לא מזמן המלצנו לוותר על השימוש בדפי המרכך למייבש הכביסה, בגלל הנזק שהם גורמים לבגדים ולמכשיר עצמו. אם נשארו לכם דפי מרכך מצאנו להם שימוש מפתיע: ניקוי רשתות התנור, אלה שמתמלאות בנוזלים שניתזים מתבשילים שונים ובבצק שרוף מעוגות שגלשו.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> לא חולצים נעליים בכניסה לבית? כדאי לכם לקרוא את זה

>> הכי צפונית: דירה נוטפת שיק בנהריה

מה עושים? הגולשת הבריטית מישל טמפלין סיפרה שהיא שמה את הרשתות המלוכלכות באמבטיה, הוסיפה מים חמים וכמה דפי מרכך והשאירה את הרשתות בפנים למשך הלילה. בבוקר היא השתמשה באותם דפים כדי להוריד את שאריות הלכלוך שנשארו דבוקות לרשת. גולשת אחרת בקבוצת הפייסבוק סיפרה שהיא הוסיפה למים סבון כלים נוזלי ומים רותחים ושעה בלבד הספיקה כדי להסיר את הלכלוך מהרשתות.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Lou Mnd-Meli (@louandcompany) on

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

שיטה נוספת לנקות רשתות וחלקים נוספים בתנור (למעשה כל חלק שאפשר לפרק, כמו דלתות וידיות וגם תבניות) היא לעטוף כל חלק בנייר כסף ולהשרות בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים (אם החלק צף במים, מומלץ להניח עליו משקולת כלשהי). על החלק העטוף מניחים טבלייה של סבון כלים למדיח ומשאירים לפחות שעתיים. מסירים את הנייר, מנגבים וזהו.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

אחת הגולשות סיפרה שהוסיפה לטבליית המדיח אבקת סודה לשתייה והשרתה את חלקי התנור – כולל דלת הזכוכית – 3.5 שעות. "התנור מעולם לא היה נקי כל כך", היא כתבה. אחרים כתבו שבמקום טבליות למדיח אפשר להשתמש בנוזל כביסה או בנוזל לניקוי גריל. בכל שיטה מומלץ לשטוף היטב את חלקי התנור לאחר הניקוי במים נקיים ולייבש.