ליהיא גרינר וצופית גרנט

צופית גרנט, ליהיא גרינר (צילום: רפי דלויה, יח"צ | מתוך "פאולה וליאון")
"טעיתי בענק"; "אני בשוק ומאושרת" | צילום: רפי דלויה, יח"צ | מתוך "פאולה וליאון"

חודש הסליחות בעיצומו ויום כיפור בפתח. התנצלות מפתיעה במיוחד שנרשמה בחודש שעבר הגיעה מצידה של צופית גרנט, שביקשה מחילה מליהיא גרינר. נזכיר שבעקבות נישואיה לשולי רנד, צופית התקרבה יותר לדת בשנים האחרונות, ולכן בחרה לנצל את הבמה ולבקש סליחה מגרינר על כך שלטענתה, הייתה מהראשונים לתקוף אותה על דבריה בסרטון שהעלתה אחרי אסון מירון לפני כשנה וחצי. "ליהיא, אני מבקשת את סליחתך, מתנצלת בפנייך מעומק ליבי ומקווה שתסלחי לי", כתבה צופית בפנייה מרגשת לגרינר. "היית שיעור מאד משמעותי בחיי, בזכותך לא מעזה להיות תגובתית יותר ושוקלת מילים באופן אחראי. בזכותך מבינה כמה הרשת זקוקה לעדינות יותר מצדקנות. בזכותך מבינה יותר מאי פעם מהי אחריות ואת משמעות המשפט 'החיים והמוות ביד הלשון'". אחרי ההתנצלות המרגשת מצדה של גרנט, בשיחה שלנו עם ליהיא היא הודתה: "עדיין מעכלת. אני בשוק ומאושרת. עדיין בוכה".

אלה אייבינדר וג'קי אזולאי

אלה אייבינדר וג'קי אזולאי הסולחה (צילום: פרטי)
רגע הסולחה לעיני המצלמות | צילום: פרטי

אלה אייבינדר וג'קי אזולאי השתתפו בעונה האחרונה של "הישרדות VIP", ולאורך כל העונה תחזקו חברות יציבה וברית חזקה במיוחד - מה שהביא את שתיהן לגמר הגדול, שם העניינים החלו להסתבך. כזכור, השתיים התחרו זו מול זו במבחן האש בגמר, בו אלה גברה על ג'קי - לאחר שהחבל שלה נקרע ראשון. אחרי לא מעט טענות על רמאות ודרישה לבדיקה חוזרת של תקינות המבחן, נמצא כי אלה דוברת אמת ולא רימתה בגמר, מה שהעניק לה באופן רשמי את הניצחון ואת הפרס הגדול - מיליון שקלים. מאז השתיים הפסיקו לדבר, לא נפגשו - ואף השחירו לא מעט זו על זו ברשתות החברתיות. 

למרות הדם הרע שעבר בין השתיים, כחודשיים אחרי הגמר הן סגרו מעגל, נפגשו לראשונה באותו אירוע והפגינו סולחה מרגשת של ממש מול המצלמות - ושמו את הכל מאחוריהן. במהלך המפגש, השתיים התחבקו זו עם זו והדמעות החלו לזלוג. כשהן נשאלו האם זו סולחה, ג'קי השיבה: "לא צריך סולחה כי לא היה כלום אף פעם. זו פעם ראשונה שאנחנו נפגשות. ראיתי אותה פעם אחת ברחוב, רציתי לדרוס אותה. אמרתי אם אני דורסת אותך בטוח יביאו לי את המיליון". אוקיי, ג'קי... העיקר ששמתן את הדברים מאחור!

סאבלימינל והצל 

סאבלימינל והצל מחזיקים בתעודת רינגטון הזהב (צילום: mako)
בשיא ההצלחה שלהם יחד | צילום: mako

יואב "הצל" אליאסי וקובי "סאבלימינל" שמעוני, היו מהשמות החמים בעולם המוזיקה בשנות ה-2000. הם שינו את פניה של המוזיקה הישראלית והוציאו אינספור להיטים, אלא שאז התרחש פיצוץ בין השניים שהתפתח עם הזמן לסכסוך הארוך ביותר שהיה בתעשיית המוזיקה הישראלית.

אחרי כעשור בו התנהל סכסוך ממושך בין שני הראפרים, השניים נפגשו בחודש שעבר והחליטו כי הם יוצאים לדרך חדשה. "כל הכעס והמרמור נעלמו, נעבוד על לתקן ונצא לדרך חדשה. תודה לכולכם על הלחץ שהפעלתם על שנינו". ההתפתחות מגיעה אחרי שהצל העלה סרטון התנצלות שמוקדש כולו לסאבלימינל.

בהופעת איחוד מרגשת של משפחת "תאקט" שנערכה בחודש שעבר, סאבלימינל עלה על הבמה וביצע את הלהיטים מכל הזמנים עם שותפים מהעבר כמו איציק שמלי וסיוון. כולם ציפו לראות אדם נוסף, שלצערם לא לקח חלק באירוע הנוסטלגי. "הייתי שמח לרצות את הקהל, ואני חושב שמגיע לו איחוד", סיפר הצל אחרי המופע בשיחה עם mako. "אני אדם נטול אגו ולא מחפש יותר מלחמות חוץ מהמלחמה על ארץ ישראל, והריב הזה הוא חדשות של אתמול ולא רלוונטי. אני משיט את ידי לשלום ולא שולל כלום".

View this post on Instagram

A post shared by Yoav Eliassi (@i_am_the_shadow)

באותה נקודה, הצל פרסם בחשבון האינסטגרם שלו התנצלות בפני שותפו לשעבר: "הסרטון הזה מיועד לאדם אחד בלבד, קוראים לו קובי שמעוני. זה סרטון שהייתי אמור לעשות אותו מזמן אבל היה לי הרבה אגו. אני אעשה אותו איתו פה, חי, ולא בטלפון". אחרי פרסום הסרטון, סאבלימינל הרים את הנייד ושלח ל"הצל" הודעה. "אחרי הסרטון קובי שלח לי הודעה אתמול, דיברנו וקבענו שניפגש", כתב הצל בעמוד הפייסבוק שלו, "זה פשוט מדהים להיפגש אחרי עשור עם מי שהיה החבר הכי טוב שלך. מיד כל הכעס והמרמור נעלמו, הפכנו לקובי ויואב - הילדים בני ה-15, כאילו מעולם לא רבנו ונפרדנו. הייתה שיחה מדהימה". "קובי אחי אני מבין את מה שיושב לך על הלב, נתקן ונצא לדרך חדשה", המשיך והודה למעריצים שהיו שם לאורך כל הדרך, "אחים שלי הדבר הזה קרה בזכותכם, בזכות הלחץ שלכם על שנינו ואני רוצה להגיד לכם תודה. זה שלכם". 

רון נשר וסטטיק

רון נשר, סטטיק ובן אל תבורי (צילום: מישה קמינסקי, יחסי ציבור)
קדימה, מחכים לשמוע על סולחה מחדש! | צילום: מישה קמינסקי, יחסי ציבור

לצערנו, הסולחה הבאה לא הצליחה להחזיק לאורך זמן, אבל בחרנו להקדיש להם מקום במצעד הסולחות כדי להראות ולהזכיר שאם הם היו מסוגלים בעבר לשים את המשקעים בצד ולצאת לדרך חדשה - אין סיבה שזה לא יכול לקרות שוב. אנחנו כמובן מדברים על היחסים בין רון נשר וסטטיק, שידעו אין-ספור עליות ומורדות. הסכסוך המתוקשר של מי שהיו בעבר חברים טובים, הוציאו יחד את הלהיט "דוביגל" והפכו לאויבים מרים, הגיע לסיומו בקיץ הקודם כשנשר התפייס עם סטטיק, בירך אותו על חתונתו עם שרית פולק והוציא איתו ועם בן אל את השיר "אורות". אבל למרות הסולחה שנרשמה בין הצדדים, נשר בחר להמשיך לתקוף את סטטיק ובן אל באפריל האחרון - כל זאת בעקבות יציאת השיר הבינלאומי של הצמד, "בטרייה". "וואו, שיר חמישי שנכשל ברציפות, למה שטראוס לא הכניסו קמפיין, זה חושף אתכם כבלוף שאתם. יש לי ממוצע גבוה מכם על פודקאסט של שעתיים מאתמול, יא מביכים. זה נגמר, תפסיקו לגרור את הגופה הזאת", כתב נשר בחריפות ברשת. מחכים לשמוע על קירוב לבבות מחדש!

עומר אדם והמעריצים

עומר אדם בפארק הירקון
התחרט, התנצל - וגם פיצה בענק. עומר אדם בפארק הירקון

בר חופשי הייתה אחת מהמעריצות של עומר אדם שנפגעו ממנו אישית בהופעה הידועה לשמצה בפארק הירקון ביולי האחרון. "עומר אדם עשה אמנון לוי ועקץ את כל המעריצים שלו", זה היה הציטוט הוויראלי של בר חופשי, שהתפוצץ בכל מקום רגע אחרי שנגמרה ההופעה הקצרה של עומר אדם בפארק הירקון בקיץ. חופשי הייתה עוד אחת מ-40 אלף המעריצים שהגיעו לפארק ויצאו מאוכזבים מההופעה הקצרה - 58 דקות.

כזכור, בתגובה לאכזבה הגדולה של קהל המעריצים, עומר התנצל בפני כולם בפומבי בעמוד האינסטגרם שלו, ואף הכריז על שלושה מופעי פיצוי. המעריצה הוויראלית שהגיעה לאחד ממופעי הפיצוי, אמרה: "זאת שוב אני ואני רוצה להגיד לכם שחזרתי עכשיו מההופעה של עומר אדם, ועומר אדם, יש לי דבר אחד להגיד לך: אתה כבר לא מחוק אצלי. אני מצטערת על הסרטון הקודם שצולם בשעת כעס. איך בן אל תבורי אומר? אל תשפטו אדם בעת כעסו...". עוד הוסיפה בר: "אפשר לומר שהופעת הפיצוי של עומר אדם הייתה לא פחות מנדירה, שעה וחצי ברצף של שירים תוך כדי שילוב בדיחות מהשרוול, שיחק אותה. בואו ניתן את הבמה לעומר ששיחק אותה לגמרי עם הפיצוי ואני בטוחה שכולם נהנו סביבי, ולא כי הם ישראלים שאוהבים פיצויים - אלא כי הם באמת נהנו. ומי שאומר שהוא לא נהנה - אז הוא שקרן". עומר, שיחקת אותה!

ליאון רוזנברג ואייל ברקוביץ'

ליאון רוזנברג ואייל ברקוביץ' (צילום: אופירה וברקוביץ' , קשת12)
"אני מתנצל אם נפגעת" | צילום: אופירה וברקוביץ' , קשת12

סולחה בשידור חי: ליאון רוזנברג התארח בשנה שעברה אצל "אופירה וברקוביץ'" במסגרת פאנל שמדבר על הגבר הממוצע בעיצומו של משבר הקורונה. בסיומו, הוא יצא מהאולפן כעוס, העלה פוסט זועם ברשתות החברתיות נגד מגישי התוכנית שלאחר מכן הוסר, אך בין הצדדים כבר נוצרו משקעים. חודשים מאוחר יותר, בנובמבר האחרון, הוא הגיע שוב לאולפן כדי להשאיר את הכל מאחור ולהתפייס. "יצאתי מפה מאוד נסער. לא נתנו לי לדבר ואחרי הפוסט חשבתי שזה קצת פזיז - והורדתי את זה", סיפר ליאון על התחושות שחווה לאחר שיצא מהאולפן.

מנגד, ברקוביץ' פתח את דבריו בווידוי וסיפק התנצלות. "אתם הזוג שאני הכי אוהב בטלוויזיה, אם נפגעת אני מתנצל. אני אוהב אנשים והכל בצחוק, אי אפשר להיות רובוטים. נשבע שלא ניסיתי לפגוע בך במילימטר". רוזנברג מצדו, קיבל את ההתנצלות. "אני מאמין לך". 

אביבה ובן אל תבורי

אביבה תבורי ובן אל - הסולחה (צילום: אור גפן, יחצ)
אנחנו היינו שם לתפוס אותם ברגעי הסולחה | צילום: אור גפן, יחצ

אחרי תשעה חודשים של סכסוך מתוקשר, בן אל ואביבה תבורי הצליחו להגיע לעמק השווה, ולחזור לקשר יציב וקרוב. השניים לא דיברו זה עם זו מאז הריאיון של בת אל תבורי במגזין סוף השבוע של mako, אבל אחרי שביולי האחרון הגיעו יחד לאירוע מתוקשר - נודע כי הם הצליחו לשקם את היחסים.

כזכור, הסכסוך בין השניים התחיל בחודש אוקטובר שנה שעברה, אחרי שבת אל התראיינה למגזין סוף השבוע של mako. במהלך הריאיון אמרה בת אל כי "אני הכי נורמלית במשפחה. חד-משמעית, תראי את כולם אצלנו - אין ספק שיצאתי הכי נורמלית". לאחר מכן כתבה אביבה על בתה בסטורי: "הכי נורמלית, לאב יו", ובן אל כתב שעות אחריה: "לפעמים אני פשוט לא מבין למה לא נולדתי למשפחה נורמלית. בא לי להתחלף עם כל כך הרבה אנשים. אני באמת מאחל לעצמי שיום אחד יהיה לי אומץ לדבר". 

אבל סוף טוב הכל טוב, בן אל חזר לקשר עם אמו, שמבלה לא מעט (ואף מתעדת) את מפגשיה עם הצמודה שלו, דני לוי. איך אנחנו אוהבים סולחות.