על פי נתונים רשמיים, סיישל היא המדינה המחוסנת ביותר בעולם ביחס לאוכלוסייה, עם יותר מ-60 אחוז מתחסנים (69 אחוזים התחסנו לפחות במנה אחת, 61 אחוזים התחסנו בשתי מנות). אך המדינה הקטנה באוקיינוס ההודי, שמונה כ-98 אלף תושבים, חווה בימים האחרונים עלייה בתחלואה, שמדאיגה את הרשויות. 

מחודש יולי 2020 לדצמבר לא דווחו מקרים חדשים של קורונה בסיישל. אך מסוף חודש ינואר סיישל חווה עליות וירידות חוזרות ונשנות בתחלואה ומחודש אפריל נראה שמגמת העלייה נמשכת. לפני יומיים נרשם שיא חדש - 500 מקרים חדשים ביום. כעת הוכרז על סגירת בתי ספר, כמו גם ביטול אירועי ספורט לשבועיים הקרובים, בשל העלייה במספר המקרים. נוסף על כך, נאסר על התושבים לשהות בבתים אחרים והברים ייסגרו מוקדם מהרגיל. 

על פי משרד הבריאות של סיישל, מבצע החיסונים במדינה התחיל כבר בחודש ינואר, עם החיסון של חברת סינופארם הסינית,. בימים אלה מבצע החיסונים ממשיך עם COVISHIELD, החיסון של חברת אסטרהזניקה.

"למרות כל המאמצים שלנו, מצב הקורונה במדינה כעת הוא קריטי, לאור עלייה במספר המקרים היומי בשבוע שעבר", ציינה פגי וידוט, שרת הבריאות של סיישל, במסיבת עיתונאים. 

עוד ב-mako בריאות:
>> כך הפכה פרדס חנה ליישוב הכתום היחיד בישראל
>> רעבים כל הזמן? אולי זאת הסיבה
>> נחש הופיע בחלום שלכם? זו המשמעות

לפי דיווח של בלומברג, במסיבת העיתונאים לא צוינו פרטים לגבי מה עשויה להיות הסיבה לעלייה בתחלואה, אך יש המציינים כי האזרחים במדינה נעשו זהירים פחות בתקופה האחרונה. מומחים ברחבי העולם הזהירו כבר בינואר כי חשוב להמשיך להיות זהירים, למרות החיסונים. גם כי הם מגנים ב-95 אחוזים, כלומר חמישה אחוזים מהמחוסנים עדיין עלולים להיות חשופים לנגיף. וכיוון שאיננו יודעים את מידת ההגנה (ואת התוקף שלה) בטווח הרחוק, במיוחד לאור הווריאנטים החדשים. 

מגפת הקורונה היא אירוע שממשיך להתפתח ולהתעדכן. הדיווח הנוכחי נכון ליום ד' (05.05.2021) ועוד עשוי להשתנות. אנחנו משתדלים להביא לכם את הדיווחים העדכניים ביותר, אך חשוב להתעדכן מדי יום ביומו לאור השינויים הרבים.

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות בהם תוכלו להתחסן נגד קורונה: