קלפים משתקפים במשקפי שמש (צילום: spxChrome, Istock)
אתה חתיכת בן זונה קשוח, אה? סבבה. רק אל תשכח לארגן לעצמך צוואה מוקדמת | צילום: spxChrome, Istock

אם יש משהו שאנחנו עובדים עליו קשה פה בערוץ הגברים זה לקחת אותך, גבר, ולהפוך אותך לגב-גבר. מגיע לך ליהנות מהחיים, זה המוטו שלנו. מגיע לך לעשות דברים שגברים נהנים מהם, כמו לעשן סיגר, לשחק פוקר, לצפות בפורנו. מגיע לך להתנער מאמונות שוויוניות לא מהימנות וליהנות מהעובדה שאתה זה שלובש את המכנסיים בבית. מגיע לך לעשות כמויות של סקס עם יותר מבחורה אחת, לשתות המון אלכוהול, להשיג לעצמך סכין טובה, ללמוד איזה אמנות לחימה, לעשות טיול ג'יפים במדבר, לגדל אמסטף, להסתכל על בחורות שוות ברחוב, להיות גאה בצלקת שקיבלת במילואים. גב-גב-גבר, זה מה שאתה. מאצ'ו לתפארת.

בטח תבין, אם כך, למה מאוד הופתענו כאשר נתקלנו במחקר הבא שמגיע מארצות הברית. המחקר הזה טוען שככל שאתה מתנהג על פי נורמות יותר גבריות – ככל שאתה יותר מאצ'ו – כך אתה הולך לחיות פחות. למעשה, ממצאי המחקר הזה מאששים את מה שכולנו יודעים כבר – שתוחלת החיים של גברים נמוכה יותר מזו של נשים (נשים חיות בממוצע חמש שנים יותר).

מעניין, אמרנו לעצמנו, ומיד נבהלנו: רגע, זה אומר שאנחנו צריכים להפסיק לשחק פוקר?

בוא נראה. המחקר אומר שככל שתתעסק יותר בגבריות שלך, אתה פחות תלך לבדיקות רפואיות שיוכלו למנוע מחלות קשות בעתיד. אתה לא תיישם המלצות רפואיות והנחיות הנוגעות לבריאות שלך, פשוט כי אתה יותר מדי מאצ'ו בשביל שטויות כאלה.

החוקרים, מאוניברסיטת רטגרס בניו ג'רסי, השוו בין שאלונים שנלקחו מאלף גברים בגיל העמידה, בהם הם נשאלו לגבי שלושה דברים: האמונות המאצ'ואיסטיות שלהם, המעמד הסוציו אקונומי, והאם הם הולכים לשלוש בדיקות פופולריות לגברים: בדיקה גופנית, חיסון נגד שפעת ובדיקת הערמונית.

תפסיק לנהום כמו איזה פרא אדם שוביניסט. זה יהרוג אותך

איך החליטו מהי רמת המאצ'ו של כל גבר, אתה שואל? ובכן, המשתתפים היו צריכים לדרג שמונה מקרים לפי מידת ההסכמה שלהם עם הסיטואציה. למשל – האם אתה מסכים שאתה זה שצריך להגיד את המילה האחרונה בבית, והאם זה מטריד אותך שגבר עושה משהו שנחשב נשי.

הממצאים: מסתבר שגברים מאצ'ואיסטים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה הולכים פחות מכולם לאותן בדיקות רפואיות – מה שנוגד תוצאות של מחקרים קודמים, שהראו כיצד גברים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה דואגים לבריאות שלהם יותר מאחרים.

למה זה קורה? החוקרים אומרים שהסיבה שאתה, גבר גבר, לא רוצה ללכת לדוקטור, היא כי אתה לא רוצה להעמיד את עצמך בסטטוס הנשלט שנכפה עליך כאשר הדוקטור בודק אותך. סיבה נוספת: מכיוון שיש לך כסף, אתה אולי חושב שיש לך את האמצעים לטפל בעצמך בכל בעיה שתצוץ. והנה עוד השערה: גבר כמוך יודע יותר טוב מכולם מה טוב עבורו, אז אתה לא תקשיב להמלצות של משרד הבריאות.

יש לנו שתי מסקנות מכל הסיפור הזה

1.אנחנו אוהבים מחקרים. אמרנו את זה בעבר וכנראה שנמשיך להגיד את זה בעתיד: אין כמו לקחת קבוצת אנשים, לשאול אותם כמה שאלות, ואז לבנות כותרת שערורייתית: גברים שחושבים שהם קשוחים חיים פחות! זהו לחם חוקו של הציבור, הרי. הנה, תראה – מדברים על זה בכל העולם.

2. ההמלצה שלנו: אל תהפוך להיות פחות קשוח. לא שחשבנו שזה מה שאתה הולך לעשות, אבל רק כדי לסגור את הפינה; אם אתה חושב שלהתחיל להתרפס בפני אשתך, לראות סרטים רומנטיים או לשתות פי'גלינג סאוור במקום ג'וני ווקר ירוק זה מה שיאריך לך את החיים, אז באותה הזדמנות אולי כדאי שתקשיב לעוד כמה מחקרים ותפסיק לשתות אלכוהול ולאכול בשר. אם תמשיך ככה, אנחנו בטוחים שהדיכאון יהרוג אותך הרבה לפני שסרטן הערמונית יתפוס אותך לא מוכן או שתמות משפעת.


עוד בערוץ הגברים:

רגעים מפחידים בחייו של כל גבר: מהסתימה בשירותים ועד לשבירת הכוס
גם חברה שלך יכולה להיות סקסית. הנה כמה טיפים במיוחד עבורה
מתאמן אבל שום דבר לא זז? טיפ הכושר של השבוע: תאכל נכון