לפני כ-13 שנה הגיע ג', צעיר תושב מרכז הארץ, לחדר המיון בבית וולפסון בשל כאבים בחזה בצד שמאל, כשהוא משתעל בכבדות כבד ומתקשה לנשום. בתחילה אושפז במחלת טיפול נמרץ לב בגלל חשש לדלקת בשריר הלב, ולאחר מכן הועבר למחלקה פנימית בנימוק שמצבו טוב.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

למחרת שוחרר ג' מבית החולים עם המלצה לעבור מיפוי לב במאמץ בקופת החולים. יומיים לאחר מכן הגיע למרפאת קופ"ח מכבי, אך לא בוצע לו מיפוי לב במאמץ כפי שהמליצו הרופאים בבית החולים. כשמונה חודשים לאחר מכן הגיע ג' שוב לחדר המיון בוולפסון עם כאבים בחזה בצד השמאלי. "יש לי כאבים במשך שש שעות", התלונן, אך לא הוחלט לאשפזו במחלקה הפנימית.

לאחר ארבעה ימים ג' שוחרר מבית החולים והומלץ לו לעבור בדיקת 'אקו' בקופ"ח מכבי ולהיות במעקב קרדיולוגי.

רופא בקופ"ח שבחן את מצבו המליץ על צנתור. ג' עבר צנתור בבית חולים אסותא ולאחר כן הוחלט שיעבור ניתוח מעקפים.

לאחר הניתוח שוחרר מבית החולים עם טיפול תרופתי והתבקש להיות במעקב של קרדיולוג ולעבור שיקום לב. בעקבות הניתוח הוא פיתח תסמונת 'דרסלר' – תסמונת דלקת קרום הלב, ונאלץ לקחת סטרואידים שגרמו לעלייה במשקלו.

כמה שנים לאחר הניתוח משקלו של ג' עלה במשקל באופן דרמטי מ-80 ק"ג למשקל של 132 ק"ג.

ג' הגיש תביעה נגד בית החולים וולפסון לבית המשפט המחוזי בחיפה, על שלא איתר בזמן את התקף הלב שעבר ולא נותח בזמן, וכן נגד אסותא וקופ"ח מכבי בעקבות המחדלים שגרמו לעלייה במשקלו.

כבר בתחילת המשפט קופ"ח מכבי ואסותא הסכימו לשלם ל-ג' פיצוי של 200 אלף שקל והתביעה נגדם נמחקה.

ג' טען כי בית החולים וולפסון התרשל בכך שלא אבחן את אוטם שריר הלב שבו לקה וכי הטיפול שקיבל היה רשלני. רופא מומחה קבע ל-ג' נכות של 20 אחוז משום שהוא מתקשה לתפקד.

עוד ב-mako בריאות:
>> מדענים: החיסון שיהיה יעיל נגד כל זני הנגיף
>> סובלים מריח רע מהפה? תאכלו את זה
>> חוקרים: התזונה הזו טובה במיוחד לירידה במשקל

בית החולים ביקש לדחות את התביעה נגדו בנימוק שאבחנה שגויה אינה עילה לתביעת רשלנות רפואית.

קרדיולוג מומחה שמונה על ידי בית המשפט פסק כי בית החולים אכן התרשל שכן על פי הדברים שאמר ג' לצוות הרפואי בבית החולים ברור היה שהוא לקה באוטם שריר הלב והיה צריך לטפל בו מיד ולעשות לו צנתור כדי לבחון את מצב הלב. השופט אמיר טובי שדן בתביעה פסק כי בית החולים התרשל וקבע כי הוא יפוצה בסכום של 1.1 מיליון שקל.