בני משפחתו של גבר בן 45 מצפון הארץ שנכנס לניתוח מעקפים בבית חולים רמב"ם ויצא ממנו צמח עם נזק מוחי בלתי הפיך תובעים מיליוני שקלים מבית החולים, חברת הביטוח ומשרד הבריאות.

המקרה אירע לפני כשנה. א', נשוי ואב לחמישה ילדים, הגיע לבית החולים לביצוע ניתוח מעקפים לאחר שסבל קודם לכן מאוטם בשריר הלב.

א' עבר הניתוח שארך שבע שעות ובו השתמש הצוות הרפואי במכונת לב ריאה. מהלך הניתוח תואר בתיק הרפואי של א' כתקין ובסיומו הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כירורגיה לב. במחלקה הצוות הרפואי הוציא מגופו את צינור ההנשמה והוא נזקק למשקפי חמצן בלבד.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מתברר ש-א' שסבל מזיהום בריאות שלא אובחן על ידי הצוות הרפואי. מאחר שלא טופל הוחמר מצבו הבריאותי של א'. הוא התלונן על קוצר נשימה ועל הזעה, ולאחר מכן התקשה בדיבור והתנשם.

מצבו הלך והידרדר והצוות הרפואי החליט להנשימו. במהלך הלילה הוא התעורר ושלף החוצה את צינור ההנשמה. במהלך כל אותן דקות קריטיות א' היה ללא חמצן. רק בשלב מאוחר יותר בוצעה בו החייאה אבל זה היה מאוחר מאוד. ל-א' נגרם נזק מוחי והוא הפך להיות צמח, סיעודי שמטופל על ידי משפחתו.

באמצעות עו"ד קרן כהן הגישו בני משפחתו של א' תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד בית החולים, חברת הביטוח שמבטחת אותו ומשרד הבריאות האחראי על פעילותו.

עו"ד קרן כהן
עו"ד קרן כהן

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של רופא מומחה למחלות ריאה ורפואה פנימית לפיה הצוות הרפואי בבית החולים כשל בטיפול ב-א'. לדבריו, מדובר בכשלים חמורים המנוגדים לסטנדרטים הרפואיים המקובלים ואשר כתוצאה כך נגרם ל-א' נזק מוחי בלתי הפיך. לדבריו, לא נעשה כל ניסיון על ידי הצוות הרפואי לשפר את מצבו הנשימתי של א'.

"כשל הצוות הרפואי בבית החולים במסגרת הטיפול ב-א' לאחר ניתוח המעקפים לאור הזיהום ריאתי פעיל שלא אובחן ולא טופל  ולכן המשיך להתדרדר מבחינה נשימתית", נאמר בחוות הדעת.

עוד ב-mako בריאות:
>> ההרגל המגונה שהפך למסוכן יותר בזמן הקורונה
>> התחסנה והניקה במקביל – ועוררה סערה
>> 4 מזונות מאסט לתוחלת חיים ארוכה

כתב התביעה מפרט שורה של מחדלים וכשלים מצד הצוות הרפואי. כיום הוא מוגדר נכה בשיעור 100 אחוז ובני משפחתו סועדים אותו ומטפלים בו בכל שעות היממה דבר שפגע במצבם הכלכלי.

מבית החולים רמב"ם לא נמסרה תגובה.