הנה סיבה למסיבה לטבעונים תושבי בריטניה, ובעצם – לא רק לתושבים, גם לתיירים טבעונים שרק קפצו לוויקנד בלונדון (ואפילו לכאלה שנשארו בארץ, נגיע לזה בהמשך): המותג הפופולארי מגנום עושה צעד חשוב לכיוון אחת המגמות המשפיעות והמדוברות בעולם – והופך לטבעוני. כלומר – לצד הטעמים החלביים האהובים, לא במקום.

יום כיפור: מתכונים לארוחה המפסקת

מתכונים לשבירת הצום

View this post on Instagram

A post shared by Kay (@babydollvegan) on

האלטרנטיבות הטבעוניות של הארטיק יצאו לראשונה במהדורה ניסיונית בפינלנד ושוודיה, זכו להצלחה מטורפת, ומשם הדרך למדפי הסופרמרקטים בבריטניה הייתה קצרה. 

כרגע ניתן להשיג את המגנום הטבעוני בשני טעמים בלבד – קלאסי ושקדים. על אריזה של רביעייה  (ככה הם נמכרים) תשלמו בסופר הבריטי 3.69 פאונד, שזה 17 ומשהו שקלים (מחיר של מגנום חלבי אחד בחוף הים בארץ, אבל זה כבר נושא אחר ולמה לנו להתעצבן עכשיו).

טבעונים ואוהבי כדור הארץ אחרים ישמחו לדעת שפולי הקקאו מגיעים מגידולים ידידותיים לסביבה עם אישור מיוחד של הארגון בעל השם המחייב "ברית יער הגשם", ואם שאלתם את עצמכם ממה עשויה הגלידה – אז מדובר בתחליף חלב המופק מחלבון אפונה. לארטיקים הטבעוניים יש גם את אישור האיגוד האירופאי לטבעונים, ויותר חשוב מהכל – הם זוכים לאחלה ביקורות בטוויטר.

יש כרגע 3.5 מיליון טבעונים בבריטניה והרשתות הגדולות מתחילות להיכנס אל השוק ההולך וגדל הזה. מדובר בתעשייה טבעונית של ממש; לא מעט חברות משיקות מוצרים טבעוניים ואפילו ענקית המיונז הלמנ'ס מתכננת להשיק מיונז טבעוני כבר באוקטובר הקרוב.

אז שם בבריטניה הם עפים על מגנום טבעוני, אבל מה זה עוזר לנו, טבעוני-ארץ-ישראל? כרגע – לא עוזר, אבל חברים – אנחנו אופטימיים, כי הרי פעם גם בן & ג'ריס טבעוני יכולנו ללקק רק בחוץ לארץ, והיום יש להשיג בכל סופר, ומי זוכר שפעם לא היה. יש לנו תחושה שהמגנום הטבעוני יעשה גם הוא עליה, ונותר רק לקוות שזה יקרה במהרה בימינו, אמן.

View this post on Instagram

A post shared by Italian ���� in Sweden ���� (@vale_foodandfitness) on

View this post on Instagram

A post shared by Malins veganlifestyle (@malins_veganlifestyle) on