סקס זה נושא שלא תמיד קל לדבר עליו עם אנשים אחרים, אז החדשות הטובות הן שאנחנו כאן כדי לשאול את כל השאלות המביכות בשבילכם ולחשוף את האמת. החדשות הרעות הן שעד היום חייתם בשקר. בואו תראו את כל האמונות שלכם על סקס יורדות לטמיון:

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. אתם יודעים מה אומרים על גברים עם נעליים גדולות

שיש להם גרביים גדולים, זה הדבר היחיד שוודאי כאן. לצערנו, אין דרך לשפוט את הגודל מבלי לראות אותו פיזית. לא מאמינים? תאמינו לחוקרים שלא מצאו שום קשר בין מידת הנעליים לגודל הפין. ואותו הדבר תקף גם לגודל כף היד, האוזן, הנחיר – כל מה שחשבתם שייתן לכם ודאות בחיים היה שקר. אם אתם באמת רוצים לדעת מה מסתתר שם, ושימו לב שהכל נעשה בהסכמה, פשוט הושיטו יד ותבדקו בעצמכם. אבל, אולי כדאי לכם לחכות עם זה כמה דייטים. "המדדים האלה כמו גודל הנעליים, האצבעות או האף, הם לא נכונים כל כך והרבה פעמים נתאכזב", אומר ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג ומטפל זוגי. "גם הגובה לא אומר הרבה. זה עניין גנטי לחלוטין שמגיע מהאבא, ואין דרך לדעת בדייט הראשון".

2.  הגודל קובע

אם נראה לכם שאיבר גדול שווה הנאה מובטחת אתם שוגים באשליות, זה תמיד תמיד התרגיל. מה גם שכשמדובר באיבר גדול במיוחד, זה בדרך כלל כרוך בהרבה כאב, לכן חשוב כפליים לדעת איך להתנהל איתו בעדינות ובאדיבות. עם כוח גדול, באה אחריות גדולה. "הגודל קובע בעיקר לגברים, משום שהגבר מרגיש הרבה יותר בטוח ולכן גם יהיה מאהב יותר טוב אם יש לו איבר מין גדול", אומר ד"ר דריי. "כמובן שגם האישה מרגישה יותר טוב מראש אם יש לגבר איבר גדול, אבל ברור שהמתכון הנכון הוא שלמישהו יהיה גם גודל טוב וגם ביצועים טובים.

והאם יש דבר כזה יותר מדי גדול? "כדאי שהגודל לא יעבור את ה-20 סנטימטר, משום שזה כואב באותה מידה כמו שזה כואב לגבר לקבל מכה באשכים. בכל אופן, ישנה סכנה באיבר גדול והיא שיש אנשים שסומכים רק על הגודל שיעשה את כל העבודה. עדיף גבר עם איבר קטן יותר אבל משקיען, כי חוץ מההתרשמות הראשונית מהגודל, זה לא מחזיק לאורך זמן. אם כן, הגודל כן קובע, אבל לא רק".

3. אי אפשר להיכנס להריון אם את כבר בהריון

היינו רוצים שהעולם יהיה כזה פשוט, אבל הוא לא, וזה קריפי בטירוף. מסתבר שיש תופעה נדירה בה נשים ממשיכות לבייץ למרות שהן כבר נכנסו להריון, מה שעלול לגרום למצב בו תיכנס עוד ביצית פורייה לרחם ותעשה אח לתינוק שלכם. אבל היי, יש רק מקרים אחדים מדווחים כאלה בעולם, אז מה הסיכוי שזה יקרה לכם?

"יש מעט מקרים שזה באמת קרה, ואפילו הריון שהיה כמעט ביחד משני גברים שונים", אומר ד"ר דריי. "אבל היו רק 2-3 מקרים בעולם, לכן התשובה הפשוטה היא לא, ברוב המקרים לא ניתן להיכנס להריון לאחר שאישה כבר בהריון, אבל אם תעשו חיפוש באינטרנט יכול להיות שתמצאו כמה מקרים".

4. גברים חושבים על סקס כל 7 שניות

למזלם של כולם, גם המיתוס הזה לא אמיתי. אם גברים אכן היו מבזבזים את זמנם בצורה הזו, זה היה אומר שהם חושבים על סקס לפחות 8,000 פעמים ביום, מה שאומר שלא היה להם זמן לחשוב על שום דבר אחר, כמו נגיד כדורגל. במחקר שנעשה על מדגם של גברים נמצא כי 45 אחוז חושבים על סקס לפחות כמה פעמים ביום, לעומת האחרים שחושבים על סקס רק כמה פעמים בשבוע. "גברים חושבים על סקס פחות ממה שנראה לנו. מה שכן בטוח הוא שהמחשבה על סקס היא משהו שהוא טבעי מאוד אצל גברים, הרבה יותר מאשר אצל נשים", אומר ד"ר דריי. "זה גם דיי הגיוני, משום שזה תלוי ברמת הטסטוסטרון, שאצל גברים היא דיי יציבה לאורך כל החיים. גבר חושב על סקס בצורה אוטומטית כמה פעמים ביום, בעוד שאישה יכולה לעבור ימים בלי לחשוב על סקס".

5. נשים הן פחות בקטע של בסקס

טוב, זה כבר סתם שוביניזם. גם אם נשים מדווחות על פחות פעמים ביום בהן הן חושבות על סקס, זה עוד לא אומר שהן רוצות פחות סקס. בסקר שנעשה על ידי חברה שעוסקת באפליקציות למודעות לפוריות, כ-53 אחוז מהנשים דיווחו על כך שהן עושות פחות סקס ממה שהן היו רוצות. "זה לא לגמרי לא נכון, בכל זאת, נשים עובדות אחרת מגברים. אישה צריכה ממש להשקיע מחשבה כדי לרצות מין, זאת אומרת שהיא באמת יכולה לעבור ימים בלי לחשוב על זה. אפשר לראות את זה ככה - על הגבר זה נמצא על המדף, בהישג יד ואצל האישה זה נמצא במגירה", אומר ד"ר דריי. "אבל אין בזה לומר שנשים תמיד רוצות פחות סקס מגברים, זה לא נכון. בעיקר בקרב נשים בזוגיות קבועה, יש מגמה בולטת בה הן רוצות יותר סקס מאשר בן הזוג שלהן".

6. אויסטרים עושים חשק לסקס

לפני שאתם פותחים את הצדפה הבאה, או הפסיפלורה, כדאי שתדעו שאין אמת מאחורי המאכלים שמעוררים חשק מיני. כל המאכלים שאנחנו אוהבים לחשוב עליהם כעושים חשק הם כנראה בעיקר רק טעימים לנו, ואין בהם שום כימיקל מגביר חשק. אולי דרך האכילה של דברים מסוימים רק גורמת לכם לחשוב על סקס, ואם זה עובד לכם, למה לא? תתפנקו. "יש מאכלים שמתקשרים אצלנו למין, אבל האוכל עצמו לא באמת מעורר חשק. עם זאת, יש דברים שמתחברים לסקס בצורה נהדרת", אומר ד"ר דריי. "יש אפקט פסיכולוגי בחלק מהדברים, כמו סורבה פסיפלורה, יש דברים באכילה שמתחברים בפנטזיה שלנו לסקס".

עוד ב-mako בריאות:
>> נמאס לכם מטונה? נחשו כמה חלבון יש במאכלים הבאים
>> "המחלה שלי שקופה, אבל אני לא": החיים עם פיברומיאלגיה
>> איך נפטרים מריח רע מכפות הרגליים? הטיפים הכי הזויים שיש ברשת

7. סקס זו ההתעמלות הכי טובה שיש

ברור ששורפים קצת קלוריות מכל הסיפור הנחמד הזה, אבל זה משתווה יותר לכמות הקלוריות שיש בתפוח, פחות לחצי מגש פיצה. וגם אז זה קורה רק אם שרדתם חצי שעה ברצף. עצה חברית מאיתנו, כדאי גם שתלכו להתאמן מדי פעם, סקס זה לא הכל בחיים אתם יודעים. "מה שכן, מי שמקיים יותר יחסי מין הוא גם בעל רמה גבוהה יותר של טסטוסטרון, מה שאומר שיצליח יותר באימונים. אבל אין מספיק טסטוסטרון לשניהם באותו היום, צריך לבחור סקס או אימון", אומר ד"ר דריי.

8. גברים מגיעים לשיא המיני שלהם לפני נשים

נכון, אבל זה בסדר. לגברים ולנשים יש שיאים מיניים בתקופות שונות, אבל אין לכם מה לדאוג משום שהמיניות שלנו עוברת כמה מחזורים, ואין רק שיא אחד. "השיא של המיניות אצל גברים הוא הרבה פעמים לפני הנישואין, בגיל 20-25 ואחרי כן מעל גיל 50 יש שיא שני. אצל נשים השיא יתחיל דווקא מהרגע שהן בזוגיות קבועה, משום ששם הן יכולות להשתחרר", אומר ד"ר דריי. "גיל 40 הוא גיל מדהים לאישה לגלות את המיניות שלה, זה בא מסוג של בגרות".

9. הסקס הכי טוב הוא של צעירים

לא בהכרח. זה נכון שסקס בשנות ה-20 שלכם הוא יותר אתלטי, ואתם כנראה בכושר הכי טוב בחייכם, אבל ההנאה המינית לא תלויה רק בזה. נשים רבות מדווחות על סקס טוב יותר דווקא בגילאי 40, אז יש למה לצפות. "המיתוס שמסתתר כאן הוא שסקס של רווקים טוב יותר, וזה ממש לא נכון. גם בגלל שאין סקס תדיר כמו בזוגיות קבועה, וגם משום שאנחנו לא מכירים את הצרכים של הצד השני ולא מכירים את הפנטזיות שלנו עדיין. אגב, האורגזמה של האישה בדרך כלל מגיעה לשיא אחרי 10 שנים של חיים משותפים, משום שרק אז היא מתחילה להיפתח באמת", הוא מסביר. "מה שכן, הסקס תמיד ירגיש לנו יותר טוב בתחילת קשר - וזה לא משנה באיזה גיל זה קורה. הסיבה לכך היא שאנחנו פחות מתעניינים בביצועים פיזיים ויותר בתשוקה ובחשק לכבוש".

והנה עוד כמה שאלות לא פחות חשובות:

למה גברים גומרים מהר? "לפי הטבע אנחנו מתוכננים לגמור מהר, הזכר אמור להיות במקום של חולשה בזמן שהוא מקיים יחסי מין ולכן הזמן הזה מצומצם, והוא מתוכנן על ידי הטבע לגמור מהר", מסביר ד"ר דריי. "הבעיה של שפיכה מוקדמת נפוצה מאוד בישראל, כשהממוצע לגבר נע בין 3-4 דקות. לעומת זאת הזמן שאישה תתחיל להתעורר מהחדירה צריך להיות לפחות 5-10 דקות. יש פער גדול והגבר חייב ללמוד להחזיק יותר זמן לפני שהוא גומר כדי לאפשר לאישה גם לגמור".

אבל אל תדאגו כל כך לאישה, היא יכולה להגיע לאורגזמה יפה מאוד גם בכוחות עצמה. "כשאישה מאוננת לבד, היא יכולה להגיע לאורגזמה באותה המהירות של הגבר. העניין הוא שברגע שנכנס הגבר למשוואה הזמן הזה מתארך מאוד", אומר ד"ר דריי.

האם צריך להגיע לאורגזמה ביחד? "אין כזה דבר, קודם כל הנשים צריכות להגיע לאורגזמה, ורק אחר כך הגברים, ולא ביחד. צריך קודם כל לתת ואחרי זה לקבל. אגב, הרבה אנשים לא מבינים נשים נימפומניות, וחושבים שהן מגיעות לריבוי אורגזמות. זה גם לא נכון, נשים נימפומניות לרוב לא מגיעות לאורגזמה, והן משתמשות בסקס דווקא כדי להרגיש קרבה".

מי הכי נהנה באורגיות? "אנשים נוטים לחשוב שגברים הם הנהנים העיקריים של אורגיות, אבל הם שוכחים משהו בסיסי – נשים יכולות לגמור הרבה יותר פעמים. לכן, בטוח לומר שאורגיות הן מהנות יותר לנשים, כי הן הרבה פחות מוגבלות מהגבר בכמות האורגזמות".

ומה עם הנוער שלנו? "אחד המיתוסים הרווחים ביותר בציבור הוא שאנשים מתחילים לקיים יחסי מין בגיל צעיר יותר ויותר", אומר ד"ר דריי. "זהו מיתוס, גיל יחסי המין נשאר אותו הדבר כמו שהיה תמיד, ואפילו עלה קצת. כיום הוא עומד על בין גיל 16.5-17.5 אצל גברים ואצל נשים בגילאים 17-19". 

>> בטור הקודם: תשעת איברי המין הסודיים שלכם