רצח אכזרי בקולומביה: שי פסו, צעיר ישראלי המתגורר בשנים האחרונות בעיר מדיין שבמרכז המדינה, נורה אתמול (ראשון) למוות סמוך לבית חב"ד בעיר. "הוא הגיע אתמול לקחת חנוכייה כדי להדליק נרות חנוכה בביתו, חיכה שאחד מאנשי חב"ד יוציא לו אותה, ולפתע הגיעו למקום שני אנשים על אופנוע עם קסדות שחורות על ראש", מספר ר', ישראלי תושב מדיין בשיחה עם mako.

"פתאום אחד מהם שלף אקדח וריסס אותו ב-10 כדורים מטווח אפס. לא היה לו סיכוי והאנשים סביב היו בהלם", מוסיף ר'. "אנחנו מכירים את שי היטב, אבל לא יודעים מה הרקע לאירוע ומי רצה לחסל אותו. הוא נפצע באורח אנוש מהירי, פונה לבית החולים, ואחרי שעות בהן הרופאים נלחמו על חייו הם נאלצו לקבוע את מותו".

שוטרים מקומיים שהגיעו לזירת האירוע תשאלו את עדי הראייה ואנשים נוספים שהיו במקום, אספו ממצאים מהזירה ופתחו במצוד אחר הרוצחים. במקביל, חוקרי המשטרה אספו מעסקים במקום ומבית חב"ד את מצלמות אבטחה שככל הנראה תיעדו את הרצח.

הרצח בקולומביה (צילום: מתוך הרשתות החברתיות/אנשי הדממה)
זירת הרצח אתמול במדיין | צילום: מתוך הרשתות החברתיות/אנשי הדממה

שי (30), היה אדם מוכר היטב בקהילה הישראלית במדיין בעיקר בתחום המסיבות ומועדוני הלילה. "הוא לא היה בחור שמתערבב עם העבריינים המקומיים והישראלים. בגיל צעיר הוא הגיע לפנמה ומשם המשיך לקולומביה. הוא חי על הקו הזה במשך תקופה ובשנים האחרונות הוא מתגורר כאן במדיין", מספר ישראלי המתגורר בעיר. "הוא היה בחור חם ולבבי, תרם לבתי כנסת ולקהילה היהודית. הוא היה מגיע לתפילות מדי פעם ומשלים מניין. הרצח הזה תפס אותנו בהפתעה גמורה".

"שי היה חבר ובעבר היינו יושבים לא מעט. הוא באמת בחור על הכיפאק ועזרתי לו פעם למכור סחורה שהוא נתקע איתה", מספר ישראלי נוסף שעבד בעבר עם שי. "הוא תמיד אהב את החיים הטובים וידע עם מי להתערבב. הוא החזיק כלי רכב סבבה, שופוני כזה, אבל לא בקטע בלגנסיטי. כשאני הכרתי אותו הוא עסק בדברים נורמטיביים, לא הכרתי אותו בקטע העברייני בכלל, אבל אם זה הגיע למצב כזה, לך תדע מה קרה".

נכון לעכשיו עוד לא ברורה סיבת הרצח, והחשד הראשוני הוא שמדובר בסכסוך בין ישראלים, כזה שמצטרף לכמה אירועים דומים שאירעו במדיין בעבר; בפברואר השנה חוסל בעיר הישראלי עידן שושן (34) אחרי שרוצח שכיר שארב לו ירה בו שני כדורים מטווח קרוב ונמלט. לפני כחמש שנים נרצח בעיר הישראלי שי עזרן אחרי שרוכב אופנוע ארב לו כשיצא ממשרדו, ירה בו שישה כדורים ונמלט. שני מקרי הרצח לא פוענחו עד היום.