יפשוט את המדים הכתומים? ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
אין כמו דיסק חדש של אנס מורשע כמתנה לחגים. חנן גולדבלט | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

בחודשים הקרובים צפוי לצאת לחנויות אלבום חדש באריזה חגיגית, אלבום שכולו שירים פרי עטו של חנן גולדבלט, בביצועה של אתי לוי. את הלחנים כתבו מוזיקאים ופזמונאים מוערכים כמו ארקדי דוכין וקובי אושרת, כשלשיתוף הפעולה אחראי אמרגנה של לוי, ישראל בונדק, שישב עם גולדבלט בכלא. ואתם יודעים מה אומרים - אין כמו דיסק מקורי חדש של אנס מורשע כמתנה לחגים, או סתם לפנק את האישה.

סנונית ראשונה מהאלבום כבר דלפה לתקשורת, השיר "תל אביב", ובו המילים הענוגות:
"יונה על כרכוב מענטזת ענטוז של ממש /
מבטת לרחוב מחכה למחזר החדש /
שיבוא במהרה /
ישתאה על ענטוז כה חביב הוא ישאל מה קרה"

לכאורה תגידו שהמילים כאילו לקוחות מתוך כתב האישום נגד האמן, ואם זו לא הטרדה מינית לא ברור מה כן (היי - אחמד טיבי הושעה לשבוע מהכנסת על פחות מזה בגלל השיר על האינסטלציה של אנסטסיה), וכמובן שארגוני הנשים השונים קפצו כנשוך נחש על המציאה.

אבל למה לתקוף? למה לא לברך על שיתוף הפעולה הנדיר בין זמרת מזרחית ליוצר אשכנזי? למה לא לברך על תהליך שיקום האסיר? אז מה אם גולדבלט, שהורשע בשורה של תקיפות מיניות וריצה שלוש שנים מתוך השש שנגזרו עליו (ויש שיש סיכוי שאם יקוצר לו שליש על התנהגות טובה – אחרי הכל האיש עסוק כל היום בלכתוב שירה – הוא ישוחרר בתוך שנה), ממשיך לכפור בהאשמות נגדו? זה אומר שהוא לא יכול לבקש להיות מחובק בחזרה ע"י הממסד (ואם אפשר שהממסד יהיה בעירום)?

לעזאזל, אפילו זאב ז'בוטינסקי כתב שירים בשבתו בכלא השלטון הבריטי תוך שהוא כופר בהאשמות נגדו. וחוצמזה, וכמובן להבדיל – גם מרגול ניצלה את עבודות השירות לצורך קידום מופע חדש. כך שגם לגולדבלט מותר לגזור קופון מהמאסר, ולקבל תמלוגים על השירים. הוא לא יהיה האסיר הראשון ולא האחרון שעושה את זה.

מכאן לקמפיין של משה קצב

ובכלל, אז מה אם הוא כתב? מישהו הכריח מישהו להלחין את השיר? לשיר אותו? להשמיע אותו? הטענות, אם בכלל, צריכות להיות מופנות כלפי אתי לוי, אישה, בפעם האחרונה שבדקנו, שהסכימה (הייתי אומר "נכפה עליה" על ידי המנהל הכוחני בונדק, אבל א. נראה לי שלהשתמש במינוח הזה כשמדברים על עבריין מין זה קצת טעם לפגם, ו-ב. אני חושש מבונדק) לבצע את השירים האלה. אלה שירים שאני בספק אם היא מתחברת לתוכנם ולמשמעותם, אבל מצד שני, על סמך מה שראינו ב"חי בלה לה לנד", לא בטוח שהיא מתחברת לאיזשהו תוכן ומשמעות.

ייתכן, אגב, שזה לא יהיה הפרויקט האחרון של גולדבלט. אל תופתעו אם הוא יחזור לתהילתו כ"גשש בלש" ויכתוב גם שירי ילדים (רצועה אופציונלית: "שה הוא כלי בתוך אישה"). אבל סביר יותר שאתם עשויים למצוא אותו במקום אחר: כשעבריין המין משה קצב ישתחרר מהכלא ויחזור לפוליטיקה – והוא הרי יחזור וינסה למנף את עצמו על גבי תחושות העוול, הקיפוח, בית המשפט האשכנזי והתקשורת העוינת (בדומה למה שאריה דרעי עתיד לעשות) – אל תתפלאו אם תמצאו לידו את חנן גולדבלט. את המנון הקמפיין הוא יכול לכתוב כבר עכשיו.

>> הטור הקודם: ביבי מפחד מנועם שליט
>> מונולוג של שמאלני ליכודניק