הטרופי

תראו, רשמית אנחנו עוד לפני שיא החום, מה שאומר שעדיין אפשר לעשות פיקניק מבלי להפוך לשלולית. מה יותר מושלם מקוביות אבטיח, מלון, אננס ועוד כמה פירות קיץ אהובים שמתובלים בקצת נענע טובה? או, טוב ששאלתם – את הסלט הזה, אם אתם לא מתכוונים לחלוק אותו עם קטינים, אפשר גם לתבל בקצת וודקה.

>> למתכון: סלט פירות טרופי ונהדר

סלט פירות בכוס זכוכית (צילום: Eising, GettyImages IL)
קיצי ומרענן | צילום: Eising, GettyImages IL

הקלאסי

לפני שנפוצץ לכם את המוח עם הצעות אקזוטיות, שוקולדיות, קרמיות וכו', אנחנו רוצים להביא לכם את הגרסה הקלאסית לסלט פירות, זאת שאתם בוודאי מכירים מהבית – פירות העונה בליווי מיץ תפוזים ומקל וניל. אגב, אם התקשיתם לממן מקל וניל, זה בסדר גם להשתמש בתמצית.
>> למתכון: סלט פירות

סלט פירות עם ג'ינג'ר (צילום: בועז לביא, ifeel)
טעמים מפתיעים | צילום: בועז לביא, ifeel

המשודרג

אם במתכון למעלה הצענו לכם לשדרג את סלט הפירות בקצת אלכוהול כדי לתפוס ראש (בכל זאת, סוף שבוע, מגיע לכולם להתפנק) - בסלט הפירות הזה השדרוג מגיע בילט אין – פרוסות ג'ינג'ר כבוש עוקצני שיקפיץ את כל הסלט לעולם אחר.

>> למתכון: סלט פירות עם ג'ינג'ר

השובב

טוב, פה אנחנו כבר ממש מתחילים לאתגר את בלוטות הטעם שלנו ושלכם עם שילובים פחות שגרתיים, אבל עוצמתיים וקרמיים, שלוקחים את הסלט למחוזות מתוקים ומפנקים. אז תגידו שלום לכוסברה ולחלב הקוקוס הלא ממותק ותתכוננו לטוויסט מרענן.

>> למתכון: סלט פירות עם חלב קוקוס

פירות (צילום: Rick Lew, GettyImages IL)
אפשר להשתמש בכל פרי עונתי שאוהבים | צילום: Rick Lew, GettyImages IL

המורכב

אנחנו יודעים, כשחושבים על סלט פירות לא חושבים על יין אדום, שמזוהה לנו בראש כחורפי יותר, ובטח שלא חושבים על להתקרב לכיריים ולצמצם רוטב, אבל אפשר להירגע, לא מדובר ברוטב מסובך, והוא יעמיק את טעמי סלט הפירות שלכם ויעשה רושם על מי שיזכו להתכבד בו.

>> למתכון: סלט פירות ברוטב יין אדום מתובל

המפנק שלוקחים לים או לבריכה

במקום לפוצץ אצל הגזלן בים או לנדוד על הרצפה הרותחת עד הקיוסק בבריכה, פשוט תצטיידו מבעוד מועד בטרייפל סלט הפירות הזה. הוא יפתור לכם את החשק לארטיק או קרטיב, רק תדאגו לשמור עליו בצידנית והוא יחזיר לכם את כל האהבה שאתם צריכים.

>> למתכון: טרייפל וניל עם פירות טריים וקרם יוגורט

השוקולדי

כמה שאתם תודו לנו על הקינוח הזה. כל מה שהוא ייקח מכם זה עשר דקות, והתגמול פה הוא כיפי כל כך. סלט פירות קיצי שמורכב מפירות העונה האהובים עליכם (או הזמינים), שיושב בתוך קעריות שוקולד קרירות וקראנצ'יות. זה אשכרה לאכול את הקינוח עם הצלחת.

>> למתכון: קעריות שוקולד עם סלט פירות

סלט פירות של סוף החורף (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
קינוח מזין לילדים | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

לגזור ולשמור לסוף החורף

סלט הפירות הזה אומנם כולל אפרסמונים, פרי שלא ניתן להשיג עכשיו בשוק או אצל הירקן, אבל עם קצת יצירתיות אפשר להתגבר על זה ולאלתר תחליף פירותי אחר. או שפשוט תחכו לחורף.

>> למתכון: סלט פירות של סוף החורף