View this post on Instagram

A post shared by Rachel Star Withers (@rachelstarlive) on


ריי'צל סטאר ווית'רס עברה חוויה שהיא החומר שממנו עשויים סיוטים ואולי אחד הדברים הכי מפחידים שיכולים לקרות לכם. לפי דיווח של "הסאן" הבריטי, ביום בהיר אחד, עור הפנים שלה החל לנשור. כן, קראתם נכון. והכל בגלל חיידק אחד.

הכל התחיל בסתיו 2017, כשרייצ'ל בת ה-33 התחילה לשים לב לאדמומיות בחזה שלה שמופיעה לסירוגין ונעלמת. לאחר מכן, החלו להופיע מעין בליטות על גבי עור הפנים שלה, שנראו כמו פצעים פתוחים, שכאבו. בליטות אלו הפכו למעין ציסטות פזורות על פניה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"הלשון התחילה להתנפח ואיבדתי תחושה בחצי מהפנים"

רופאים אבחנו אותה כסובלת מאקנה ציסטית-דלקתית ונתנו לה מרשם לתרופות המיועדות לטיפול באקנה. כך למעשה טופלה רייצ'ל במשך חודשים, אך מאוחר יותר התברר שלה, שמדובר היה באבחנה שגויה. באביב שלאחר מכן, היא התחילה לפתח פריחות ומה שנראה כמו תגובה אלרגית בכל הגוף, שהפתיעו אותה, מאחר שהיא מעולם לא סבלה מאלרגיות לפני כן. בחודש ספטמבר האחרון (כשנה לאחר הופעת התסמינים הראשונים) רק לאחר שרייצ'ל סבלה מפצעים חמורים יותר בעור ואף חלקים מעור פניה החלו לנשור - רופאים החליטו לבצע בדיקות נוספות.

היא נטלה אנטיביוטיקה ומיד לאחר מכן החלה להרגיש בתסמינים נוספים. הלשון שלה התנפחה והחלו כאבים מוזרים בשאר הגוף. יום אחד, כשהיא נהגה הביתה מהעבודה, החלה להרגיש כאב מוזר, כמו דוקרן קרח שדוקר את האזור שבין הצוואר לכתף, אבל עמוק בתוך הרקמות. "הכאב היה כה עז שלא הצלחתי להרים את הזרוע שלי", סיפרה ל-Health.com. "הלשון שלי הרגישה מוזר ואז הבנתי שהפנים שלי מאבדות תחושה בצד אחד".

עוד ב-mako בריאות:
>> הלם: חובה לשטוף אבוקדו לפני שחותכים אותו
>> כך דרו ברימור השילה 11 ק"ג תוך שלושה חודשים
>> מפלוצים ועד לחוסר סקס: הכתבות הנקראות ביותר ב-2018

View this post on Instagram

A post shared by Rachel Star Withers (@rachelstarlive) on


רייצ'ל הובהלה לבית החולים, אך הרופאים לא יייחסו לתסמינים האלו חשיבות רבה. למעשה, הרופאים לא הצליחו להבין אז, שבעצם הזיהום ממנו סבלה רייצ'ל החל להתפשט למערכת העצבים שלה. ככל שהזיהום המשיך להתפשט, כך גם הפצעים בפניה החמירו. לדבריה, הפצעים החלו להיראות כמו עור נרקב. הרופאים התקשו לאבחן אותה ולהבין איזו מחלה גורמת לעור שלה להגיב כך. בשלב מסוים רופאים סברו כי אולי מדובר בצרעת ואחרים חשדו שאולי מדובר במגפה השחורה, מחלה שנעלמה מהעולם לפני מאות שנים.

רק לאחר בדיקות נוספות ותהליך ממושך מדי שיכול היה להסתיים באבחנה מאוחרת מדי ומוות – הרופאים הבינו מה גורם לתסמינים הביזאריים של רייצ'ל. ברגע שאבחנו אותה, היא התבקשה לשוב בדחיפות לבית החולים, שם היא מוקמה בבידוד וחוברה להזנה תוך ורידית. למעשה עד היום הרופאים לא בטוחים בוודאות מה גרם לזה, אך משערים כי ככל הנראה מדובר בחיידק טורף בשם Klebsiella oxytoca, שרייצ'ל נחשפה אליו במהלך טיול באסיה. חיידק זה לרוב מצוי במעיים של בני אדם ובעלי חיים, במים ובאדמה. ומדובר בחיידק מפחיד למדי, מאחר שהוא חסין מול כמעט כל סוג של אנטיביוטיקה.

View this post on Instagram

A post shared by Rachel Star Withers (@rachelstarlive) on


איך מונעים הידבקות בחיידק אלים?

למרבה מזלה של רייצ'ל, הטיפול עבד וכעת היא נמצאת בשיקום, אך במקביל נאלצת ללמוד לקבל ולחיות עם הצלקות שנותרו על פניה כתוצאה מהזיהום הקשה. "מדובר בזיהום חמור שיכול להיות קטלני אם לא מאבחנים ומטפלים בו במהירות", מסבירה ד"ר דברה ילימן, רופאת עור. אז בהחלט ניתן להגיד שלמרות כל הסיוט שעברה, רייצ'ל היא בת מזל, שהצליחה לשרוד למרות אבחנה מאוחרת.

ומה אפשר לעשות כדי להימנע מזיהום קטלני כזה? אז אם נפצעתם, מומלץ לוודא שהפצע נקי ומכוסה, להחזיק תמיד מחטא ידיים בהישג יד כשאתם מטיילים במדינה זרה, רחצו ידיים לעתים קרובות ולא להיכנס לבריכות או ג'קוזי כשיש לכם פצע פתוח, אומרת ד"ר ילימן. גם אם מדובר בחתך או פצע קטן. חיידקים קטלניים כמו החיידק שנדבקה בו רייצ'ל יכולים לחדור למחזור הדם ולגוף גם דרך פצעים קטנים מאוד ואף דרך שריטות קלות. טיפ נוסף שירחיק את החיידקים המסוכנים: למרוח קרם לחות. חיידקים וזיהומים אחרים אוהבים לפלוש לעור כשהוא יבש וסדוק. ולא פחות חשוב: אם אתם מרגישים ברע וחווים תסמינים שלא ראיתם בעבר, פנו באופן מיידי לקבלת ייעוץ וטיפול רפואי.