אוקיי, בהצבעה ובלי להתפרץ: כמה מכם מסוגלים לפתוח שקית של חטיפים, לאכול 2-3 או אפילו 12-13, להגיד לעצמכם "טוב, זה מספיק ג'אנק פוד לכרגע", לסגור את מחדש את השקית ולהחזיר אותה למזווה כשהיא עדיין מרשרשת לאמור "רק תזכרו שיש בתוכי עוד די הרבה פחמימות, נתרן ושומן רווי?".

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מוזר, אנחנו לא רואים אצבעות. סתם, זה לא מוזר בכלל: אנחנו מכירים יותר אנשים עם כוח רצון לקום בחמש בבוקר ולהתחיל לרוץ מכאלה שמסוגלים לנטוש שקית חטיפים באמצע. כנראה שזה הטבע האנושי, אבל – ופה העסק נהיה רציני – זאת גם אחת הסיבות העקשניות והמבאסות להשמנה. לפני כמה חודשים דיווחנו כאן על תחקיר הבי.בי.סי בנוגע להשפעה הממכרת של החטיפים המלוחים, שהמוח שלנו מתקשה מאוד להשתחרר ממנה כי הוא מחווט לזה ממש ברמה האבולוציונית. אבל אל ייאוש, מיד נראה לכם את חצי השקית המלאה.

מומחי התזונה של האתר Popsugar פרסמו השבוע את הטיפ שלהם לניצחון על השקית, והוא הכי "איך לא חשבו על זה קודם": בתור התחלה, פשוט לא אוכלים ישר מהשקית. פותחים, שופכים קצת לתוך קערית, סוגרים את השארית ואוכלים רק מלוא הקערית. אלא שתמיד תוכלו לחזור למטבח על קצות האצבעות ולמלא את הקערית מחדש, אז כאן נכנס לתמונה החלק השני של הטיפ.

עוד ב-mako בריאות
>> ירדתם במשקל לאחרונה? אתם חייבים לקרוא את זה
>> הפעולה היומיומית הזו עלולה להרוג אתכם
>> הטיפים האלה יעזרו לשינה שלכם לחזור לשגרה

בכל פעם שאתם קונים שקית חטיפים – בין אם מדובר בקרקרים, פופקורן או פיצוחים – חלקו אותה למספר מנות סביר ואחסנו כל מנה בשקית משלה. לא צריך להשתגע ולחלק שקית קטנה אחת של בייגלה ל-20 שקיות של שלושה בייגלה גלמודים כל אחת, אבל מספיק שחילקתם אותה לשתי תת-שקיות – והופה, חסכתם חצי מהקלוריות (שוב, שלא לדבר על הנתרן והשומן הרווי וכל זה).

חטיפים מחולקים למנות (צילום: Natali Ximich, Shutterstock)
לחלק למספר מנות - ולאחסן | צילום: Natali Ximich, Shutterstock

בסופו של דבר, חטיפים הם כמו כל גילטי פלז'ר אחר: לא חייבים להימנע מהם לחלוטין. רק לזכור את הצד של הגילטי כדי לרסן את כמות הפלז'ר.