיון לצאת מעט מאווירת סרט הבורקס וליצור אווירה בינלאומית.

הסרט, שמבוסס על רב המכר של רם אורן בעל אותו השם, היה יותר מכל ניסיון לייצר גרסה ישראלית בלתי נשכחת ל"אינסטינקט בסיסי". לא עוד דרמה כואבת על פוליטיקה, דת, מלחמה או חברה, אלא ניסיון אמיתי ליצור סרט חושני, מגרה ומפתה, עטוף באווירה חושנית. אמנם אנחנו, כאמור, עדיין קונים את המקור בשתי ידיים, אבל חייבים להודות שיש משהו לוהט בניסיון להפוך את אורנה פיטוסי לשרון סטון.

1986: אלכס חולה אהבה

הקולנוע הישראלי ידע תמיד לטפל בנושאים רציניים ועמוקים, גם אם הוא מכסה אותם בשכבה עבה של בדיחות פארוק. אלכס חולה אהבה אמנם עסק בילד בן 13 וכלל בדיחות עם תרנגולת שמכוסה סדין, אבל הוא בעיקר היה סיפור התבגרות, שממנו למד דור שלם על אהבה, יחסים והכאב שבפרידה.

"אלכס חולה אהבה" נוצר באמצע שנות השמונים והפך לקלאסיקה ישראלית בלתי נשכחת. ההתלבטות בין מימי הצעירה ללולה (בגילומה של שרון הכהן), הדודה היפהפייה מגרמניה, ריגשה לא רק את אלכס אלא את כל מי שראה את הסרט במהלך 30 בשנים האחרונות. למרות שהסרט טבע את הביטוי "בחורות ערומים זה חולירע", יותר מדי עירום לא היה שם. אבל הוא כן הצליח לספק לנו חולירע אחת שווה במיוחד.

1978: אסקימו לימון

_OBJ

נראה שכל מה שיש להגיד "אסקימו לימון" כבר נאמר: סקסי, סליזי, אינפנטילי, מפגר, מחרמן, הורס את הנוער. אלה הם רק חלק מהתארים, ההאשמות והשבחים שחולקו לסרט לאורך השנים. קשה לחשוב על סרט ישראלי אחר שהצליח ליצור כל כך הרבה מטבעות לשון, דמויות בלתי נשכחות ורגעי סקס וסליז, שעליהם גדל לא רק הדור של שנות ה-70, אלא גם אלו שהגיעו אחריו.

אסקימו לימון היה יותר מכל דבר אחר המדריך הזמין ביותר לבני נוער חרמנים על סקס. ענת עצמון הפנטה אותנו עם מבטה החולמני והלא מפוקס, מומו הפך למושא הערצה בזכות יכולתו לכבוש כל בחורה שעברה לידו,  וסטלה המגמרת הייתה התגשמות פנטזיית המילף, עוד לפני שמישהו בעולם חשב לקטלג את החרמנות שלנו לקטגוריות.

1987: בובה

על פניו, "בובה" של זאב רווח נראה לא ממש קשור לפרויקט החשוב שניסינו ליצור כאן - מדובר בעיבוד למחזה תיאטרון דרמטי, שעוסק כמעט בכל נושא אפשרי מלבד חושניות וסקס. אבל הרגע שהוביל אותו אל הרשימה האקסקלוסיבית שלנו הוא זה שבו כוכבת הילדים הבלתי מעורערת, חני נחמיאס, חשפה לראשונה את החזה על המסך הגדול. כידוע לכם אין הרבה הזדמנויות שבהם דמויות חשובות שכאלו בוחרות לחשוף את עצמן בפני המצלמה, וזו הסיבה העיקרית שבגללה כדאי להשקיע קצת ולמצוא עותק שלו בחנויות.

2006: הבועה

בראי ההיסטוריה "הבועה" יהיה "דיזינגוף 99" של שנות ה-2000. כל רכיבי הדרמה והסקס השערורייתי כבר נמצאים ביצירה הקולנועית הזו, רק מותאמים קצת יותר לסף הגירוי והריגוש הגבוהה של דורנו, ולמה שאנחנו לא ממש רוצים לשמוע.

"הבועה" של איתן פוקס וגל אוחובסקי פרץ גבולות בתקופה פרוצת גבולות כמו שלנו, ועורר סערה ורעש בעולם הקולנוע הישראלי בזכות סצנות הסקס גרפיות שלו, האג'נדה הפוליטית הקיצונית והדרך החדשה-ישנה בה הוא מציג אותנו. אהה, וגם בזכות הציצים של דניאלה וירצר.

אתם יכולים לאהוב אותו, אתם יכולים לשנוא אותו, אבל אתם לא יכולים להשאר אדישים ל"הבועה".

>> הכוכבות הסקסיות של סרטי הקולג' האמריקאיים