מי לא אוהב דיל טוב? מחירי האיפור ממשיכים לעלות והמשכורות שלנו לצערנו נשארות אותו דבר ולכן אין ברירה אלא לחפש מבצעים והנחות. יותר נשים פונות לאתרי אינטרנט בחו"ל שמציעים איפור במחיר מוזל משמעותית מזה שנמכר בארץ ומסתכנות בקניית איפור מזויף שעלול להכיל חומרים מסוכנים. כעת התגלו בארה"ב לא פחות מ-21 חנויות שמוכרות איפור מזויף – המכיל חיידקים וצואה שמקורם בבעלי חיים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

משטרת לוס אנג'לס דיווחה לאחרונה כי היא החרימה איפור מזויף, שלאחר בדיקות מעבדה נמצא כי הוא מכיל צואה של בעלי חיים. המחלקה האחראית לפשיטה הצליחה להחרים מוצרים בשווי של כ-700 אלף דולר, לאחר שפשטו על 21 מקומות באזור סנטי אלי, הידוע כאזור שבו נמכרים חיקויים זולים של מותגי אופנה.

"הצואה איכשהו התערבבה במוצרים שהם ייצרו באמבטיה, או איפה שהם לא מייצרים את הדברים האלה", אמר הבלש ריק אישיטני ל-KABC.


"זה יכול היה להסתיים במוות"

אחד המותגים שזויפו היה "קיילי קוסמטיקס", המותג ששייך לקיילי ג'נר, אחותה הקטנה של קים קרדשיאן, שפרסמה בטוויטר שלה על הפשיטה בלוס אנג'לס. "בערכות איפור מזויפות של קיילי שנתפסו במהלך פשיטה של משטרת לוס אנג'לס נמצאה צואה. כל כך דוחה! לעולם אל תקנו מוצרים מזויפים!". מותגים נוספים שזויפו היו אורבן דיקיי, מאק ונארס.

זו לא פעם ראשונה שנתפסות ערכות איפור מזויפות של קיילי ג'נר. השפתונים של קיילי מעוררים סנסציה ברחבי העולם. הם נמכרים באתר רשמי של חברת האיפור שלה ולרוב אוזלים מהר מאוד מהמלאי. זה הופך אותם לפריט מבוקש ברחבי העולם שמחירו גם לא זול במיוחד. כך חברות רבות מנסות להצטרף לחגיגה ומזייפות איפור שנראה בדיוק כמו האיפור של קיילי, רק שהוא מכיל חומרים מסוכנים במיוחד.

עוד ב-mako בריאות:

>> דיאטה לפי חיידקי המעיים
>> יש לי חזה גדול והלכתי שבוע בלי חזייה
>> כך תגרמו לגוף שלכם לשרוף יותר קלוריות

רק בחודש פברואר פורסמה ידיעה על נערה בת 18, רייצ'ל מקלפלין, שנאלצה להתאשפז לאחר ששפתון מזויף גרם לה לתגובה אלרגית קשה. שעות לאחר שמרחה את השפתון, שפתיה התנפחו באופן משמעותי. בבוקר שלמחרת הרגישה חנוקה. "איבדתי כל תחושה סביב החלק התחתון של הפנים והשפתיים המשיכו להתנפח". בשלב הזה היא פנתה לעזרה רפואית. לפי אחותה של רייצ'ל, ברונה מקלפלין,הנפיחות ירדה רק לאחר חמישה ימים. "הם [השפתונים – מ.ג], מלאים ברעלים ודבק מגע", כתבה אחותה בפייסבוק. "זה יכול היה להסתיים במוות אם זה לא היה מטופל בהקדם".

בחודש מרץ האחרון פורסם כי במוצרי איפור המיועדים לילדות, שנמכרים ברשת Claire’s, המוכרת ברחבי אירופה, נמצא אזבסט, חומר שהוכח כמסרטן בבני אדם.

שוטרים ממשטרת לוס אנג'לס קיבלו מידע מאותן חברות איפור, שצרכנים התלוננו כי מוצרים שלהם גרמו לפריחות, אלרגיות ובליטות בעור. לכל התלונות היה דבר אחד במשותף: הם קנו את המוצרים באזור האופנה של לוס אנג'לס, סנטי אלי. מבחוץ המוצרים נראים זהים למקוריים, אך המחירים לחלוטין נמוכים מדי. "אם אתם רואים מוצר שמחירו נמוך ב-50 או 75 אחוז, זה כנראה סימן רע", אמר אישיטני. ובמילים אחרות: לפעמים ההנחות ממש לא משתלמות, להפך, הן עלולות לעלות לכן ביוקר.

תמיד כדאי לוודא שאתן קונות במקום מוכר, שהמוצרים מאושרים על ידי משרד הבריאות ולא מזיק גם להסתכל על המרכיבים. נוסף על כך, אתן תמיד יכולות להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת לפני שאתן קונות מוצר קוסמטי מסוים. אם קרה שמרחתן איפור והתחלתן להרגיש תחושת צריבה, הסירו מיידית את האיפור ואם זה ממשיך להחמיר – פנו לעזרה רפואית.