תבשיל בקר ביין

היינו קוראים לתבשיל הזה גולאש, אם לא היינו פוחדים מהמון זועם של הונגרים שנפגעו עד עמקי נשמתם שיצבא על ביתנו. אז זה לא ממש גולאש - אין כאן עגבניות טריות, ולעומת זאת יש תפוחי אדמה ועוד ירקות (קולרבי!), אבל זה בהחלט קדירה מעולה בבישול ארוך שאתם רוצים בצד שלכם בסוף השבוע החורפי הבא עלינו לטובה (קראו את המתכון עד הסוף, יש הערות חשובות).

>> למתכון: תבשיל בקר ביין

אורז בשקית קוקי - מוכן (צילום: רון יוחננוב, אוכל טוב)
אורז בשקית קוקי - מוכן | צילום: רון יוחננוב, אוכל טוב

אורז ירוק בשקית קוקי

מלא מלא ירוקים קצוצים, אורז, בצל וכמה תבלינים - שנכנסים יחדיו לשקית קוקי לשעתיים טובות של בישול בסיר. אחרי כל זה באמת שמחכה לכם אורז ירוק להיט, שנראה כאילו שקדתם עליו בלי סוף. 

>> למתכון: אורז ירוק בשקית קוקי

פשטידת ברוקולי פרווה (צילום: נטלי לוין, אוכל טוב)
פשטידת ברוקולי פרווה | צילום: נטלי לוין, אוכל טוב

פשטידת ברוקולי פרווה

הירוק באורז טוב ויפה, וגם הירקות שבקדירה, אבל ארוחה כבדה שכזו חייבת עוד איזו הקפצה של ירק, ואם יש לכם ברוקולי - זאת ההמלצה שלנו. פשטידה שכולה פרווה, שכדאי להכניס לפנתיאון גם לטובת ערבים צפופים שצריך לתקתק בהם אוכל ואין באמת כוח לבשל. תודו שגם לכם יש כאלה.

>> למתכון: פשטידת ברוקולי פרווה

סינבון, קרן אגם (צילום: קרן אגם, אוכל טוב)
סינמון רולס של קרן אגם | צילום: קרן אגם, אוכל טוב

שבלולי שמרים קינמון

סינבון הוא אחד המתוקים היותר חורפיים שאנחנו מכירים, גם בגלל הבצקיות הענוגה וגם בגלל הקינמון. לא שאם תכינו לנו כאלה בקיץ נוכל להתנגד, אבל כשבחוץ גשום אלה בדיוק הניחוחות והטעמים שהופכים את הבית למקום הכי טוב להיות בו. מחפשים גרסה פרווה? תקראו עד הסוף.

>> למתכון: שבלולי שמרים קינמון

 שבת שלום.