כאב ראש נחשב לאחד מהתסמינים הרבים של המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה. ממחקר שנעשה בארה"ב ופורסם בחודש אוגוסט השנה, נמצא כי ישנם דפוסים מסוימים לסדר הופעת התסמינים, אחד מהם כולל חום גבוה, לאחר מכן שיעול ואחרי כן לרוב כאב ראש, כאב גרון או כאבי שרירים. אחריהם יופיעו בחילות ו/או הקאות ולבסוף שלשולים

  >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מובן שזה לא חייב לקרות באותו סדר והתסמינים יכולים גם להשתנות מאדם לאדם, אך נראה שבקרב לא מעט חולי קורונה אלה התסמינים שמופיעים. כיוון שמדובר בתסמינים שמופיעים גם אצל חולי שפעת וחלקם גם מופיעים גם במקרים פשוטים של צינון, קשה בהתחלה לזהות אם מדובר בקורונה. קשה גם לדעת אם מדובר בכאב ראש רגיל או שמא מדובר בכאב ראש של קורונה. 

>> זה הסדר הנפוץ ביותר להופעת תסמיני קורונה

אז איך תדעו להבדיל בין כאב ראש נפוץ לכאב ראש בגלל קורונה? נראה שכאבי ראש שהתגלו אצל חולי קורונה הם לרוב בעלי מאפיינים מסוימים; כאב ראש פועם, ברמת כאב בינונית-חמורה ולרוב הכאב יורגש בשני צדי הראש. הכאב עלול גם להחמיר כשאתם מתכופפים. 

משתעל (צילום: file404, shutterstock)
צריכים להופיע גם תסמינים נוספים, כמו שיעול וחום גבוה | צילום: file404, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> הטעות שאתם עושים בחדר השינה
>> חוששים כל הזמן שיש לכם ריח פה? אולי זו הסיבה
>> הדבר הזה יכול לגרום לכם לנפוח יותר

אם אתם סובלים ממיגרנות כרוניות, כאבי הראש כתוצאה מקורונה לא יהיו מלווים בתסמיני מיגרנה כמו רגישות לאור או לצלילים. מובן שכאב ראש בעל המאפיינים שצוינו שלא מלווה באף תסמין נוסף ככל הנראה לא יהיה קשור לקורונה. אם אתם חווים כאב ראש דומה למה שתואר וגם מתסמינים נוספים כמו שיעול, חום גבוה, תשישות, קשיי נשימה, כאבי שרירים, כאב גרון, בחילות, שלשולים ו/או אובדן חוש טעם וריח - ייתכן מאוד שמדובר בנגיף הקורונה. במקרה זה מומלץ להיוועץ ברופא ובמידת הצורך לעשות בדיקת קורונה. 

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות בהם תוכלו לעבור בדיקת קורונה:

מגפת הקורונה היא אירוע שממשיך להתפתח ולהתעדכן. הדיווח הנוכחי נכון ליום ג' (29.12.2020) ועוד עשוי להשתנות. אנחנו משתדלים להביא לכם את הדיווחים העדכניים ביותר, אך חשוב להתעדכן מדי יום ביומו לאור השינויים הרבים.