אמנם לא יצא לנו לדבר על זה כאן יותר מדי, אבל אנחנו כאן במדור תמונת היום דוגלים במעשי צדקה. אין כמו לתת משהו מעצמך למען טובת הכלל, כדי שהיום שלך יראה טוב יותר מאוחר יותר. אבל אנחנו לא מדברים על צדקה כספית, אלא תרומה לנשמה. כמו במקרה של תלמידות הרכיבה מאנגליה, שהחליטו להתפשט עד למגפי הרכיבה שלהן כדי לגייס כספים למען עמותת הרכיבה למוגבלים של אוטלי. בדרך הן הצליחו לשמח הרבה מאד אנשים, כולל כאלו שנמצאים בחזית הקרבות במרחק אלפי קילומטרים.

סופי דנסטן, פולי יאנג, לאורה פילדינג, אבי בישופ, אמלי דה לוארט, אליס גדס וסופי מקיו, הן שבעה סטודנטיות סקסיות מאוניברסיטת לידס ממחוז יורקשייר בבריטניה, המשתייכות לקבוצת רכיבת הסוסים היוקרתית במקום. לאורה פילדינג, המשמשת גם כקפטנית של הקבוצה, לקחה את הבנות לסיור באגודה לרוכבים מוגבלים של אוטלי, שבעקבותיה החליטו כולן להתגייס יחד כדי לתרום. איך עושים את זה? בעירום כמובן.

בעוד אחד מימיה הסגריריים האופייניים של הממלכה הבריטית, הופיעו הבנות לשיעור הרכיבה היומי שלהן בשינוי אחד קטן: הן לא לבשו כלום לגופן מלבד תחתונים ומגפיים. כך, תוך הצגת טופלס מרהיב ומיוחד, הסתובבו הסטודנטיות באורוות, רכבו על הסוסים והנציחו את רגעי היום כולו ללוח שנה מיוחד שנמכר לצדקה. "זאת הייתה חוויה פנטסטית ומשחררת למדי לרכוב על הסוסים עם כל כך מעט בגדים", סיפרה פילדינג. "הרגשתי מאד מגובשת ומחוברת לשאר הבנות בדרך הזו, זאת צדקה נהדרת, בעיקר כשאנחנו יודעים לאן הכסף אמור להגיע.

"לא התרגשנו מעצם העובדה שהורדנו את הבגדים", הוסיפה אחת המשתתפות, אמלי דה לוארט, "היינו הרבה יותר מודאגות מהעובדה שהטמפרטורה בחוץ עמדה על שלוש מעלות, כך שהיה לנו קצת קר. מצד שני לא נראה לי שנרגיש אי פעם מבוכה אחת ליד השניה שוב". לא רק שאין לבנות מקום למבוכה בעקבות צעדן האמיץ, אלא מסתבר שהוא הועיל להרבה יותר ממה שהתכוונו אליו. מספר שבועות לאחר פרסום הלוח השנה זכו הבנות לפנייה נרגשת מצד חייל בגדוד החמישי של הצבא הבריטי.

תורם נדיב במיוחד שלח אל חיילי הגדוד לוח שנה שכזה, שהפך באופן מיידי ללהיט. הזמנות נוספות נרשמו מיידית ונשלחו חזרה לחיילם בתוספת חתימותיהן הסטודנטיות הנועזות. וזה יותר מכל היופי בצדקה: מה שמתחיל במחווה מרגשת כלפי מטרה אחת, הופך פתאום לחגיגה של הכלל. אחרי הכל, שי יותר מחמם מזה לחורף אף חייל לא יכול היה לבקש.

לצפייה בתמונות לחץ כאן

>> זוכר את מועדון הקריאה טופלס של סטודנטיות בניו יורק? קבל תזכורת