בגלל שרוב השבוע אני חורשת את כבישי הארץ, בשבתות שלי אני אוהבת לנוח ולהימרח על הספה בבית מול הנטפליקס או הוויאודי. אבל בתקופה האחרונה הטבע הצנוע שלנו פורח במלוא תפארתו, ככה שלא נותרו הרבה ברירות והייתי חייבת להעמיס כמה ידידות ולנסוע לטייל. לא רציתי להרחיק לכת ולהתפרע יותר מדי עם טיול הרפתקני אז התפשרנו על טיול ביער בן שמן, שהתהדר לו בריח של גשם טרי, אדמה ספוגה ופרחים.

המשאית של דורי (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
המשאית של דורי | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

דורי על הדרך  תפריט על הקיר (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
דורי על הדרך תפריט על הקיר | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

אחרי הליכה לא קצרה בטבע, סוג של מזון לנשמה, הבטן החלה לקרקר והחלטנו לחפש מזון גם לגוף. ביציאה מהיער, במצפה מודיעין, ממש בשולי החניון, הבחנו במשאית אוכל של "דורי על הדרך", שמציעה אוכל רחוב ישראלי טיפוסי: קבב, שקשוקה, שניצל, סביח ופלאפל. לא רציתי להתפוצץ מדי כי היום עוד צעיר ועוד ארוחות רבות לפניי, אז הלכתי על מנת פלאפל בפיתה. המטבח במשאית עצמה פונקציונלי, נקי ובסיסי. מקרר משקאות, שולחן או שניים וזהו. שירות יעיל עם חיוך.

דורי על הדרך בפנים (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
דורי על הדרך בפנים | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

דורי על הדרך פלאפל בפיתה (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
דורי על הדרך פלאפל בפיתה | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

אכלנו בשולחנות הפזורים בחוץ, סוג של פיקניק לעצלנים. כמו המשאית, גם המנה עצמה היא בסיסית. הכדורים טריים, לא שומניים מדי, אבל מהז'אנר הדחוס והירקרק יותר. סלט הירקות נחמד וטרי. העמבה לצערי הייתה לי קצת נוזלית ודלילה מדי. הטחינה והחריף סבירים ביותר. בסך הכל לא מדובר במשהו מיוחד או יוצא דופן שתספרו עליו לנכדים, אבל בשביל משאית אוכל באמצע היער, בהחלט אפשר לומר שזאת מנה ראויה שסוגרת את הפינה של הרעב הזה שתוקף אותנו בטבע. לא מזלזלים בלקוחות, אפילו אם הם לקוחות שבויים. הייתי שמחה לראות עוד משאיות כאלה ברחבי הארץ, שיצוצו כמו פטריות אחרי הגשם. משאיות שקל לתפעל, שמוציאות מנות מספקות ומשביעות.

דורי על הדרך פלאפל (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
דורי על הדרך פלאפל | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

>> כתבו לאיילה כהן

 >> בשבוע שעבר תקענו המבורגר בבורגר רום בירושלים

פפוש

דורי על הדרך. מצפה מודיעין, יער בן שמן. טלפון: 0505316333. כשר