גם אם בכלל אין לכם טיקטוק, אם הייתם השבוע ברשת כנראה שלא הצלחתם להתחמק מטרנד הפסטה המטורף שכולם מדברים עליו ומכינים אותו. כן, אפילו כאן במאקו היו חייבים לנסות. בסך הכל מדובר במתכון די פשוט שמבוסס על מספר רכיבים מצומצם – עגבניות שרי, שום, פסטה וכמובן – גבינת פטה. אבל כנראה שמשהו בפשטות של המתכון הזה, יחד עם אי הפוטגניות המאוד בולטת לעין שלו, פשוט כבשו אותנו וכל מי שהעלה גרסה לרשת זכה למאות ואלפי לייקים.

בלוגרית האוכל הטבעוני שקמה יעקבי, הלא היא Tivoneat, שנמצאת כבר תקופה בטיקטוק והצליחה לצבור קהל של כמעט 60 אלף עוקבים, לא נשארה אדישה לתופעה והעלתה השבוע גרסה משלה – שהגיע מהר מאוד ליותר מ-300 אלף צפיות.

פסטה פטה טבעונית (צילום: שקמה יעקבי)
צילום: שקמה יעקבי

אז איך בדיוק מטבענים את המתכון שהעיקר בו הוא כאמור גבינת פטה? פשוט מאוד – משתמשים בגבינה טבעונית, כן יש דבר כזה, וכן סוגים שונים של גבינת פטה או מוצרלה טבעונית קיימים היום בכל סופר. המתכון ללא הגבינה החלבית נותן כמובן מענה לא רק לטבעונים אלא גם לרגישים ללקטוז, ולכל מי שנמנע מצריכת חלב.

 

@tivoneat

Reply to @mia_evian כןןןןןן יאללה גירסה טבעונית של הטרנד הפסיכי הזהvegan feta pasta ❤️ #fetapastabake #פסטה #טרנד #אוכל

♬ Bassa Sababa - Netta

 

למרות ש-300 אלף צפיות זה לא מעט בכלל, שקמה מספרת שזהו לא הסרטון הכי פופלארי בחשבון שלה, ושיש סרטון אחר שלה – מתכון לשוקובו טבעוני, שזכה כבר ל-770 אלף צפיות.

בעמוד הטיקטוק שלה עלו כבר עשרות סרטונים, חלקם של גרסאות טבעוניות לטרנדים כאלו ואחרים ולמנות מוכרות ואהובות וחלקם למתכונים מקוריים שלה. "אני מעלה סרטונים של מה שאני אוכלת ומכינה בבית או של מתכונים שאני מפתחת לבלוג. אני כמובן, כמו שחובה בעולם המופלא של הטיקטוק, מעלה כל טרנד אוכל שרץ בטיקטוק העולמי או בארץ. אם יש טרנד שווה אני ישר אטבען אותו", הסבירה שקמה בשיחה עם mako, "בכללי סרטונים של דברים שלא אמורים להיות טבעוניים ואני עושה אותם טבעוניים יוצרים הרבה באזז בטיקטוק ומתנהלים דיונים משוגעים בתגובות של סרטונים כאלו אצלי".

מתכון לחריימה טבעוני>

טיפים מנצחים לבישול טבעוני>

התגובות השליליות הן מעולות

ואכן הסרטונים של שקמה יוצרים באזז לא קטן, כך למשל, מלבד כמות צפיות מכובדת, הסרטון המדובר זכה גם ללא מעט תגובות שליליות – ביניהן כאלה המאשימות אותה ב"הרס הטרנד", ב"רצח עגבניות" או סתם מקניטות אותה ואת אורח החיים הטבעוני בכלל.  "התגובות השליליות, מה שנקרא בשפת הטיקטוק - 'הייט', הן מעולות בשבילי, כי הן יוצרות שיח בסרטונים וגורמות לסרטונים להיחשף וככה יותר ויותר אנשים נחשפים לטבעונות", היא מסבירה, "אני כל יום מקבלת הודעה חמודה מעוקבים ועוקבות שדואגים שאני נעלבת מתגובות שליליות אני מזכירה להם שאני בת 38 – פער גדול מרוב העוקבים והעוקבות שלי בטיקטוק, ואני גם טבעונית יותר מעשור כך שבהקשר הזה קשה להעליב אותי."

 

@tivoneat

עוף בדבש בתנור בלי עוף ובלי דבש vegan roasted chicken. #chickenwings #טבעוני #בשר

♬ wish you were gay - Billie Eilish

לדבריה, אחד הדברים שהיא ידועה בהם בטיקטוק זו העובדה שהיא עונה כמעט לכל תגובה שלילית בסבלנות ואמפתיה, "לרוב הם בסוף גם מתנצלים. מהרגע שפתחתי את החשבון שלי בטיקטוק לרגע אחד לא חשבתי להפסיק, אני ממש ממש אוהבת את הפלטפורמה הזו. היא נותנת לי במה לדבר על טבעונות עם קהל שעד לא מזמן לא היה לי שום ערוץ תקשורת איתו ומעבר לזה, היא מאפשרת לי לייצר תוכן אחר ולהביע עוד צד – קליל, שובב, זורם, שיש בי בתור בן אדם ובתור יוצרת תוכן".