בכל פעם שאנחנו חושבים שכבר גילינו את כל השיטות לניקוי תנור האפייה – אנחנו מוצאים טיפ נוסף. ולפי הפופולריות של סרטונים ופוסטים שעוסקים בכך ברשתות החברתיות, אנחנו לא היחידים שמחפשים דרך שתהיה גם פשוטה, גם זולה וגם יעילה לניקוי מושלם של התנור.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אתם לא מנקים את החלק הזה בשירותים - וחבל

>> הגולשים מתווכחים את הבית הזה מושלם או מופרע

הפעם מצאנו את הטיפ בטיקטוק של גולשת בשם Gia Gabrielle. בסרטון – שיש לו כבר 3 מיליון צפיות (נושא פופולרי, כבר אמרנו) – היא מדגימה איך היא משתמשת בכמויות שוות של אבקת סודה לשתייה, חומץ לבן ונוזל לשטיפת כלים (היא משתמשת בנוזל של חברת DAWN). היא מערבבת את החומרים ומורחת בפנים התנור (על הדלת, הקירות והתחתית). אחרי המתנה של 3-2 שעות היא ניקתה את העיסה עם ספוג, וקיבלה תנור מבריק.

@gia_gabrielle

##diy ##cleaninghacks ##kitchen ##allnatural ##clean ##hack ##home ##fyp ##tips

♬ original sound - gia_gabrielle

בסרטון נוסף הגולשת אומרת שלעתים מספיקה שעה בלבד וממליצה לרסס על העיסה מים או חומץ אם היא מתייבשת. היא גם מסבירה איך ניקתה את הרשתות: היא השרתה אותן בכיור עם מים חמים ואבקת סודה לשתייה. בהמשך ריססה אותן בחומץ לבן וניקתה עם ספוג.

@gia_gabrielle

Hope this answers some of your questions. ##diy ##clean ##cleaninghack ##hack ##home ##kitchen ##fyp

♬ original sound - gia_gabrielle

עוד שיטות לניקוי התנור ותבניות אפייה

התנור כבר הספיק לצבור כתמים עקשניים? הרטיבו אותו בחומץ או מים ושפשפו את הכתמים באבן פדיקור רטובה או גרדו עם סכין גילוח.

ניקוי תנור (צילום:  Ekaterina Govorina, Shutterstock)
צילום: Ekaterina Govorina, Shutterstock

השיטה המנצחת שלנו לניקוי תבנית אפייה היא לרסס אותה במסיר שומנים, ולהכניס לשקית אשפה אטומה למשך הלילה. בבוקר מוציאים את התבנית ושוטפים.

לניקוי רשתות התנור, השרו אותן למשך הלילה באמבטיה מלאה במים חמים וכמה דפי מרכך כביסה. בבוקר השתמשו בדפי המרכך להוריד את שאריות הלכלוך שנשארו דבוקות לרשת.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

שיטה נוספת לניקוי רשתות וחלקים נוספים בתנור (למעשה כל חלק שאפשר לפרק, כמו דלתות וידיות וגם תבניות) היא לעטוף כל חלק בנייר כסף ולהשרות בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים (אם החלק צף במים, מומלץ להניח עליו משקולת כלשהי). על החלק העטוף מניחים טבלייה של סבון כלים למדיח ומשאירים לפחות שעתיים. מסירים את הנייר, מנגבים וזהו.