אנשים שנולדו לפני שנות ה-2000 מזהים אותה כ"בת של שימי ואביבה". הצעירים מכירים אותה כ"אחות של בן אל", ובטלפונים של האימהות בגן של הקטנה היא שמורה בתור "אימא של מיה" או "מיני מי", חנות בגדי התינוקות שלה. במשך שנים סירבה בת אל תבורי-דוסטקם להתראיין לתקשורת ולחשוף את הצד שלה בתוך הסנסציה של התבורי'ס; בעוד היא סוגרת את העשור השלישי לחייה, וכשהיא "סוף סוף בשלום עם כל בני המשפחה", בת אל בוחרת לפתוח חזית חדשה ולספר את הצד שלה בדרמה המשפחתית.

"כולם כבר דיברו ועכשיו תורי", היא פותחת. "בא לי לדבר. עברתי המון בחיים ותמיד הייתי מאחורי הקלעים, אבל גיל 30 עשה אצלי שינוי. עכשיו אני מרגישה בוגרת ומוכנה לדבר".

כלומר, עכשיו תורך להיות בפרונט?
"חד משמעית, אני רוצה להיות בפרונט. הרבה שנים לא הייתי מוכנה להראות את עצמי בגלל שלא אהבתי את איך שאני נראית. התביישתי בשפתיים שלי וכמעט שלא יצאתי מהבית. בשנים האחרונות קיבלתי מלא הצעות להתראיין ולהשתתף בכל מיני תוכניות, אבל שום דבר לא בא בחשבון כי התביישתי שיראו אותי בציבור. בתקופה האחרונה אני עוברת טיפולים שגורמים לשפתיים שלי להיראות יותר טוב, אז סוף סוף אני מרגישה קצת יפה ואני רוצה להיות בפרונט. בא לי הכל".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
טוטלוק - mirit rodrig | נעליים - dr. Martens | צילום: חיים כהן

למרות שהשפתיים שלה הן לא הדבר הראשון ששמים אליו לב כשמסתכלים עליה, בת אל מייחסת להן חשיבות גדולה. מבחינתה, החיים נחלקים בין לפני ואחרי הסיבוך שנוצר בשפתיים שלה. "כבר ארבע שנים אני חיה בסיוט בגלל השפתיים שלי. עברתי טראומה נוראית שאני לא מאחלת לאף אחד".

מה קרה?
"בגיל 20 עשיתי סיליקון בשפתיים, ובגיל 26 רציתי להוסיף עוד קצת חומר. לא אהבתי את מה שיצא וביקשתי להוציא קצת מהסיליקון. מאז עברתי שבעה מדורי גיהינום: אלרגיות, כאבים, סיבוכים, בגלל שהתעסקתי יותר מדי בשפה היא התעוותה לגמרי. אנשים היו עוברים לידי ומסתכלים עליי בבהלה".

עד כדי כך?
"אין, נגמרו לי החיים מאז שזה קרה לי. עברתי גיהינום. התביישתי לצאת מהבית ולעבוד מול אנשים. עברתי שני ניתוחים בשפתיים. הראשון לא עזר, ומאז השני אני בתהליך החלמה. כל ניתוח בהרדמה מלאה עם החלמה סופר ארוכה וכל אחד עולה איזה 20 אלף שקל. זה שפתיים, זה מרכז הפנים שלך. אין לך איך להסתיר את זה. העניין הזה גם דפק אותי בראש. הייתי מתעסקת רק בשפתיים שלי, כל היום חשבתי על זה".

והיום?
"בתקופה האחרונה אני עוברת שיקום איטי אצל רופא שמבחינתי מציל לי את החיים. לאט לאט הוא ממלא לי את השפתיים איפה שצריך וגורם לי להיראות יותר נורמלי. היום יש לי סוף סוף ביטחון ואני מוכנה לדבר, להצטלם, ושידעו מי אני".

בן אל באישה

בטח לא תיפלו מהכיסא כשתגלו שגם לבת אל, כמו לשאר בני משפחתה, לא חסר ביטחון עצמי. עשרות שנים שהם עושים את זה: אבא שימי תבורי, אימא אביבה, האח בן אל והאחיין תו פרינס ממלאים מדי שבוע את מדורי הרכילות בעוד ועוד דרמות משפחתיות. "אני הכי נורמלית במשפחה", צוחקת בת אל, "חד משמעית, תראי את כולם אצלנו - אין ספק שיצאתי הכי נורמלית".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
חולצה - locali | חצאית - shahar avnet ל-loni vintage | נעליים - Aldo | צילום: חיים כהן

בת אל היא הבת הרביעית מהצד של אבא שימי תבורי, ואחות בכורה לבן אל מצד אימא אביבה. "בן אל ואני גדלנו אצל המשפחה של אימא שלנו", מספרת בת אל, "היא ילדה אותי כשהייתה בת 18 ואת בן אל שנה לאחר מכן. היא התחתנה עם אבא שלי כשהוא היה וואו, כשהוא היה מפורסם יותר מבן אל. היום את רואה אותו עייף, הוא כבר עשה את שלו", היא אומרת בחיוך.

"ההורים שלי התגרשו כשהייתי תינוקת, אז אני לא זוכרת אותם יחד", ממשיכה לספר בת אל, "גרנו בדירה קטנה בבת ים ואימא שלי עבדה מאוד קשה כדי לפרנס אותנו. היא הייתה יכולה לשלוח אותנו לפנימייה או לאימוץ ולא הייתה מוכנה, היא נלחמה עלינו. בגלל שהיא עבדה מסביב לשעון גדלנו בעיקר בבית של סבתא, אימא של אימא. היינו ישנים בבית של סבתא ובמהלך היום נפגשים עם אימא. בן אל ואני גדלנו באותו חדר כשהיינו ילדים, היינו מאוד קשורים אחד לשנייה. אני זוכרת את הילדות שלי כחוויה ממש טובה. סבתא שלי גידלה אותי בצורה הכי טובה שאפשר. האמת, אני הייתי הילדה המועדפת עליה. סבתא אהבה אותי יותר מאת בן אל. היה בינינו קשר לא רגיל".

גדלת בתור הבת של שימי, שהיה אז כוכב ענק בארץ.
"תמיד הייתי 'הבת של', וזה תמיד פעל לטובתי. גם כשהייתי ילדה הרבה אנשים רצו להיות בקרבתי והיו לי מלא חברים. היו כאלה שהיו צוחקים על העיניים של אבא שלי, אבל זה אף פעם לא ממש פגע בי. בן אל ואני היינו מאוד גאים באבא. כשהיינו ילדים הוא היה חי הרבה בחו"ל, אבל תמיד שמר איתנו על קשר טלפוני והקפיד להיפגש איתנו המון".

כשהייתה בת אל בת 12, אמה אביבה נישאה לכדורגלן לשעבר עופר טלקר. "עופר היה כמו אבא שלנו", היא נזכרת, "פתאום מהדירה הקטנה בבת ים עברנו לבית מטורף - בריכה, חדר כושר, ג'קוזי, קולנוע. חיינו בבית של עופר שנתיים עד שאבא שלנו קנה בית פרטי בבית דגן והציע שנעבור אליו. את התיכון העברנו בבית של אבא".

גם בשנים האלה המשכתם להיות קרובים כמו בילדות?
"ממש. תקשיבי, כשבן אל היה קטן הוא היה ממש חנון. הוא לא היה זז מהמחשב, חנון מחשבים בלי הרבה חברים. כזה עם חולצה בתוך המכנסיים. פעם אחת ישבתי עם חברים שלי בשכונה ליד הבית של אימא שלי ואחד הבנים דיבר אליי לא יפה. כשחזרתי הביתה סיפרתי את זה לבן אל".

נו.
"הוא חטף סיבוב. באותה שנייה בן אל לקח איזה חפץ חד מהבית ויצא בעצבים לחפש את הבחור הזה, רץ בשכונה בטירוף כשאימא שלי אחריו צועקת לו לחזור הביתה. היה שם ממש בלגן. בסוף הוא לא מצא את הבחור הזה בכלל, אבל רק תראי איך למרות שהוא היה כזה חנון, הוא שמר עליי תמיד".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
בגד גוף וחצאית - locali | צילום: חיים כהן

שנדבר רגע על הדמיון החיצוני ביניכם?
"כולם אומרים שאנחנו נראים אותו דבר. אנחנו דומים. אני לקחתי את היופי של בן אל, רק באישה. אי אפשר להתכחש לזה, לאבא שלנו יש גנים חזקים. זו מחמאה מבחינתי שאומרים שאנחנו דומים. בן אל חתיך על. מה, לא?".

לא אחת שמבקשת כסף

כשעמדה על סף גיוס לצה"ל, בת אל חשבה פעמיים: "לא רציתי לעשות צבא, הייתי ילדה מפונקת. כל הטירונות בכיתי לאבא שלי בטלפון שיעזור לי לצאת מהצבא דרך הקשרים שלו או שיארגן לי להתחתן עם מישהו כדי לצאת. זה לא עבד ואחרי הטירונות כבר נכנסתי לזה והחלטתי לשרת. כל השירות ישבתי מול מחשב ולחצתי על כפתורים. לא הרגשתי שאני ממצה את הפוטנציאל שלי, אבל בדיעבד לא הייתי מוותרת על השירות".

כשהשתחררת עבדת בתחנת דלק, בקלדנות, בתור ברמנית ובמסעדות. לאבא שלך לא חסר כסף. לא ביקשת ממנו עזרה?
"אני ממש עצמאית, לא אחת שמבקשת כסף. תמיד עבדתי ותמיד קרעתי את התחת כדי שיהיה לי כסף משל עצמי. עם זאת, אבא תמיד היה מביא לי כסף לדברים קטנים, גם כשלא ביקשתי. האמת שהייתי לוקחת תמיד גם את מה שהוא היה נותן לבן אל כי הוא היה חנון שלא יוצא מהבית ולא היה לו על מה לבזבז כסף".

בשנת 2012 אבא שימי, שבדיוק יצא משהות בבית "האח הגדול", קיבל הצעה מפתה: תוכנית ריאליטי מוזיקלית שמבוססת על בני המשפחה. מספר חודשים לאחר מכן מצאו את עצמם התבורי'ס כאיי ליסטים של ממש. "התוכנית הייתה טירוף, מעריצים היו מחכים לנו מחוץ לבית. היו מצבים שהיו חוסמים את הרחוב בגלל כמות המעריצים", מספרת בת אל בחיוך. "אני הייתי הכי ביישנית בתוכנית ובן אל הכי בלט. הוא פרץ בעקבות התוכנית, שם ראו מי הוא והוא שבה את הלב של הקהל".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
טוטלוק - mirit rodrig | נעליים - dr. Martens | צילום: חיים כהן

כבר אז התחילו המעריצות?
"בן אל תמיד היה מחוזר. גם לפני שהתפרסם הוא היה נחשב כזה בבית דגן. כשהייתי חיילת היו באות לישון אצלי חברות, וכשקמתי בבוקר הייתי רואה אותן במיטה של בן אל. עד היום יש לי חברות ששכבו עם בן אל, אני רגילה לזה. מה אכפת לי? אני מפרגנת לו, חוץ מעל העניין הזה שהוא היה חדר מעליי והייתי שומעת את הכל מהחדר שלי".

ציפית שהוא יהפוך לכזה סטאר?
"תמיד ידעתי שבן אל יהיה כוכב, הוא תמיד רצה את זה ותמיד עבד קשה בשביל שזה יקרה. בתבורי'ס התאהבו בו, אחרי התוכנית הוא הכיר את סטטיק ומאז את כבר יודעת מה קורה".

ספרי לי באמת על הקשר של בן אל וסטטיק.
"מהרגע הראשון הייתה שם סוג של זוגיות. כשהם הכירו אני בדיוק הכרתי את בעלי ועזבתי את הבית, וסטטיק קיבל את החדר שלי. הם היו כל היום ביחד, יוצאים, שרים, מביאים בנות, עושים שטויות, הכל בבית של אבא".

ואיך אבא היה עם כל זה?
"אבא? ברגיל. אבא גם היה ככה באותה תקופה. אז הוא עדיין לא הכיר את יהודית אז היו סביבו הרבה צעירות. זה היה בית 'רכבת' מבחינת נשים. מזל שעברתי לגור עם בעלי, הרי בחורה בבית כזה זה באמת לא מתאים".

הנתק עשה רק טוב

כשהייתה בת 22 הכירה את חן דוסטקם, סוכן שטח בעסק משפחתי ("אמאלה, הוא גבר גבר, עזבי שהוא חתיך על, הוא ג'נטלמן, אני מאוהבת בו כאילו הכרנו אתמול"), שנתיים לאחר מכן אמרה איי דו ואחרי עוד שנתיים נולדה בתה הבכורה מיה. "ביחס למשפחה שלי זה לא מובן מאליו להיות בקשר ארוך ולהתחתן בגיל 24, אבל אני רציתי יציבות", אומרת בת אל, "אני חושבת שבגלל הדרמות שיש במשפחה שלי אני הכי רוצה יציבות ומשפחתיות. בגלל המשפחה שלי, חשוב לי להוכיח שאני בזוגיות שלי עד הסוף. להוכיח שאני שונה ממה ש'נהוג' במשפחה שלי. אבל ברוך השם זה באופי שלי, אני לא כמוהם".

בן אל תבורי (צילום: הכוכב הבא, קשת 12)
"תמיד ידעתי שהוא יהיה כוכב". בן אל | צילום: הכוכב הבא, קשת 12

מבחינת בת אל, "הדרמות המשפחתיות" התחילו כשבת זוגו הנוכחית של שימי, יהודית באומן, נכנסה לתמונה: "בפעם הראשונה שראיתי אותה חשבתי שהיא כמו כל בחורה שאבא היה מביא הביתה ויוצא איתה כמה פעמים. אבל עם יהודית זה היה שונה. הוא התבגר פתאום, פחות חיפש בנות צעירות ובילויים, הוא חיפש בית ויהודית נתנה לו אותו".

זה נשמע מקסים.
"חודש אחרי שהם הכירו הם עברו לגור אצל יהודית. שתביני, לפני יהודית הוא בחיים לא ישן אצל בחורה, הן תמיד היו באות אלינו. אחרי שהוא עזב את הבית נוצרה הרגשה שהקשר שלו איתנו התנתק. הוא היה עסוק רק ביהודית, כאילו שרק היא מעניינת אותו. הוא היה מסונוור ממנה - הפסיק להתקשר אלינו, בקושי ענה לנו ולא הציע להיפגש איתנו. תשמעי, זה מעליב. זה אבא שלנו והוא ניתק איתנו את הקשר. לקחתי את זה קשה, אבל בן אל לקח את זה עוד יותר קשה".

ניסיתם לדבר עם יהודית?
"לא, היינו פגועים. בהתחלה לא רצינו להיות חברים שלה, האשמנו אותה שבגללה אבא שלנו השתנה, אבל גם אבא אשם. הוא יכול היה להתקשר אלינו ולא עשה את זה. בהתחלה זה היה נראה כאילו שהיא שולטת עליו, אבל אני לא חושבת שזה המצב, הם פשוט אוהבים אחד את השני בקטע קיצוני. קצת 'אובר'. במשך כמה חודשים היינו מנותקים לגמרי מאבא. אני לא חושבת שיהודית אמרה לו 'תתרחק מהילדים', אבל זה פשוט קרה".

אמרת ששימי עבר לגור עם יהודית. מה קרה עם הבית של אבא?
"זה נושא מאוד רגיש וכאוב אצלנו במשפחה. ממה שאני יודעת, הבית נעלם כלא היה. הייתה לנו וילה מטורפת, בנינו על הבית הזה הרים וגבעות. הרי היום הכסף מהבית הזה היה יכול לעזור לכל אחד מאיתנו ממש, אבל לצערי אין זכר לבית הזה ואבא לא מדבר על זה בכלל".

שאלתם אותו? ניסיתם לפתוח את הנושא הזה מולו?
"כן, הרבה פעמים. אבל כל פעם זה כאילו נותן הרגשה שאנחנו רוצים את הכסף שלו. יש הרבה סיפורים סביב הווילה הזו - שהוא מכר אותה, השכיר אותה, אני כבר לא יודעת. אני רק יודעת שיש שם אנשים אחרים שהם לא אנחנו ואני לא יודעת איפה הכסף".

הנתק של בת אל ושימי נמשך כמה חודשים, עד שלטענתה הוא "נרגע מההסתנוורות סביב יהודית", ובת אל קפצה על ההזדמנות. "הוא התחיל לענות לי לטלפון", היא מספרת, "לא כמו פעם, אבל ענה. מבחינתו הוא לא עשה משהו לא בסדר, קצת התנתק וזהו. בן אל לא היה מוכן לקבל את זה. זו הייתה התקופה שהדיבור על בן אל היה הכי חזק. הוא עבר המון - פרסום, משפחה, ילד. אבא פשוט לא היה שם בשבילו".

מצאת את עצמך באמצע המריבה.
"כל הזמן הרגשתי באמצע. מבחינתי זה הסיפור שלהם ותמיד אמרתי להם לעזוב אותי ולא לערב אותי במה שקורה איתם. היום, אחרי שהם חזרו להיות בקשר, אני יכולה להגיד לך שהנתק ביניהם עשה להם רק טוב".

הגל הבא הגיע עם הפרידה של אחיה בן אל ושל אורטל עמר, כשברקע בנם המשותף תו פרינס תבורי. "בהתחלה חשבתי שהזוגיות שלהם ממש מבטיחה", אומרת בת אל. "הוא נראה מאוהב, אבל המציאות הוכיחה אחרת". כשהם נפרדו, אורטל לקחה את תו לראות את סבא שלו שימי בפעם הראשונה, במפגש שתועד בהרחבה במדורי הרכילות. בת אל הגיבה בסטורי באינסטגרם, בו כתבה: "רדיפת פרסום זה דבר רע, רע".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
חליפה - mirit rodrig | חולצה - loacali | שרשרת - C’clair | צילום: חיים כהן

"נכון, התעצבנתי על זה", אומרת בת אל, "ראיתי שבן אל ממש נפגע מזה, כאב לי עליו אז החלטתי לתמוך בו. מה, פתאום אחרי מלא זמן שתו לא הכיר את סבא שלו, בדיוק כשהייתה מריבה בינה לבין בן אל, דווקא אז היא החליטה לקחת את תו לשימי, להזמין לשם כתבים ולעשות מזה אייטם? שמעי, אני בעד שתו יכיר את אבא שלו, אבל למה על חשבון בן אל? למה דווקא כשאתם נפרדים? למה לעשות לו בכוונה?".

לא נשמע שהייתן חברות.
"אף פעם לא היינו חברות הכי טובות. היינו בסדר, אבל אחרי שבן אל ואורטל נפרדו נהיה סביב הפרידה שלהם המון בלגן וזה הגיע למקומות לא יפים. אני לא חושבת שצריך להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה, בעיקר כשיש ילד באמצע. מבחינתי, לא משנה מה קורה ביניהם, אני תמיד אהיה בצד של בן אל. הוא אח שלי. גם אם הוא טועה אני אגיד לו את זה בשקט אבל כלפי חוץ תמיד אצא להגנתו".

תעשי לי סדר - איפה תו עכשיו?
"הוא הרבה אצל אורטל והרבה עם בן אל, זה די הסתדר ביניהם. תשמעי, לפני כמה שבועות אימא ואני הלכנו לאכול ארוחת שישי אצל בן אל. כל הארוחה הוא היה נראה עצוב ובסוף הוא גם הסתגר בחדר. כששאלתי אותו מה קרה, בן אל אמר שהוא לא ראה את תו כל השבוע. הוא היה עם דמעות בעיניים. התבאסתי לראות אותו ככה. למה הוא צריך לשבת ביום שישי בערב בחדר שלו מבואס? בן אל אבא טוב, הוא שומר עליו הרבה, מאכיל אותו, מקלח אותו, הוא מאוד אוהב את תו".

שימי תבורי ויהודית על המפגש עם תו פרינס (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)
"נרגע מההסתנוורות". שימי ויהודית | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12

ומה לגבי שימי? מאז המפגש הוא המשיך לבלות עם תו?
"פחות, גם את מיה הבת שלי הוא בקושי רואה. מיה לא כל כך יודעת מי זה סבא שלה. הוא לא מבקש לראות אותה. אין, הוא כבר לא שם, הוא בגיל שאין לו כל כך סבלנות לילדים".

קצת מעליב, לא?
"זה מעליב מאוד, חד משמעית, אבל זה הפסד שלו. אני מאוד מקווה שכשהילדים יגדלו קצת הם כן יהיו בקשר עם סבא שלהם".

אז מה קורה כרגע בתבורי'ז? מי בכאסח עם מי עכשיו?
"אנחנו כולנו בשיאנו עכשיו, כולם בשולם וכולם בקשר עם כולם. האמת שהשבוע אבא ביקש ממני לארגן איזו ארוחה משפחתית גדולה לכולנו, כולל כל האחים וגם אימא. אני על זה".

רק תמונות מחמיאות

בשיאו של אחד מסגרי הקורונה, לפני כשנה וחצי, פתחה בת אל את חנות בגדי התינוקות האינטרנטית "מיני מי". "מאז שמיה נולדה מצאתי את עצמי מחפשת לה בגדים שיקיים ויפים, ולא מצאתי דברים כאלה בארץ. ב'מיני מי' אני מייבאת בגדי תינוקות מכל העולם", מספרת בת אל ומדפדפת בין תמונות הבסט סלרז שלה. "כשפתחתי את העסק היה פיצוץ מטורף, מלא ביקוש, מלא עבודה. לאחרונה זה קצת נרגע כי אני הרבה עם הילדה בבית, אבל עכשיו כשהיא נכנסה לגן אני מתכוונת להיות בטירוף על האתר".

בתאל תבורי (צילום: חיים כהן)
חליפה - mirit rodrig | חולצה - loacali | שרשרת - C’clair | צילום: חיים כהן

אחרי עמוד האינסטגרם של "מיני מי" עוקבים למעלה מ-10,000 עוקבים, ודווקא אחרי החשבון הפרטי שלך עוקבים רק 400. איך תסבירי את זה?
"זה אינסטגרם חדש! היה לי חשבון עם יותר מ-7,000 עוקבים אבל לא אהבתי אותו, לא אהבתי את התמונות שהיו לי שם והיו שולחים לי שם הודעות אנשים שאני לא מכירה. באינסטגרם החדש יש רק תמונות יותר מחמיאות. אני מראה שם את החיים שלי ולאחרונה גם מפרסמת הרבה את מיה".

לעומת בן אל ואורטל, שמקפידים כבר שלוש שנים לא לחשוף את פניו של תו.
"אני לא מבינה את זה, הם מפרסמים עליו הכל חוץ מאת הפנים שלו. כל היום הם מעלים סרטונים שלו בלי שיראו את הפנים. אני לא מבינה מה הקטע. אני, אם אני חושפת את מיה, ברור שאראה את הפנים שלה. תראי איזה יפה היא".

היית רוצה שיהיו לך יותר עוקבים?
"ברור, מה זאת אומרת? הייתי רוצה שיכירו אותי וידעו מי אני. אני אומרת לך, מאז שאני אימא ואני בת 30 אני שונה לגמרי. האימהות עשתה לי טוב, פתאום אני מבינה שהחיים קצרים".

כדי שיכירו אותך את יכולה פשוט לבקש דחיפה קטנה מאחד מבני המשפחה.
"אני יכולה, אבל אני שונאת את זה. אני רוצה להיות שם בזכות עצמי. בחיים לא השתמשתי בקשרים שלי ואני גם לא אשתמש, זו לא אני".

השתתפה בהכנת הכתבה: יפעת הללי אברהם

צילום: חיים כהן | סטיילינג: בר פרידמן ל"סולו" | איפור ושיער: אסף מלמד