המקרה התרחש לפני כמה ימים בבית החולים לגליל בנהריה. כמה תושבי עכו הגיעו לבית החולים לבקר קרוב משפחה אשר מאושפז במקום. בשלב מסוים, בני המשפחה זעמו על כך שנמנעת מהם הכניסה למחלקה כדי לברר אם בן המשפחה מקבל טיפול רפואי הולם - והחלו להתעמת עם המאבטחים במקום.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הם נהגו באלימות כלפי המאבטחים ואף החלו להכות אותם באגרופים. "הם השתוללו במחלקה, בעטו בנו ונתנו לנו אגרופים. קיללו", שחזר אחד המאבטחים בעדותו במשטרה, "הם היו באמוק. אפילו קרעו לי את הבגדים".

הנהלת בית החולים והמאבטחים הגישו תלונה בתחנת משטרת נהריה. חוקרי התחנה עצרו אתמול צעיר בן 18 תושב עכו שהיה מעורב במעשי האלימות. הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בקריות בגין עבירה של תקיפה והתפרעות במקום ציבורי. בית המשפט האריך את מעצרו ביומיים. חוקרי המשטרה מנסים לאתר מעורבים נוספים שהיכו את המאבטחים.

עוד ב-mako בריאות:
>> כך הפכה פרדס חנה ליישוב הכתום היחיד בישראל
>> רעבים כל הזמן? אולי זאת הסיבה
>> נחש הופיע בחלום שלכם? זו המשמעות

האלימות הפיזית והמילולית כלפי צוותים בבתי חולים היא תופעה מדאיגה ונרחבת. על פי משרד הבריאות, בשנים האחרונות היו בין 3,000 ל-4,000 תקריות אלימות בממוצע בשנה, רוב האירועים היו של אלימות מילולית. אך ישנם גם מקרים לא מעטים של אלימות פיזית כלפי אנשי צוות במרכזים רפואיים, שהובילו לבניית התוכנית הלאומית למיגור תופעת האלימות בבתי חולים. התוכנית נבנתה על ידי משרד הבריאות, בשיתוף עם המשרד לביטחון פנים, משטרת ישראל וגורמים נוספים.