קורנפיין ואגייאר. מי הבוס? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין ואגייאר. הספונסר לשעבר חוזר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

את התפנית הזו אף אחד לא צפה. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, גומא אגייאר צפוי לצאת ב-16 בספטמבר למוסקבה יחד עם איציק קורנפיין, שם ייפגשו השניים עם ארקדי גאידמק כשהמטרה היא אחת: גומא רוצה לרכוש את בית"ר ירושלים מידיי המיליארדר הרוסי.            

אגייאר, ששימש כספונסר ראשי של הירושלמים טרם עזב את ישראל בעקבות אשפוזו בכפייה בביה"ח אברבנאל, מעוניין לשוב לזירת הספורט בישראל ולהיות האיש החזק שיעמוד בראש של בית"ר ירושלים.

אין ספק שמדובר בהפתעה ענקית, שכן מאז עזב את ישראל הפך גומא לחידה לא פתורה.

בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE, הוא סיפר על התוכניות שלו ועל החזרה המפתיעה לכדורגל הישראלי: "בנוגע לבית"ר, אני לא מתלוצץ, זה לא משהו שאני רוצה רק להגיד ברדיו. העו"ד שלי ואני דנים כמעט מאז ששוחררתי מבית החולים. היה לנו קשר רציף עם ההנהלה. מימנתי את הקבוצה בעונה שעברה. כל מה שההנהלה עושה עכשיו זה מהבסיס של מה שעשיתי. זה היה מאבק תמידי, אין את מי להאשים במה שקרה. היה הרבה בלבול".

איך אתה מרגיש?
"האנשים בישראל מתוקים. 99 אחוז מהזמן לאחר שאושפזתי, כל פעם שואלים אותי איך אני מרגיש. זה נחמד. זה נותן להרגיש שהאהבה שאני נותן חוזרת אלי. אוהבים אותי כי אני צבעוני ואני אוהב אותם בחזרה". 

גומא אגייאר. רוצה לחזור והפעם כבעלים (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
אגייאר ואוהדי בית&"ר (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

זה מה שאתה רוצה לעשות, להיות הבעלים של בית"ר?
"אמרתי את זה כל כך הרבה פעמים. זה שם אותי בבית החולים. אני היחיד שרוצה להיות הבעלים של הקבוצה".

מה המצב בחיים שלך, אתה יכול לחזור לישראל? אתה מרגיש טוב?
"אני פתוח לגבי מה שקרה לי. אין לי מה להחביא. אנשים יכולים להתחבר למישהו שעובר משבר ושצריך זמן כדי להחלים עם המשפחה שלו. יכול להיות ששמתי יותר מדי על הכתפיים שלי עם בית"ר והפועל. המשכתי על אדים. האם אני יכול לחזור? אני מעולם לא עזבתי, לפחות בלב שלי. אני אוהב את האנשים בישראל, אני אוהב את ירושלים, אם אנשים שם אוהבים כדורגל. מכל התרומות שעשיתי, אני מרגיש שחלקם הגדול הלכו לפרוייקטים שנשכחו. זה (בית"ר) משהו שיש לו השפעה על חיים של הרבה אנשים. זה נותן להם חיוך".

אתה מתכנן לפגוש את גאידמק
"לא. אני לא יודע איך הוא מרגיש עכשיו. אני מאחל לו כל טוב. אין לי תכניות ללכת למוסקבה. הייתי בעבר שם, אין לי בעיה לחזור, אבל זה תלוי בנסיבות".

עכשיו המטרה היא לקנות את בית"ר?
"כבר קניתי את בית"ר מגאידמק".

אתה מתכוון להישאר בישראל?
"אני מקווה בכל פעם שאני חוזר לארה"ב, שזו תהיה הפעם האחרונה שאעזוב. אני חושב על הזמן על ישראל, מקבל מידע על ישראל. אני מאוהב בישראל. אוותר על הכל כדי להיות בישראל".

גאידמק ואגייאר. אין סיכום (צילום: מערכת ONE)
אגייאר וגאידמק. | צילום: מערכת ONE

אתה תהיה הבעלים של בית"ר?
"אני אעשה הכי טוב שאני אוכל לעשות. בשנה שעברה צרחתי שאני הבעלים. עכשיו אעשה עבודה של בלש כדי שאוכל לדעת מה לעשות כדי להיות בעלים. היו בעיות עם אנשים שהיו קשורות לארקדי".

אתה יודע מה קורה עם בית"ר עכשיו?
"אני יודע מה התוצאות. יש הרבה אתגרים לבית"ר".

בעוד שבועיים תהיה בישראל
"בעוד עשרה ימים אבוא לישראל ומקווה שאוכל לסדר את העניינים. זו התכניות שלי. אני רוצה לאחל לכולם בישראל שנה טובה".