אין ספק שקיימות התמכרויות שונות ומשונות – אבל על ההתמכרות הזו עוד לא שמענו. גבר ממזרח הודו טוען שהוא מכור לאכילת בוץ ואוכל כקילו בוץ ביום.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

קארו פסוואן, שטוען שנולד בתחילת המאה ה-20 מספר כי טעם בוץ לראשונה כשהיה בן 11. הוא סיפר ל-Asian News International: "הייתי מאוד מתוסכל מהמצב הכלכלי שהייתי בו, מאחר שהייתי צריך להאכיל 10 ילדים. רציתי למות ולכן התחלתי לאכול בוץ. אבל לאחר מכן פיתחתי התמכרות לזה ועכשיו אינני יכול לרסן את עצמי".

סייא ראם פסוואן, בנו הבכור של קארו, סיפר לעיתונאים כי המשפחה ניסתה למנוע ממנו לאכול בוץ, אבל הוא כל כך התרגל לזה, שנראה שהוא לא מעוניין להיגמל. "ניסינו לעצור אותו כמה פעמים, אבל הוא לא מקשיב לנו. הוא לוקח פיסות בוץ ואוכל אותן", הוסיף סייא.

קארו פוסוואן 2 (צילום: twitter)
אוכל בוץ מגיל 11 | צילום: twitter
עוד ב-mako בריאות
>> הטעות הענקית שאתם עושים כשאתם מפשירים בשר
>> האימון שישרוף המון קלוריות - תוך 15 דקות
>> לא מצליחים לישון כמו שצריך? ייתכן שזו הסיבה

באופן מפתיע, ההתמכרות ההזויה שלו לא השפיעה על הבריאות שלו ונראה שהוא בריא ובכושר בגיל 100. הסיבה הרפואית שעומדת מאחורי ההתמכרות הביזארית של פסוואן אינה ידוע באופן חד משמעי, אך מומחים משערים כי מדובר בתסמונת פיקה, שהלוקים בה אוכלים דברים שאינם מיועדים לאכילה וחסרי כל ערך תזונתי כמו לכלוך, צבע ומתכות. על פי דיווח של אתר Healthline, התסמונת מתפתחת לרוב בקרב ילדים או נשים בהריון עקב מחסור בברזל, אבץ או חומר מזין אחר. מדובר בתסמונת שהיא לרוב זמנית וחולפת עם הזמן. בדרך כלל, אנשים הסובלים מסכיזופרניה או מ-OCD עלולים לפתח תסמונת פיקה, כמנגנון הגנה והתמודדות.

בוץ בצלחת  (צילום: shutterstock)
אולי זה בעצם הסוד לאריכות חיים? | צילום: shutterstock

כיצד ניתן לטפל בתסמונת פיקה?

נכון להיום, אין תרופה ספציפית שמיועדת לטיפול באנשים הסובלים מתסמונת פיקה, אך תוספי תזונה מולטי ויטמינים עשויים להיות יעילים לטיפול במקרים מסוימים.