אם אתם אנשים שלא מעדיפים את הטעם החריף, אולי הגילוי הבא יגרום לכם להתחיל. מחקר שנעשה באוניברסיטת ורמונט שבארה"ב מצא שאנשים שנוהגים לאכול צ'ילי חריף חיים יותר מאשר אנשים שלא אוכלים צ'ילי חריף בכלל.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הצ'ילי החריף ניחן בלא מעט יתרונות בריאותיים שהופכים אותו לתבלין מאסט בכל מטבח. את טעמו החריף מקבל הצ'ילי בעיקר מקפסאיצין, תרכובת אורגנית המצויה בו. הקפסאיצין הוא גם זה שאחראי להשפעותיו הבריאותיות הרבות, החיוביות והשליליות שבהן.

אנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי, מרזה ומשפר את איכות השינה – אלו הם רק חלק מהצדדים החיוביים הידועים שבצ'ילי חריף. אך חוקרים מארה"ב מצאו יתרון נוסף שמטה את כף המאזניים משמעותית לטובת התבלין המוכר. המחקר פורסם בכתב עת המדעי PLOS One. במהלכו, החוקרים בחנו מידע מ-16,000 אמריקאים. המידע נאסף במסגרת סקר לאומי בתחום הבריאות והתזונה שנערך במשך 23 שנה. שיעור התמותה עמד על 21.6 אחוזים בקרב אוכלי פלפל חריף, לעומת 33.6 אחוזים בקרב אנשים שאינם צורכים צ'ילי.

האם הפלפל החריף יהיה הסופר פוד הבא?

לאחר שהחוקרים הביאו בחשבון משתנים כמו גורמים דמוגרפיים, אורח חיים ומאפיינים קליניים, התוצאה לבסוף הייתה הפרש של 13 אחוזים בשיעור התמותה, לטובת אוכלי הצ'ילי החריף. בנוסף, נמצא שאכילת צ'ילי מפחיתה סיכון למות ממחלות לב וכלי דם ושבץ. מחקר זה מתווסף למחקרים קודמים שנעשו על צ'ילי חריף ומצאו כי אכילתו מפחיתה סיכון לחלות בסוכרת, סרטן ומחלות לב.

פלפל חריף (צילום: Kadir Barcin, Istock)
חריף אבל שווה את זה | צילום: Kadir Barcin, Istock

עוד ב-mako בריאות
>> חושבים שאתם מכורים למין? בואו לבדוק
>> איך תמונה של לימונים מצילה חיים?
>> כך תתאמנו כמו קלואי קרדשיאן

אולם, החוקרים מצאו שאורח החיים של אנשים הצורכים צ'ילי חריף לא סיפקה אינדיקציה לסיבה שהם חיים יותר. אם היינו משערים שסגנון חייהם בריא יותר, מבחינת תזונה וספורט, החוקרים דווקא מצאו שההפך הוא הנכון. אלו שצרכו יותר פלפל חריף היו בעיקר גברים צעירים, נשואים וממוצא מקסיקני-אמריקאי. בנוסף, נמצא שרובם מעשנים, צורכים אלכוהול, אוכלים יותר ירקות ובשר, בעלי רמות כולסטרול נמוכות, הכנסה נמוכה וגם פחות מלומדים.

על כן, החוקרים מאמינים כי קולטני ה-TRP, שאחראיים לקלוט את הקפסאיצין שבפלפל החריף, הם אלו שהשפיעו על התוצאות. כאשר קולטני ה-TRP פעילים, נראה שהם מפעילים מנגנונים בתוך תאי הגוף, שמונעים השמנת יתר ומווסתים את זרימת הדם בעורקים הכליליים ובכך מפחיתים את הסיכון למוות כתוצאה ממחלת לב.

כיוון שמדובר במחקר מיני רבים שמוכיחים כי לחריף ישנו יתרון בריאותי משמעותי ביותר, נראה שהטרנד הבא בעולם התזונה יהיה הרבה חריף. אבל אל תגזימו, כיוון שלצריכה מוגזמת של פלפל חריף נמצאו השפעות שליליות כמו הגדלת סיכון ללקות בסרטן הקיבה וסרטן הכבד. 

>> איזה סופר פוד ישלוט ב-2017?