העונה השמינית של מאסטר שף עדיין לא הסתיימה, אבל המתמודדים כבר ממהרים לנצל את המומנטום ומנסים להשתלב בעסקי הקולינריה. דנה אלחרר שכבר הספיקה לעזוב את הנבחרת נמצאת בימים אלו בשלב ההרצה של מסעדת "וורקה" בלוד שתיפתח רשמית בתחילת ספטמבר, ואילו גל קספרס וליאור אוחיון כבר פתחו בלוג אוכל ייעודי.

כעת מסתבר שאוחיון ממש לא עוצרת בכך, ובקרוב היא מתכוונת לפתוח עסק של ממש. המתמודדת המבטיחה הגיעה לתכנית גלית ואילנית וסיפרה שבנוסף לעסק בגדי הים שלה "Lumiere", היא עתידה להיכנס גם לתחום הקולינריה. "זאת תהיה הפתעה, אני לא יודעת אם זה יהיה באינטנסיביות, אולי לא במטבח, אבל יותר לארח. לא עם הלהבות מאחורה", היא סיפרה בראיון. אם לשפוט לפי שלושת המזלגות הזהובים שקיבלה במבחן הטעימות של ניב גלבוע, שטעם את סלט הברווז המצטיין שלה, כנראה שיש לה יש סיכוי לא רע להצליח. 

"זה מחמם לי את הלב, זו אהבת חינם שאת לא מצפה לה", היא סיפרה על התגובות שהיא מקבלת להשתתפותה בתכנית. "לראות את עצמך בטלוויזיה בתור בן אדם ביקורתי זה אחד המסעות שעשיתי בחיי. אני עוברת תהליכים עם עצמי לקבל את הדברים הקטנים שמפריעים לי".

למרות שאחותה דוגמנית מקצועית וחשבון האינסטגרם שלה מלא בתמונות של עצמה מדגמנת את בגדי הים שלה, אוחיון סיפרה שמעולם לא חלמה על קריירת דוגמנות. "זה אף פעם לא עניין אותי, אבל עכשיו אני פתוחה להכל. כשאת עושה משהו שכל כולך בזה והנשמה שלך נמצאת בדבר, אז רואים את זה. זה תהליך שאת עושה, את נהנית גם מיום הצילום, האיפור, הלבוש". מפתיע לגלות, אבל ליאור לא תמיד הרגישה בנוח בעולם האופנה והסטיילינג. "בבת מצווה שלי זה היה נורא מבחינתי", היא סיפרה. "הייתי ממש טום בוי למען האמת, רק בגיל 17 התחלתי עם זה".

ליאור אוחיון (צילום: אלמוג גבאי)
הייתה טום בוי. ליאור אוחיון | צילום: אלמוג גבאי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לעמוד הפייסבוק הרשמי של "מאסטר שף"

גם הפעם נשאלה אוחיון על התחום הרומנטי. כזכור היא רווקה, אבל היא לא מוכנה לחשוף מול המצלמות מעבר לכך. "רציתי להיות האישה הזאת שמבשלת לבן הזוג שלה, אבל אני לא מוכנה להתפשר. יש דברים שאני מוכנה לחשוף, זוגיות פחות. זה שלי", היא ענתה.

בניגוד למתמודדים אחרים שמביאים לתכנית את המסורת המשפחתית שלהם, האהבה של אוחיון לבישול לא מגיעה באופן מפתיע מהבית. "אמא הייתה בבית, אבל כמה שאמא שלי ניסתה, וסליחה שוב, לא היה מלח ברוטב פסטה. משם זה התחיל, הייתי פריק של מתכונים, של אהרוני בעיקר. אחרי זה הלכתי לדנון".

את בין הצעירות בתחרות, יש איתך אנשים עם עשרות שנים של ניסיון.

"באתי למלחמה והכנתי את עצמי. הייתי מכינה בבית חמש-שש מתכונים ביום. אמרתי עד שאני לא חוקרת כל מנה שאני הולכת לעשות בתכנית הזאת, אני לא מבשלת אותה".