אם גם לכם יצא להשוות חוויות מחדר המיטות עם חברים – בטח שמתם לב שההרגלים שלהם שונים משלכם. לעתים, זה גורם לנו לתהות ביננו לבין עצמנו - אצל מי זה בריא יותר? אז איך תדעו אם חיי המין שלכם תקינים? הנה כל הסימנים שיעזרו לפענח את התעלומה:

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1. מרגישים טוב עם הגוף שלכם

על פי מחקר שנעשה באוניברסיטת טקסס על נשים בגילאי 18 עד 49, נשים שדימוי הגוף שלהן היה הגבוה ביותר, דיווחו על שביעות רצון הגבוהה ביותר מחיי המין שלהן. סיבה הגיונית לכך היא שנשים שמוטרדות מכך שהפרטנר שלהם יבחין בצלוליט שלהם – דעתם מוסחת ולכן פחות נהנות מסקס. אימון גופני נמצא תורם לשיפור הדימוי העצמי, ללא קשר לירידה במשקל.

2. לא חוששים לבקש

"צריך שניים לטנגו" זה לא רק ביטוי ידוע, זה בהחלט נכון – בייחוד כשזה קשור לחדר המיטות. יחסי מין מהנים ובריאים דורשים שיתוף פעולה והבנת הרצונות של שני הצדדים. לכן, אל תחששו להסביר לפרטנרים שלכם מה אתם מעדיפים ואיך. אם קשה לכם להגיד את זה במילים, אתם יכולים לשלוח להם הודעה.

3. מתזמנים את זה

אמנם סקס ספונטני זה כיף ומגניב, אבל אל תחששו לקבוע זמן מראש למפגש בין הסדינים. אתם יכולים לקבוע ערב מסוים ולתכנן אותו בהתאם; ארוחת ערב קלילה שלא תותיר אתכם מפוצצים ועייפים ואחריה תכננו לעשות משהו מרגיע כמו לצפות בסרט, שיעזור לכם להיכנס לאווירה.

4. מוותרים על סקס "מתוך רחמים"

מכירים את זה כשהפרטנר שלכם עם חשק ולכם לא ממש זורם אבל לא נעים לכם אז אתם מסכימים? מומחים טוענים שמדי פעם זו מחווה נחמד אבל אם זה הופך להרגל, זה לגמרי סימן רע. כשזה חוזר על עצמו, אתם מסתכנים בכך שהמוח שלכם יתרגל ויחשוב על סקס כמטלה. אל תרגישו לא נעים לסרב אם לא מתחשק לכם, אבל אם אתם מסרבים, השתדלו להיות אלה שיוזמים בפעם הבאה – כדי להראות לבן או לבת זוגכם שאתם חושקים בהם.  

עוד ב-mako בריאות:
>> נחשף: למה אורגזמה כל כך מענגת?
>> לא תאמינו איך אפשר להשמיד פטריה וגינאלית
>> מה מזוהם יותר: האסלה או הטלפון הנייד שלכם?

5. מפסיקים לספור

אנשים רבים חושבים שבנוגע למין – כמות שווה איכות. אם גם אתם חושבים ככה, ייתכן מאוד שאתם מוצאים את עצמכם סופרים בדיוק כמה פעמים היה לכם אקשן פר שבוע. מחקר שפורסם במגזין Economic Behavior & Organization בדק האם אנשים שמקפידים לקיים יותר סקס הם שמחים יותר. החוקרים ביקשו מקבוצת אנשים אחת להכפיל את כמות הפעמים שהם מקיימים יחסי מין ואילו מקבוצת הביקורת ביקשו להמשיך את חייהם כרגיל. הם מצאו שחברי הקבוצה הראשונה היו מרוצים פחות מחיי המין שלהם מאשר קבוצת הביקורת. המסקנה? לספור את כמות הסקס שאתם עושים רק מלחיצה אתכם ופוגעת לכם בהנאה.

6. אתם נהנים

חיי המין שלכם צריכים להיות קודם כל מהנים – לא משנה מה התדירות או כמה אתם יצירתיים או לא. איך תדעו אם הרגלי הסקס שלכם בריאים? אם אתם נהנים מהם, זה כבר סימן טוב. עוד שאלות שכדאי לשאול את עצמכם ויעזרו לכם לדעת: האם אתם מרגישים קרובים יותר לפרטנרים שלכם? האם מצב הרוח שלכם משתפר לאחר מכן?

7. אתם מאושרים ביחד

מחקר שנעשה מטעם Social Science Research הראה כי קיים קשר ישיר בין שביעות רצון מחיי המין לבין זוגיות מאושרת. על פי החוקרים, כשאתם שבעי רצון ממערכת היחסים שלכם, זה תורם למשיכה המינית, המסייעת לשפר את יחסי המין. 

8. מגוונים כשצריך

אם אתם לא נהנים מיחסי המין, במוקדם או במאוחר בני הזוג שלכם ישימו לב לזה. הגיוני שתיפלו לשגרה שבסופו של דבר תשעמם אתכם. זה לא בריא (ולא כיף!) לקיים יחסי מין שלא מספקים אתכם באמת. גיוון יכול לבוא בדרכים שונות, בחרו את הדרך שהכי מתאימה לשני הצדדים; בין אם זה להחליף מיקום או לנסות תנוחות חדשות – גיוון יעזור לכם לשמור על חיי מין בריאים ומהנים.

>> מה גורם לאנשים להתאהב בכם?