אולימפיאדת טוקיו 2020, המשלחת הישראלית. אחרי כמה ימים מאכזבים, הבוקר (שישי) האתלטיקה נכנסה למשחקים האולימפיים וכבר קיבלנו הופעות ראשונות מעולות של הישראלים: סלאמוויט טפרי קבעה שיא ישראלי חדש בריצת 5,000 מטר ורשמה הישג ענק - עליה לגמר האולימפי! חנה מיננקו עלתה גם היא לגמר, מהמקום ה-7, עם 14.36 בקפיצה המשולשת.

מוקדם יותר, אורי ששון קיבל בשמינית הגמר את הג'ודאי הטוב בהיסטוריה טדי רינר - שנגמר כצפוי בהפסד של הישראלי. רז הרשקו ניצחה יריבה סעודית והשתיים לחצו ידיים ברגע מרגש, מאוחר יותר הודחה הרשקו בשמינית. אביב ברזילי סיימה במקום ה-15 הכללי ולא עלתה לגמר 200 מטר גב. דיאנה ויסמן קבעה את תוצאת השנה שלה בריצת 100 מטר, 11.27 שניות, אך זה לא הספיק לה לחצי הגמר.

סאלמוויט טפרי, ריצת 5,000 מטר (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
סאלמוויט טפרי, ריצת 5,000 מטר באולמפיאדת טוקיו 2020 | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

שחייה

מירון חירותי שחה את משחה מוקדמות ה-50 מטר חופשי בזמן איטי משיאו האישי - 22.01. זה לא הספיק לו בשביל לעלות לחצי הגמר והוא סיים במקום ה-17 הכללי. אנדי מורז לא עלתה גם היא לגמר כשסיימה בזמן של 25.48.

אביב ברזילי בת ה-18 שחתה את משחה חצי גמר משחה 200 מטר גב וסיימה אחרונה במקצה שלה ובמקום ה-15 הכללי - ולא עלתה לגמר. הופעה מכובדת מאוד של הישראלית שלא הייתה צפויה כלל להגיע לחצי הגמר ועשתה קפיצת מדרגה במשחקים הללו.

חנה מיננקו טוקיו 2020 (צילום: עמית שיסל)
מיננקו בטוקיו | צילום: עמית שיסל

אתלטיקה

חנה מיננקו עלתה לגמר, בפעם השלישית ברציפות במשחקים האולימפיים, עם קפיצה טובה של 14.36 - תוצאת השנה שלה. היא עלתה מהמקום ה-7 ובהחלט נראית בכושר טוב לקראת אחד מהרגעים הגדולים של חייה.

אביב ברזילי מזנקת (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
ברזילי מזנקת לחצי הגמר | צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות הוועד האולימפי בישראל

הישג מרשים רשמה סלאמוויט טפרי שקבעה שיא ישראלי בריצת ה-5,000 מטר עם 14:53.43 וסיימה שמינית במקצה שלה. הזמן הזה היה מהיר מהזמן של המנצחת במקצה המקביל - והיא עלתה לגמר אולימפי. כבוד ענק לרצה שעד לפני שנתיים עוד סורבה מלקבל תעודת זהות ישראלית.

דיאנה ויסמן נתנה הופעת בכורה טובה במשחקים האולימפיים במוקדמות ריצת ה-100 מטר. היא רצה במקצה האחרון וקבעה את תוצאת השנה שלה - 11.27 שניות וסיימה רביעית, אך זה לא הספיק לה בכדי לעלות לחצי הגמר כאחת המהירות ביותר.

ג'ודו

אורי ששון (משקל 100+), מדליסט הארד של ישראל מריו 2016, קיים את הקרב האחרון בקריירה? הישראלי, שהוגרל היישר לשמינית הגמר, פגש את טדי רינר האגדי - מדליסט הזהב מריו ומלונדון 2012 והאיש שהחזיק ברצף של 154 קרבות ללא הפסד. רינר ניצח עם וואזארי אותו השיג בדקה השניה של הקרב והדיח את ששון מהמשך המשחקים בטוקיו.

רז הרשקו עם יריבה סעודית (צילום: AP)
הרשקו והסעודית ברגע מרגש | צילום: AP

"זה תמיד מאכזב להפסיד, לא משנה מול מי", אמר ששון מיד לאחר הקרב. "הסתכלתי על זה כזכות להתמודד מול טדי רינר אבל זה לא עבד. אולי הייתי צריך להעז יותר. אני צריך לצפות שוב בקרב".

רז הרשקו (משקל 78+) פגשה בסיבוב הראשון את ת'אני אלקחתאני הסעודית. היא ניצחה עם איפון ובסיום הקרב קיבלנו רגע מרגש כשהשתיים לחצו ידיים ואף התחבקו. בשמינית הגמר פגשה הרשקו את אקירה סונה היפנית, הפסידה באיפון וסיימה את דרכה בטוקיו 2020.

שייט

נויה ברעם ושחר טיבי סיימו את שני שיוטי היום במקום ה-11, ואחרי שישה שיוטים במפרשיות 470 הן במקום השמיני הכללי. הפער מהמקום השלישי גדל עוד יותר.

שי קקון סיימה את שני שיוטי היום במקומות 2 ו-5 והיא מסיימת את האולימפיאדה במקום ה-35 הכללי.

בייסבול

נבחרת הבייסבול של ישראל הפסידה 8:1 לנבחרת ארה"ב החזקה.