רובכם מכירים את אבקת הסודה לשתייה ככל הנראה כי היא עוזרת לנקות כתמים עיקשים, מונעת ריחות רעים ואף עוזרת לשמור על שיניים לבנות. אך מתברר שהסודה לשתייה היא מולטי-טאלנט רצינית שיכולה לסייע לכם גם בלא מעט עניינים בריאותיים. הנה חמש דרכים שונות שאבקת סודה לשתייה יכולה לעזור לכם לשפר את הבריאות.

 >> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. לשיפור מערכת העיכול

אין ספק שבעיות בעיכול יכולות להחריב לנו את היום, אז אם אתם נוטים לסבול מכאבי בטן או אם אתם סתם רוצים לשפר את תפקוד מערכת העיכול שלכם, בריט ברנדון, מאמנת ומומחית בתזונה, ממליצה להשתמש באבקת סודה לשתייה. כפית אבקת סודה לשתייה בכוס מים (כ-235 מ"ל) בכל בוקר יכולה לסייע לכם לשמור על רמת חומציות בריאה במערכת העיכול, כמו גם להפחית רפלוקס (צרבת) ולתרום לתנועת מעיים בריאה.

2. להפחתת נפיחות

אם אתם נוטים לסבול מנפיחות בבטן, אבקת סודה לשתייה יכולה לעזור לכם. ברנדון ממליצה על כפית אבקת סודה לשתייה בכוס מים המכילה בין 120-180 מ"ל. "כשאתם משיבים את רמת החומציות למצבה הבסיסי, הגזים בגוף מופחתים ותהליך העיכול, החומצות והאנזימים חוזרים למצבם הטבעי. כך המזון יכול להתפרק באופן נורמלי, בלי בעיות", מסבירה ברנדון.

כאב בטן (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מעולה לכאבי בטן ולגזים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שקורה לגוף כשמפסיקים לקיים יחסי מין
>> הגיעה לעשות החלקה וגוונים ויצאה עם צלקות
>> חייכו! מצאנו טריק פשוט להלבנת שיניים בבית

3. לשיפור בריאות הלב וכלי הדם

בעיות בכלי הדם ובלב יכולות לגרום לאנרגיה מופחתת ולהשפיע באופן שלילי על תפקודים מנטליים, מערכת העיכול ומערכת החיסון. "בעיות במחזור הדם עשויות להוביל למצבים בריאותיים מסוכנים כמו מחלות לב ולבעיות אחרות בדם", מסבירה ברנדון. כפית של אבקת סודה לשתייה בכוס מים (כ-235 מ"ל) מדי יום יכולה לסייע לנקות את הדם מרעלים ולשפר את זרימת הדם.

4. לשמירה על הכליות

הכליות חיוניות לתפקודים שונים בגוף; הן מנקות את הגוף מרעלים ועוזרות לשמור על ייצור הורמונים תקין. ממחקר שנעשה בבית החולים "רויאל לונדון" עלה כי 134 מטופלים הסובלים מבעיה בכליות שצרכו אבקת סודה לשתייה מדי יום הצליחו (יחד עם טיפול רגיל) להאט את התדרדרות הכליות שלהם בשני שלישים, לעומת מטופלים שלא צרכו אבקת סודה. ברנדון אומרת שכפית אבקת סודה לשתייה בכוס מים מדי יום יכולה לעזור לכם לאזן את רמת החומציות בגוף ולשפר את האיזון ההורמוני, ספיגת חומרי מזון ואף משפרת את איכות הדם – כל אלה יעזרו לכם לשמור על כליות בריאות.

5. נגד צרבת

אם אתם סובלים מצרבת או מרפלוקס קיבתי ושטי באופן כרוני, אולי כדאי לכם לשקול לעשות שינויים תזונתיים שיסייעו לכם בטווח הרחוק. אבל עד אז, כשתוקפת אתכם הצרבת, חצי כפית אבקת סודה לשתייה בכוס מים תוכל לסייע לכם להפחית את תחושת אי הנעימות שצרבת עושה. אך המלצה זו באה עם אזהרה: "כמו כל תרופה נגד צרבת, אם אתם צורכים יותר מדי אבקת סודה לשתייה, אתם תהפכו את חומצות הקיבה שלכם לבסיסיות. זה עשוי להוביל לייצור של יותר חומצות כדי לפצות על כך ויגרום לכם לקחת יותר אבקת סודה לשתייה ובכך עלול להוביל למעגל קסמים אכזרי", היא מסבירה.