תעשו מקום במקפיא לתבנית קרח עם נוזל לניקוי כלים. בלוגרית בריטית בשם טניה פרסמה סרטון ובו היא ממליצה לשפוך סבון כלים לתבנית קרח ולהקפיא. היא משתמשת בקוביות הקפואות כדי לנקות את הרשתות המלוכלכות של תנור האפייה. לדבריה, הלכלוך יורד בקלות מהרשת.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> נעים להכיר: הרווק שחיבר שתי דירות בת"א

>> החליפו את המטבח הסגור במטבח פתוח יפה במיוחד

בסרטון נוסף השתמשה טניה בקוביות הסבון הקפואות כדי לכבס פריטים לבנים. היא שמה שתי קוביות בתוף המכונה, מוסיפה מרכך כביסה ומפעילה בתוכנית רגילה. בתגובות היא הסבירה: "אני משתמשת בקוביות של סבון קפוא כשאני צריכה להוריד כתמים קשים מכביסה לבנה או כשנגמרות לי הטבליות של סבון הכביסה".

שימו לב: אם אתם מחליטים להקפיא סבון כלים, הקפידו לסמן באופן ברור שהתוכן אינו מיועד לאכילה או לשתייה, ואם יש ילדים בבית - שימו את קוביות הסבון הצבעוניות במקום שלא יוכלו להגיע אליו. כמו שכתב אחד המגיבים: "צריך לקוות שאף אחד לא יחליט לשים קוביית קרח בצבע משוגע בשתייה". 

 

@tanyahomeinspo

Washing up liquid hack ##clean ##cleantok ##cleanwithme ##hincher ##washingupliquid ##fairyliquid ##hinching ##cleaninghacks ##tanyahomeinspo

♬ original sound - Tanya Home Inspo

@tanyahomeinspo

Frozen washing up liquid hacks part 2. ##cleantok ##laundry ##clean ##washingupliquid ##dishsoap ##tanyahomeinspo ##learnontiktok ##toughstains

♬ Con Calma - Remix - Daddy Yankee & Katy Perry

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של  living

שיטות נוספות לניקוי רשתות תנור ותבניות  

השיטה המנצחת שלנו לניקוי תבנית אפייה או רשת תנור היא לרסס את התבנית במסיר שומנים ולהכניס לשקית אשפה אטומה למשך הלילה. בבוקר מוציאים את התבנית ושוטפים.

עטפו את תבניות האפייה או הרשתות בנייר אלומיניום והניחו באמבטיה. מלאו במים חמים והוסיפו טבלית למדיח. השאירו שעתיים, הוציאו ושטפו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הרשמו לניוזלטר של living

מלאו את תבנית האפייה המלוכלכת במים חמים והוסיפו שקית תה, חדשה או משומשת. אם יש לכלוך רב או עקשני במיוחד אפשר להוסיף גם מעט חומץ. המתינו 30 דקות, שפכו את הנוזל המלוכלך לכיור, רחצו במים וסבון ואז במים נקיים. 

פזרו בתבנית או בסיר אבקת סודה לשתייה (הקפידו לכסות את הכתמים), ומלאו אותה במים. השאירו חצי שעה. לאחר חצי שעה צרו כדור מנייר הכסף וקרצפו באמצעותו את הלכלוך.