כל ההתחלות

"כילדה קטנה הייתי רקדנית. זה התחיל כמובן מפרימה-ברלינה כמו הילדות הקטנות שמתרוצצות עם טו-טו גולגול, הכל ורוד. הופעתי בכל מיני מופעים של רקדנים ופילהרמוניות. הייתי הנסיכה ב'מפצח האגוזים' במשכן לאמנויות כבר בגיל 6-7. זו גם הייתה הפעם הראשונה שחילקתי חתימה, זה היה נורא מוזר.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אחר כך התגלגלתי לריקודי ג'אז והייתי מעודדת ושיחקתי כדורסל וכדוריד, אז כל הזמן הייתי ספורטיבית וכל הזמן זאת הייתה ההתעסקות שלי. מאוד אהבתי שיעורי ספורט ובתיכון הייתי במגמת מחול. בקיצור, כל הזמן בתעסוקה, כל הזמן בתזוזה.

רוני דואני 1 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

בגיל 17 עליתי לפרונט של הבמה בתור זמרת שרוקדת. זה לא היה מקובל כל כך, ועוד על עקבים, שזה ספורט בפני עצמו. בשביל להחזיק מופע של 50 דקות הייתי צריכה לשמור על כושר גופני מאוד גבוה, אחרת אתה כל הזמן מתנשף לאנשים במיקרופון וזה פחות נעים. אז התחלתי אימונים ספורטיביים, חדר כושר, לרוץ על הליכון ולשיר תוך כדי את הפלייליסט שלי. להכיר את עולם הפילאטיס ואת עולם היוגה כדי לחזק את כל שרירי הליבה, למצוא שקט בכל הרעש מסביב. הכושר, הספורט, האימון הגופני - זה היה המקום לפרוק, להיות עם עצמי, ליהנות".

רוני דואני 3 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

קשה באימונים

"היום הפכתי את הספורט ואת הפיטנס לקריירה שנייה. יצא ככה, כי התחלתי בגיל מאוד צעיר. אני מייבאת לישראל שיטת כושר חדשה בשם Surfset ובקרוב פותחת פיטנס סנטר חדש שייקרא 'Boost'. אני כל היום סביב זה - סביב המדריכים, האימונים והמתאמנים.

אני מאמינה בשילוב. זה משהו שהתחלתי לעשות באופן טבעי לפני ההיריון ועוד יותר הקפדתי עליו אחרי. במקום להינעל על דבר אחד, אני משלבת אימונים אירוביים (גם על משטח לא יציב, שזה הסיפור ב-Surfset), אימוני HIIT, אימוני תחנות וריצה שאני אוהבת.

אני מקפידה על אימוני כוח ואימוני ליבה, שבעצם הכניסו אותי לכל העולם הזה, כי המשטח הלא יציב ב-Surfset גורם לך להשתמש כל הזמן בשרירי הליבה כדי לשמור על שיווי המשקל. כל זה ביחד יוצר שגרה אפקטיבית לגוף ולדעתי גם לנפש. מיינד אנד בודי".

רוני דואני 4 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

רגעי השיא

"אף פעם לא עשיתי ספורט בצורה תחרותית, אז אני חושבת שהשיא הספורטיבי שלי היה לצלם וידאוקליפ שדרש ממני לרקוד 12 שעות על עקבים. זה נחשב?".

רגעי המשבר

מי שמחזקת אותי ברגעי המשבר, ואני גם רואה את זה אצל המתאמנים שלי, זו החברה הכי טובה: המוזיקה. זה דבר שיוצר אווירה, מדרבן, גורם לך להיזרק למקומות. לכן אני מאוד מאוד מקפידה באימונים שלי על מוזיקה. כל המדריכים מקבלים מאיתנו סטים מוכנים של מוזיקה שקובעים את הקצב של האימון ואת האווירה. אני חושבת שזה מאוד חשוב. ככה תמיד יש את הרגע שאתה אומר 'אני לא יכול', אבל אז הביט עולה ואתה אומר, 'אוקיי, אני כן'".

רוני דואני 2 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

החיים עצמם

"ספורט בשבילי זה שקט, התנתקות. זה יכול לקרות רק כשאת באימון ובלי הפלאפון. יש כאלה  שנהנים מהתחושה של אחרי, אבל אני ממש נהנית תוך כדי אימון. לכן אני גם לא מוותרת על אימונים.  אני מאוד מקווה שנור, שנולד לי לפני שנה, יאהב ספורט וכושר ויהיה ילד פעיל ותזזיתי כמוני. קראתי מחקר שגילה כשאמא פעילה בהיריון, אז אחרי כמה שנים רואים שהילד נמשך לפעילות ספורטיבית. אז זה שהצלחתי להתאמן עד יומיים לפני הלידה - זה גם כי חשבתי על זה כל הזמן".

עוד ב-mako בריאות
>> ירדתם במשקל לאחרונה? אתם חייבים לקרוא את זה
>> הפעולה היומיומית הזו עלולה להרוג אתכם
>> הטיפים האלה יעזרו לשינה שלכם לחזור לשגרה

עצה למתחילים 

"כולם אומרים: 'ממחר אני אשמור, ממחר אני אתחיל לרוץ'. ממחר, מאחרי החגים. אז לא: פשוט תתחילו. בא לכם? תעשו. אפילו רק 2 דקות כפיפות בטן. פשוט להיזרק לזה, לא לחשוב ולא לצאת בהצהרות גדולות על שלוש פעמים בשבוע. תתחיל פעם אחת, זה אומר שאתה במסלול. הסיפוק הגדול יבוא אחר כך, תחושת ההיי של משהו שעשית בשביל עצמך. אין על התחושה הזו. זה כמו ללכת לעשות פדיקור-מניקור, ללכת לפסיכולוג, ללכת עם חברה לספא באמצע שבוע. שעה להשקיע בעצמך. היום, בעידן שלנו, זה לא כזה ברור. אבל זה חובה".

רוני דואני 5 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

מנת בריאות

"אני עם תזונאית צמודה שמתאימה את מה שאני אוכלת לחיי היומיום שלי, ואני לא יודעת אם היא הייתה בוחרת דווקא את המנה הזאת, אבל מה שנותן לי אנרגיה כשאני צריכה ולא מספיקה לאכול זה שייקים. בעיקר שייקים ירוקים עם ספירולנה. גם הבן שלי מת עליהם".

גילטי פלז'ר

"אין מה לעשות, אף אחד לא מושלם. אני חולה על גלידה. אבל לא גלידה מגלידריה: לאכול כמו בסרטים האמריקאיים, מתוך הדלי הזה. אני בזוגיות 10 שנים, אז זה לא בגלל פרידות וכאלה, פשוט כיף לאכול עם כפית מתוך דלי של גלידה. לא ככה?".

רוני דואני 7 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

צולם בפיטנס סנטר "Boost" שייפתח בקרוב ברחוב הארבעה בתל אביב. עוד ספורטאיות מעוררות השראה – בעמוד האינסטגרם של Roco_Runs