בשנת 2014, דפינה מלובסקה מאנגליה הייתה בת 34 כשהיא פנתה לרופא המשפחה ארבע פעמים במשך ארבעה חודשים, בשל נפיחות באזור הבטן. אף אחד לא ידע שהאבחון השגוי שקיבלה בזמנו יוביל שנים לאחר מכן לסיבוכים רפואיים שיותירו אותה עקרה. היום היא מספרת את סיפורה כדי להעלות את המודעות לבדיקות גינקולוגיות שגרתיות ולמנוע מזה לקרות לנשים אחרות.

  >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

כשהיא פנתה לראשונה לרופא המשפחה בשל נפיחות - דפינה הופנתה לגסטרואנטרולוג שלא זיהה בעיה רפואית כלשהי וייעץ לה לאכול יוגורט, לפרוביוטיקה. 

"פחדתי שאף גבר לא ירצה אותי"

לאחר שהנפיחות לא השתפרה ואחרי תסכול רב שלא נמצא פתרון לבעיה דרך קופת החולים שלה, היא החליטה לפנות לגינקולוג פרטי שמצא גוש בגודל חצי קילו ברחם שלה. בשלב הזה הסרטן היה בשלב 2 והוא כבר התפשט לשחלות. "כל כך פחדתי שאני הולכת למות, שלא באמת היה לי זמן לחשוב על הילדים שמעולם לא יהיו לי", סיפרה דפינה בראיון ל"The Mirror" הבריטי. "רק בשלב מאוחר יותר, בזמן ההתאוששות, זה היכה בי. בכיתי הרבה. גם פחדתי שאף גבר לא ירצה להיות איתי". 

רק חצי שנה לאחר מכן, הפחד שלה ייעלם. היא פגשה את אשטון, שהיום הוא ארוסה. היא חיכתה חודש לפני שסיפרה לו. "למרות שהוא תמיד רצה ילדים, הוא רצה להיות איתי יותר. ואני שמחה שאני עדיין בחיים ושאני יכולה לשתף את הסיפור שלי". 

View this post on Instagram

A post shared by Dafina Malovska (@dafimalov)

 עוד ב-mako בריאות:
>> ההרגל המגונה שהפך למסוכן יותר בזמן הקורונה
>> התחסנה והניקה במקביל – ועוררה סערה
>> 4 מזונות מאסט לתוחלת חיים ארוכה

עכשיו היא נלחמת כדי להעלות את המודעות לבדיקות גינקולוגיות שנתיות - שלדבריה צריכות להיות שגרתיות כמו ללכת לרופא השיניים. "זה יציל חיים", אמרה דפינה. "החוויה הקשה שלי עם אבחון מאוחר של סרטן רחם גרמה לי להבין ששירותי הבריאות במדינה הזו מאכזבים נשים".