ג'ונתן פיטר מת בגיל 17 כתוצאה ממחלת עור - תֶּמֶס בועתי של העור (באנגלית: EB- epidermolysis bullosa). מחלה תורשתית הגורמת לעור להיות חלש כמו כנפיים של פרפר ויכולה לגרום לכאבים עזים במיוחד ולהופעת שלפוחיות בעור מכל מגע קטן.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

ג'ונתן היה אחד מ-17,000 אנשים בעולם שסובלים מן המחלה, שנחשבת לאחת המחלות הכואבות ביותר בעולם. הוא השקיע רבות בהגברת המודעות למחלה וגייס יותר מ-200 אלף דולר למען עמותות, המחפשות אחר תרופה למחלה. רופאים עדיין לא מצאו תרופה למחלה והרופאים שיערו כי ג'ונתן יצליח לחיות רק עד גיל 25. הוא סבל מהמחלה מלידה, במהלכה היה קרוב למוות – אך ניצל בידי הרופאים.  

כפעוט, הוא לא יכול היה לזחול, מאחר שזה היה קורע את העור מרגליו. הוא היה תלמיד מצטיין אך לא יכול היה להשתתף בפעילויות ספורטיביות וחי את חייו בכאבים עזים מדי יום. כשהוא גדל, הפך ג'ונתן לשגריר של המחלה וסייע למיליוני אנשים ברחבי העולם להבין את אחת ממחלות העור הנדירות ביותר בעולם.

ג'סטין טרודו: אנו מצרים על התנהלותה של ס (צילום: רויטרס, חדשות)
מחווה מרגשת. ג'טסין טרודו | צילום: רויטרס, חדשות


עוד ב-mako בריאות:
>> יש לי חזה גדול והלכתי שבוע בלי חזייה
>> האם באמת צריך להשתין אחרי סקס?
>> כך תגרמו לגוף שלכם לשרוף יותר קלוריות

ראש ממשלת קנדה הספיד את ג'ונתן בחשבון הטוויטר שלו: "ג'ונתן פיטר היה גיבור במובן המלא של המילה – לוחם אמיץ ונחרץ שהתעקש מול כל אתגר ושעורר השראה בקרב רבים. תנחומיי הכנים לאמו טינה, חבריו ומשפחתו".

ג'ונתן מת בבית חולים במינסוטה, ארה"ב, שם אושפז במשך כמה ימים לאחר שסבל מחום. "הוא היה אופטימי וחיכה בקוצר רוח להשתחרר מבית החולים", סיפרה אמו. מצבו המשיך להתדרדר כשלחץ הדם שלו ירד והריאות והכליות שלו התמלאו נוזלים. "הוא לא סובל יותר וזה מה שהוא רצה", אמרה אמו.