אגייאר וגאידמק. השותפות בדרך? (צילום: מערכת ONE)
אגייאר עם גאידמק (האתר הרשמי של בית"ר ירושלים) | צילום: מערכת ONE

הפתעה מכיוון לא צפוי בנושא בעלות בית"ר ירושלים. ל-ONE נודע שמי ששימש כספונסר של בית"ר בעונה שעברה, גומא אגייאר אינו מתכוון לוותר על החלום להיות הבעלים של בית"ר ירושלים ובעוד עשרה ימים (ב-16.9) ינחת אגייאר בישראל ייפגש עם יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין והשניים יטוסו למוסקבה להיפגש עם גאידמק בניסיון לקנות את הקבוצה מידיו ובכך לסיים את פרק גאידמק ולפתוח את פרק אגייאר, הפעם כבעלים של הקבוצה ולא כספונסר ראשי כפי שהיה בשנה שעברה.

מי שהיה דוברו של גומא אגייאר בישראל, חיים אלדר עדיין נמצא בקשר עם גומא ואמר ל-ONE: "החלום הגדול של גומא הוא לקנות את בית"ר, הוא ינחת כאן בעוד עשרה ימים ומכאן השמיים הם הגבול. גומא לא מוכן שוב להיות ספונסר, הוא רוצה להיות הבוס של בית"ר ורוצה לרכוש את המועדון מידיו של ארקדי".

גאידמק בשלב זה שומר על שתיקה ורק לאחר שיראה שגומא אגייאר אכן רציני יגיב על הנושא.

סמואל יבואה סיכם את תנאיו בבית"ר ירושלים
כתבנו גיא בן זיו מוסיף: סיכום של הרגע האחרון נרקם בין בית"ר ירושלים לבין החלוץ סמואל יבואה. בימים האחרונים עקבו בבית"ר אחרי החלוץ הברזילאי ריביירו ואף החלו בניסיונות להוציא לו ויזה, אך ההתפתחויות האחרונות עם יבואה וההסכמה של החלוץ לרדת משמעותית בשכרו הביאה לידי כך שבבית"ר החליטו לקדם את המו"מ איתו.

אחרי שהגנאי נתן את הסכמתו להגיע לבית"ר עם שכר נמוך בהרבה מזה שקיבל בגנק, קיבל המאמן אורי מלמיליאן עדכון מאליניב ברדה על כושרו של החלוץ ומיד נתן אור ירוק למהלך להביאו לבית"ר.

סמואל יבואה. ילבש צהוב שחור בקרוב? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סמואל יבואה. ילבש צהוב שחור בקרוב? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במו"מ בין בית"ר לגנק תיווך דודו דהאן והקבוצה הבלגית הסכימה להשאיל את יבואה ללא תשלום, מה שאיפשר לבית"ר ללכת על המהלך בכל הכוח. בית"ר תשלם ליבואה סכום שנע סביב ה-130 אלף דולר (בגנק מחזיק יבואה בחוזה שעומד על 250 אלף יורו).

כעת בית"ר נמצאת במירוץ נגד השעון להנחית את יבואה בישראל להעביר אותו בדיקות רפואיות, להחתימו על החוזה ולהעבירו בבקרה התקציבית כל זאת עד השעה 17:00 ביום שלישי. בבית"ר מקווים שכל הסיפור ייסגר עד לשעה 17:00 במידה ולא יצליחו לעמוד בלוח הזמנים, הכינה בית"ר תוכנית חלופית ותחזור לאופציית ריביירו ודידוב מנבחרת מולדובה הצעירה שיגיעו להתרשמות בקבוצה אם עסקת יבואה לא תצא לפועל.
 

גומא אגייאר. רוצה לחזור והפעם כבעלים (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
גומא אגייאר. בדרך חזרה לבית&"ר ירושלים? (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

סמואל יבואה הגנאי בן ה-24 הגיע לראשונה לישראל לקבוצת הפועל כפר סבא ולאחר שירדה לליגה הלאומית הוא עבר להפועל תל אביב, כשאחד ממשחקיו הזכורים ביותר היה דווקא מול בית"ר ירושלים הקבוצה איתה הוא נמצא במשא ומתן בו כבש צמד ורכש את לב הקהל האדום. לאחר מכן הוא כבש גם בדרבי וסיים יחד עם האדומים במקום הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית עם שלושה שערים במסע האירופי.

בדצמבר 2009 חתם יבואה בגנק בתמורה ל-700 אלף יורו. יבואה אף רשם הופעות בנבחרת גאנה כשהראשונה היתה בנובמבר 2008 במשחק מול תוניסיה שהסתיים בשיוויון.