חבריו של שי פסו, הצעיר הישראלי שנרצח בסוף השבוע האחרון בעיר מדיין שבקולומביה, מעריכים שמאחורי הרצח האכזרי עומדים עבריינים ישראליים המתגוררים בעיר."יש אנשים שקינאו בהצלחה של שי", מספר ישראלי המתגורר במדיין בשיחה עם mako. "הוא היה מקושר מאוד וניהל קליניקה מצליחה לאסתטיקה דנטלית בעיר. זה לא רצח של עבריינים קולומביאנים. זה ממש לא הסגנון שלהם".

"רק מישהו שהכיר אותו היטב עשה את זה. הוא עקב אחריו, חיכה לו ואז ירה בו", מוסיף אותו ישראלי שהכיר היטב את פסו. "שי לא התערבב עם עבריינים ואין לו שום קשר לעולם הפשע. הוא ילד טוב שעשה טוב לאנשים ועזר להם. יש פה עבריינים ישראליים שרוצים להשתלט על העיר ולא רוצים אף אחד יפריע להם. זו לא טעות בכתובת. הרוצח, או הרוצחים, ידעו בדיוק במי הם יורים".

ישראלים נוספים המתגוררים גם הם במדיין טוענים כי ייתכן ויש קשר בין שלושת מקרי הרצח שהתרחשו בעיר בשנים האחרונות, במהלכן נרצחו שלושה אזרחים ישראלים באותה שיטה: זוג מתנקשים רוכב על אופנוע, עוצר, ואז אחד מהם שולף אקדח ויורה. הרצח האחרון היה של עידן שושן לפני כעשרה חודשים, ולפני זה היה זה שי עזרן שנרצח בשיטה דומה לפני כחמש שנים.

"זה לא מקרי שכל מקרי הרצח דומים ושהרוצחים לא נתפסו עד היום. זו עבודה של עבריינים ישראליים שרוצים לשלוט בעולם הפשע בקולומביה בכלל ובאזור מדיין בפרט", טוען י', ישראלי המתגורר במדיין. "לצערי, שי נפל קורבן לאותם עבריינים. יש כאן עבריינים ישראליים שגובים דמי חסות מאנשי עסקים ישראליים בעיר ומאיימת על חייהם. זו תופעה מוכרת"

View this post on Instagram

A post shared by Shay Pesso (@shaypesso)

הרצח של פסו (30), התרחש ביום ראשון האחרון בשעות אחר הצהריים בשכונת "אל פובלדו" בזמן שהגיע לקחת חנוכייה מהרב של בית חב"ד בעיר. הוא חיכה מחוץ למקום בסמוך למכונית המיני-ואן שלו, ושניות לאחר מכן הגיעו למקום שני רוכבי אופנוע, אחד מהם שלף אקדח וירה בו 10 כדורים מטווח אפס. פסו נפצע אנושות ומאוחר יותר מת בבית החולים בזמן שהרופאים נלחמו על חייו.

חוקרי משטרת מדיין אספו ממצאים מהזירה, אך נכון לשעה זו טרם נעצרו מעורבים ברצח, וההערכה היא שהרוצחים ברחו מהעיר. מחקירת המשטרה עולה כי האופנוע של המחסלים נמצא נטוש קרוב לזירת האירוע, והחשד הוא שבזמן שהרוצחים נמלטו מהזירה הם היו מעורבים בתאונת דרכים וכעת נבדק האם נפצעו. "אין לנו מושג מהי סיבת הרצח, ומיד אחרי מותו של הצעיר יצרנו קשר עם השגרירות הישראלית כדי לבדוק האם קיים עליו מידע נוסף בניסיון להבהיר את סיבת הרצח", הוסיף גנרל מרטין גאמז, מפקד משטרת מדיין.

בני משפחתו של פסו בישראל הוכו בתדהמה ממותו של יקירם, ואתמול (שני) שיגר עמיר פסו, אביו של שי, הודעת וואטסאפ למתפללים בבית הכנסת בו הוא מתפלל וכתב: "בצער וביגון אני מבשר לכם על פטירת בני, שי פסו היקר. גופתו של שי טרם הגיעה לארץ ומשרד החוץ מסייע בעניין הבאתה לקבורה".

"אחי היקר, זה לא נתפס. אין מילים, ואי אפשר לדבר עליך בלשון עבר", ספד לו  חברו ליעד פסטר. "כולם יודעים בדיוק מי אתה: גבר שבגברים שיעשה הכול בשביל מי שהוא אוהב. זכיתי להיות חבר שלך יותר מ-20 משנה, חבר ילדות, גדלנו יחד ועשינו הכול ביחד. בכאב גדול אנחנו נפרדים ממך ואוהבים אותך לנצח".